Barcaffe

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. nov 2009 8:04

Sem probal tudi ta lešnik, pa smo vrgli celo vrečko stran. Kava naj bo kava. Mene bi čudilo če bi se to čudo sploh prodajalo. zzak1977

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. nov 2009 8:28

Meni je bil barcafe lešnik zelo dober...ga pogrešam...

lp goga

neznan uporabnik

2. nov 2009 8:43

Morda pa proizvajalca pestijo tudi finančne težave (plačilna sposobnost), pa je prisiljen menjati dobavitelje, vrsto kave ... Cene surove kave so na tržišču zelo zelo različne, tako da v končni izvedbi (pražena, mleta) sploh ni dovolj razlike med kavami. Sem prepričana, da marsikatero kavo zelo preplačamo, glede na njeno kvaliteto. Kar se pa tiče mnenja, da smo včasih "švercali" kavo, pa je bila vsaka dobra. To nikakor ni res. Samo izbire nismo imeli, pa smo spili, kas smo dobili. Pa saj smo se tudi v yugotih in stoenkah vozili. Pa ne zato, ker bi nam bilo všeč. Tako da primerjavo s tistim obdobjem vzamem raje kot šalo, kot pa kakšno resno mnenje. ajda66

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

2. nov 2009 14:52

Predlagam, da preizkusite Tuš kavo. Tudi meni jo kuha mož a hočem vedno videt, katero kuha (ali kaj, nikoli nisi ziher) Tuševo sva začela piti, ker je menda enaka Barcaffe, le da je druga embalaža. Tako je moža enkrat poučila Tuševa prodajalka in nama se zdi, ko je zdaj pijeva kakšno leto, da je res enaka. Sicer pa, ko se navadiš okusa ene kave, ti je tista najboljša. Vsaj tako je moje mnenje, medtem, ko je mož bolj natančen. Ziher sva ene 10 let pila rdeči Caffe di Gorizia. Mož je hotel samo tega in če je bilo treba, je šel čez mejo tudi samo po kavo. Očitno se mu je dalo, meni se ne bi. Vidi se, kajne, da je on večji kofetar kot jaz, a ne? juma

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

2. nov 2009 20:23

Pred več kot letom dni, sem v Mercatorju kupila kavo Mingos, in povem vam dragi moji kofetarji, da je kava res izvrstna, da jo popiješ z užitkom. od takrat dalje kupujem samo še to kavo. Kupim si jo na zalogo, tako da imam skoz v rezervi doma tm nekje do pol kile, ker jo zelo hitro zmanjka, in potrm kr neki časa traja da jo spet nabavijo. Poskusite, ne bo vam žal. MOON

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. nov 2009 8:12

Doma kupujem barcaffe v 100 g vrečkah in je tak, kot mora biti. V službi imamo 1000 g kavo, ki pa je, kot pravite, kot da bi bila zažgana. včasih kupim Jacobs monarch v Lidlu, ki je za mene odličnega okusa, je pa pregrobo zmleta za kuhanje turške kave. razmišljala sem že o nakupu mlinčka. Mimika

oranzada  

član od: 12.11.2016

sporočila: 8

10. maj 2017 8:42

Pozdravljene,

zanima me ali katera ve kaj pomenijo liki na paketkih kave? Trikotnik, krog in kvadrat. Drugo se nisem zasledila. Za to navadno 100g vreckico nevem je pa na 250g vrecki sigurno.

oranzada

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. maj 2017 12:52

Pred tem so bile vrečke kave označene z ZM, ZK,PM....monogi so zatrjevali, da se razlikujejo po okusu in tudi sama sem verjela v to. Sedaj so samo tri oznake in sicer trikotnik, kvadrat in krogec in to na vseh pakiranjih.

Pri nas doma smo opravili degustacijo in soglasno ugotovili, da ena oznaka odstopa, oz. ni tako dobrega okusa kot Barcaffe sicer je. Absolutno moj najljubši.

kara

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. maj 2017 16:02

ZM, ZK, PM... pomenijo izmena in stroj , verjetno krogec, kvadrat in trikotnik pomenijo isto.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

12. maj 2017 8:50

Včasih smo se hecali, da PM pomeni pometena kava zadnje izmene...

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti