Ikea graz vs. celovec

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 30. okt 2009 11:21 | ogledi: 7.372 | odgovori: 11

Živijo,

tokrat prosim za pomoč - predvsem tiste, ki poznate oba Ikeina centra. Jutri se odpravljam v Ikeo po ene omare. Doslej sem kupovala predvsem v graški trgovini, tokrat pa imam ugodno varianto za transport iz Celovca. Zdaj me pa muči, ker celovške trgovine ne poznam. Ok, razumem, da lahko tako v eni kot v drugi trenutno nečesa ni na zalogi, vseeno pa bom hvaležna za pomoč, če mi zna kdo odgovoriti, ali je celovška trgovina po velikosti oz. po založenosti primerljiva z graško. Ne vem zakaj, ampak nekako imam občutek, da bi lahko imeli v Grazu več izbire..., da je trgovina večja...

Hvala vnaprej

Irena

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

30. okt 2009 11:24

Sej lahko na internetu preveris v kateri trgovini je določen artikel na zalogi. Lizzie

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

30. okt 2009 11:38

Mi smo bili v obeh pa nisem opazila, da bi bila katera Ikea manjša, da bi imela manj ponudbe,...Zadovoljni pri obeh. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. okt 2009 11:41

V vseh Ikejinih trgovinah imajo načeloma vse izdelke, ki so v prodajnem programu. Razlika je le v velikosti razstavnega prostora. Če ne znaš nemško, mi lahko pišeš na ZS in ti bom preverila, če so omare na zalogi, drugače pa imaš ob izdelku opcijo, da preveriš stanje zaloge v določeni trgovini. fresh

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

30. okt 2009 12:26

Hvala punce. Kar zadeva zalogo... sem v principu preverjala, je pa tako, da tudi od danes do jutri lahko česa zmanjka... v tem primeru, pač, bože moj, bomo šli pa še enkrat... malo zoprno mi bo si ponovno kombi izposojati, pa kaj čem... Hvala še enkrat. Irena

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. okt 2009 12:43

Piškotek, recimo primer: http://www.ikea.com/at/de/catalog/availability/S2 Te omare danes ni več na zalogi, jutri pa je bo 7 kosov. To pomeni, da, če boš tam zelo zgodaj (tik pred odprtjem trgovine) in šla najprej do polic, kjer so te omare zložene, jo boš skoraj zagotovo tudi dobila. fresh

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

30. okt 2009 12:44

Isto sem se jaz spraševala glede kavča, ki sva ga kupovala ene 2 tedna nazaj. Mislim, da ima Ikea tako politiko, da so povsod trgovine enake in načeloma naj bi imeli vse (razen če kaj zmanjka). Sem pa za vsak slučaj par dni prej poklicala gor in vprašala, če je zadeva na zalogi. Imajo telefonsko številko na strani. Pa ne govorim dobro nemško, pa sem se vseeno vse zmenila. Sicer pa je verjetnost tudi, da kdo tam govori slovensko. V trgovini me je ena prodajalka že ogovorila v slovenščini. Se kar zavedajo od kje imajo veliko kupcev. Urša

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

2. nov 2009 8:13

Jaz sem v Celovcu kupila spalnico. Manjkajoči del pa sem naročila kar po telefonu. Po e-mailu pa so mi poslali dokument - rezervacijo artikla. Tako, da sem imela ob prihodu v Ikeo v 10 minut vse urejeno. Zelo so fleksibilni - bi rekla. LP rolada

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

2. nov 2009 11:21

No... poročam o nakupu. Sem šla v Celovec, potem pa tudi do Gradca, in k sreči nabavila vse nujne, beri visoke, elemente. In se še enkrat prepričala, da navedba, da je nekaj v zalogi (oz. da bo, če gre verjeti internetu, v zalogi, ) ni nujno tudi res več na policah, ko se po Ikeini nakupovalni poti iz razstavnega dela spustiš v skladiščni oz. nakupovalni del - namreč, četudi mi je prijazni slovensko govoreči prodajalec v Celovcu pripravil naročilo željene omare in je bila v trenutku tipkanja v računalnik še v zalogi, slabih deset minut pozneje korpusov ni bilo več tam, kjer naj bi bili - nekdo je bil pač hitrejši in očitno so zadeve končale v njegovem nakupovalnem vozičku... NIč ne de, jaz sem svoje potem dokupila še v Gradcu (sem imela kombi in sem si rekla, da ga izkoristim), ker pa sem kljub obisku dveh trgovin ostala brez enih "nujno" potrebnih malenkosti, imam zdaj razlog, da se še enkrat letos napotim v shooping. Poleg tega sem se v soboto 100% uspešno uprla brskanju med novoletnimi okraski, lučkami, koledarji, jelenčki..., ki v Ikei (pa še kje) že veselo vabijo k zapravljanju in nisem za slednje zapravila niti evra. Ker se bojim, da brez tega novo leto ne bo prišlo, bom morala nujno še enkrat v Avstrijo... A ja... point vsega tega pisanja je - hvala še enkrat za napotke. Vsem. Irena

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

2. nov 2009 13:04

A znajo v Ikei v Grazu kaj slovesnko ali moram obnoviti nemščino? Hvala Spela

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

2. nov 2009 13:16

Se najde kdo, ki zna tudi slovensko, še prej hrvaško, z angleščino pa praviloma ni problem. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti