Likanje na domu

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

tema odprta - 1. nov 2009 18:58 | ogledi: 9.201 | odgovori: 68

DRAGE / DRAGI

Ker nisem našla naslova na to temo, odpiram novo. Če pa že kje obstaja se opravičujem moji nevednosti in temu, da se mi ni dalo brskati po vseh temah.

Odločam se, da bi zaposlila gospo, gospodično ni važno katerih let, za likanje na mojem domu. Lahko tudi moški, samo bolj sproščeno bi se počutila, če bi to bila starejša gospa. Sama pri poslu, ki ga opravljam žal nimam časa, pa ne, da bi bil to samo izgovor ampak ga dejansko nimam. Sem samostojna podjetnica in v službi preživim res cel dan. Od 8. ure zjutraj, zavleče se pa tudi do 22h. Čeprav nimam otrok in živiva sama s fantom + dva psa bi si marsikdo mislil, da imam časa na pretek. Pa po pravici povedano likanja niti ne maram kaj preveč, ko sem živela še doma je zmeraj likala babica. Moj fant je pa tudi totalni anti-talent za likanje.

Zanima pa me koliko se za to delo plača? Kajti ne poznam nikogar, ki bi to delo opravljal oz. nikogar, ki bi karkoli vedel o tem! Pa kje iskati? Sem pa iz Ljubljane.

Za vsako informacijo vam bom zelo hvaležna!

meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. nov 2009 19:20

Ježeš, samostojna podjetnica bi pa verjetno zmogla v svojem silnem urniku najti koga, ki bi to povedal izven kulinarike.... Recimo, obstajajo oglasi. Yellow pages. Recimo, obstajajo tudi cenovne tarife za to, koliko se plačujejo gospodinjska dela (namig, podjetnica, orientir so tarife za delo na ŠS). Pa predvidevam, da boš, preden boš kogarkoli najela, povprašala inšpektorat za delo, do katerega zneska se tolmačijo "male vrednosti" in od katerega zneska dalje je treba tako delo prijaviti. Ker samostojna podjetnica gor ali dol, odraste se takrat, ko se rešujejo tudi tisti problemi, ki se "nam jih ne da reševati, ker tega opravila nikoli nismo marali, ker je to zmeraj počela babica". In to sama, brez šlepanja na kulslo. Vendelina jr.

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

1. nov 2009 19:30

Ja, jaz samostojna podjetnica, sem uspela tudi sama napisati nekaj, brez pomoči koga drugega! Ne vem zakaj bi to moral biti trn v nekogaršnji peti, če želim dobiti nekaj informacij in s tem kaj novega izvedeti o izkušnjah drugih o tej stvari?Včasih se tudi po lažji poti zrihtajo take zadeve. Če ne bi odrasla po tvojem, mogoče tudi ne bi prilezla do tega kjer sem sedaj in vodila svoje uspešno podjetje? Oprosti ljubica, mogoče ne bi smela odpreti te teme in ti pokvariti večer :) Lepo se imej :) meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec Sporočilo je spremenil(a) meeshka dne 01.nov 2009 19:33

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

1. nov 2009 19:36

Takšnih reakcij pa ne bom nikoli razumela...Bog pomagaj, mogoče sem pa že res prestara. Meeshka, žal o likanju na domu in tarifah ne vem veliko, ti pa lahko povem, da sem tudi jaz pred enim letom poiskala gospo, ki perilo odpelje in po dogovoru pripelje. Za približno 2 do 3 stroje oblačil mi računa od dvajset do trideset eurov.Privoščim si jo takrat, ko me čas prehiti in sem zelo vesela, da imam tako malo več časa zase in svoja otroka. Žal nismo iz Ljubljane, če ne bi ti jo priporočila. Srečno. eta

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

1. nov 2009 19:38

No jaz pa mislm, da res ni nobenega greha, če človek vpraša na kulinariki nekaj v vezi likanja. Meshka jaz ti ne morem pomagat, verjetno pa se bo našel kdo, iz naše pestre druščine, ki ti bo znal "pametno" svetovat. ursa40

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. nov 2009 19:44

Smo že imeli to debato in takrat se mi je javila mlada gospa s štirimi otroki in mizerno plačo. Ponudila sem ji 6€ na uro. Dejala je, da z likanjem srajc nima izkušenj in sem ji dala likat res najbolj simpl stvari - 90% T-shirtov in majic z dolgimi rokavi. Prišla je enkrat potem pa je zbolela, ni imela časa, se ni več javila,.... lp, vanjatajnsek

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

1. nov 2009 19:53

Ravno sedaj razmišljam ali naj se lotim tega svojega kupa oblačil, ki čakajo na likanje. Jaz pa moram priznati da rada likam, sploh zvečer ob televiziji. No, pa imam en problem manj. Še dobro. lp,. korosica

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

1. nov 2009 19:53

vanjatajnsek je napisal/a:
Smo že imeli to debato in takrat se mi je javila mlada gospa s štirimi otroki in mizerno plačo. Ponudila sem ji 6€ na uro. Dejala je, da z likanjem srajc nima izkušenj in sem ji dala likat res najbolj simpl stvari - 90% T-shirtov in majic z dolgimi rokavi. Prišla je enkrat potem pa je zbolela, ni imela časa, se ni več javila,.... lp, vanjatajnsek
Pa je 6€na uro dovolj? mislim v eni uri se zlika zeeello veliko majic in podobnega, mogoce zato ni vec nazaj prisla. saj ne vem, nekaj predvidevam. lp!

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

1. nov 2009 20:00

Meeshka, kako je z likanjem na domu, ne vem, če pa bi lahko kaj praktičnega svetovala, bi to storila brez pametovanja. Pred časom sem imela gospo, ki nam je hodila pospravljat in likat, ko ni več zmogla, nisem iskala nove, ker se je naše gospodinjstvo močno zmanjšalo in nimam več potreb. Tako da ne vem, kakšne so trenutne cene na trgu tovrstne delovne sile. Gre pa za nekaj drugega. Navadno nimam navade, da bi komentirala izjave drugih, vsak pač ima svoje mneje (ali pa ga nima). Mnenje Vendeline jr. je dostikrat duhovito in ga čisto rada preberem, a tokrat greš (spet enkrat)predaleč. O kateri koli temi izvajati pranje možganov drugače mislečih je pa tudi too much. Prosim, ne no, daj kdaj zadrži kaj zase ali pa vsaj premisli, preden usekaš na prvo žogo. Tole bi verjetno sodilo na zasebno pošto, ali pa bi tudi sama lahko mnenje (kot navadno)mzadržala zase, pišem samo zato, da bi opogumila tiste, ki bi se zaradi ostrega Vendelinega tona lahko ustrašile, da niso zadosti "pametne", da tukaj kaj vprašajo. Ker lahko takoj naletijo na Vendelinino mino. Ja, vprašajte, izmenjujmo izkušnje, več glav več ve. (Vendelinina pa največ, ha). Vendelina jr., pa brez zamere, res si me sprovocirala. Danca

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

1. nov 2009 20:19

Večkrat se vprašam kakšne osebnosti imajo članice na tem forumu, ki za brezveze pljuvajo po temi oz. članu, ki jo je napisal. Kakorkoli, MESSHKA, kaj pa če bi na radijske postaje dali oglas, da iščete osebo za takšno opravilo. ali pa v trgovskih centrih na oglasno desko dali oglas? Ampak jaz mislim da 10€-15€/uro bi morali ponuditi, ker v eni uri se zlika res dosti perila. In če ste uspešna podjetnica, vam najbrž ne bo težko dati malo več, pa boste vi zadovoljni z dobro opravljenim delom in tudi oseba, ki vam bo likala bo zadovoljna s plačilom. Saj likanje je samo 1x na teden (vsaj pri meni). Lep pozdrav, pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti