Barcaffe

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

1. nov 2009 10:10

ko smo jo švercali v davnih časih iz avstrije in italije je bilo vse ok samo ,da je bila danes drage dame pa ste kave prenasičene in iščete dlako v jajcu . kava je enako dobra, pijte nekaj časa projo potem pa skuhajte bar-kafe in spet bo super aroma ,tudi okoli stanovanja bo zadišalo po PRAVI KAVI pozdrav s skodelico loka kave martn

EnaSHPV  

član od: 25.10.2007

sporočila: 3

1. nov 2009 10:29

Kopirano iz http://www.drogakolinska.si/sl/pogosta_vprasanja Barcaffe Na zadnji strani embalaže stogramske kave Barcaffé Classic sem opazila kratice ZK, ZM in PM. Slišala sem, da so povezane s kakovostjo kave. Zanima me, kako? Kratice niso povezane s kakovostjo kave. Označujejo delovne izmene, v katerih je bil izdelek pakiran, in pakirni stroj, s katerim je bil pakiran. Z njimi zagotavljamo sledljivost proizvodnje. V prvi vrstici najdete oznaki izmene in stroja, v drugi pa je označen rok uporabe izdelka. Jutranjo izmeno označujemo s črko Z (zjutraj), popoldansko s P (popoldan), nočno pa z N (nočna). Druga črka pomeni enega od dveh strojev, s katerim je bil izdelek zapakiran. Tako s črko M označujemo pakirni stroj Bosch A, s črko K pa pakirni stroj Bosch B. Npr. oznaka PK 011006 pomeni, da je bil izdelek pakiran v drugi izmeni (P), na pakirnem stroju Bosch B (K), uporaben pa je do 1. oktobra leta 2006.

zonja  

član od: 28.11.2008

sporočila: 5

1. nov 2009 10:54

Včasih sem res pila to kavo vendar se mi zdi, da je zgubila na kvaliteti zato te kave sploh ne pijem več. Mislim, da je preveč prežgana zato pijem drugo kavo, katera mi odgovarja. zonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. nov 2009 13:32

Vidim da na ta forum dokaj pogosto pišejo ljudje, katerim podatki zrastejo prevsem v njihovi domišljiji... zzak1977

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. nov 2009 13:39

zzak1977 je napisal/a:
Kaj si hotela povedat?? zzak1977
Da te pride kg kave dražje, če jo jemlješ v večji pakungi, kot če kupiš več manjših. Poglej na polici pri ceni kjer je navedena cena za kg - pri 100g vrečkah je cena nižja, kot pa npr. pri 250g. Men to ni logično. Lahko pa da se motim. vanjatajnsek

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. nov 2009 13:49

Pomoje zgolj zato, ker so ponavadi 100g v akciji. In ravno zato me zanima če je kava ista ali je v 250g boljša. Zanimalo me je zaradi samih oznak, ampak vidim da so bile izgleda tako ali tako izmišljene. zzak1977

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. nov 2009 19:46

Mami je enkrat trgovka, ki je zlagala kavo na police dejala, da je ta razlika zato, ker je v 100g slabša kvaliteta, kot v večjih pakungah. Če ve veste za kakšen drug razlog... vanjatajnsek

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

1. nov 2009 23:12

Ne vem, če to drži, vendar... že pred leti smo temo kakovosti in okusa kave načeli v eni debati, ob kavi, se ve , in ugotavljali, da je tale barcaffe nekam okus izgubila. In je takrat povedal kolega, obmejni policaj, da zna biti, da je kava iz katere od zaseženih pošiljk... Menda so kavo, ki so jo na mejah iz raznoraznih razlogov zasegli, potem prodajali na javnih dražbah (in to najbrž ne po 100g ampak najbrž zmešano vse skupaj ???) Med kupci kave na takih dražbah naj bi bila tudi DK... Kot rečeno, nimam pojma, ali to drži ali ne, se mi pa zdi dokaj verjetna razlaga. Po drugi strani pa se mi zdi, da bi znala biti kakovost okusa kave odvisna tudi od letine - mislim na kakovost pridelka surove kave... Kakor koli, tudi jaz se občasno pritožujem, pijem pa kljub vsemu samo BK, se mi zdi, da je ostala ponudba še slabša. Irena

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

2. nov 2009 3:55

Barcaffe v 250 in 500g embalaži je vakumsko pakiran, zaradi česar bolje obdrži aromo, posledično je tudi okus boljši kot v navadnih 100g vrečkah. Obstajajo pa še 100 in 200g vrečke, ki lepo elegantno izgledajo, poleg tega so polnjene s tehnologijo, ki zagotavlja svežino izdelka. Torej od načina polnjenja je odvisna tudi kvaliteta. Jaz osebno pa pogrešam Barcaffe lešnik, ki so ga prenehali izdelovati. pi.kica Sporočilo je spremenil(a) pi.kica dne 02.nov 2009 03:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti