Kuhinjski mikser

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. mar 2013 11:08

Plus tista spica na dnu posode je grozna ko je treba strgat iz posode

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. mar 2013 12:24

bannanna, ja, drži v primeru enega, dveh, pogojno treh jajc, za štiri in več pa je nenadkradljiv. Uporabljam metlico za mešanje in najvišjo hitrost.

Strganje s posode je zelo odvisno od lopatke, z mojo očistim vse, skoraj ne bi bilo potrebno prat.

lp

 

mzm

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. mar 2013 12:30

Štiri in več jajc stepam zelo zelo redko. Treba je malo naštudirati za kaj boš mikser rabil. Imam tudi jaz silikonske in gumijaste lopatke in ja, se da postrgati samo mi tisti špic vseeno gre na živce. Že zato, ker če je testo kompaktnejše, vidim da marsikdaj dela testa okoli špica sploh ne pobere in vmeša. Npr ostane druge barve če kasneje dodaš kakav.

 

nenadkradljiv? hihi zaradi mene, upam da nam ga kdo ukrade, da bom imela razlog za novega.

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. mar 2013 12:46

bannanna je napisal/a:

nenadkradljiv? hihi zaradi mene, upam da nam ga kdo ukrade, da bom imela razlog za novega.

O, buh, !  Nenadkriljiv je, ja, očitno vsa ta lopovščina okoli dela svoje, hehe...

Pri nas ne pečemo "za ptičke" , zato ne vem, kako se obnaša pri majhnih količinah, tudi problemov s konico nimam.

Vsekakor je najbolje imeti oboje, in ročni mešalnik in MUM.

lp

 

mzm

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

26. mar 2013 10:59

Evo, danes sem dobila MUM 4426.... Enkrat v tem tednu ga bom še uradno "krstila" in potem poročala "realne" rezultate ampak za zdaj mi je ZELO všeč :D 

tamalaursa

TRIROG  

član od: 19.3.2012

sporočila: 27

9. apr 2013 10:48

Forumaši prosim pomoč:

 

Odločil sem se za nakup kuhinjskega robota. Katerega pa še ne vem:

Odločam se med Artisanom od KitchenAida in boschevim MUM 5 (56340).

Bosch mi je všeč, ker za polovično ceno dobim več dodatne opreme, poleg tega so pa dodatki (namen imam dokupiti dodatno posodo ali dve za mešanje in dodatno netlico za stepanje) bistveno cenejši kot pri KitchenAidu. Tudi pri mesenju testa bi se naj bosch bolje odnesel kot KitchenAid. Kar me skrbi pri Boschu so majhne količine. Zanima me kakšne izkušje imate ostali uporabniki glede obdelave manjših količin?

 

Pri KitchenAidu mi je všeč predvsem to, da zavzame manj prostora na pultu (t.i. manjši footprint), naj bi se bolje izkazal pri manjših količinah (kot Bosch), predvsem pa mi je všeč dejstvo, da gre za orodje, ki ga uporabljajo tudi v profesionalnih kuhinjah - torej že samo po sebi ne more biti tako slab. Skrbi me predvsem dejstvo, da so dodatki precej dragi in da se bojda radi pregrevajo pri mesenju testa. Izkušnje?

 

Kaj menite/Svetujete

TRIROG

TRIROG  

član od: 19.3.2012

sporočila: 27

9. apr 2013 10:56

Še to: Se mi splača malo bolj stegnit in vzeti Boschev MUM 86 je bistvena razlika v primerjavi z MUM 5?

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

9. apr 2013 11:47

Mene moti pri teh samostoječih strojčkih, da na dnu ne stepe preveč dobro(recimo rumenjaka in sladkorja). Ravno zaradi tega sem  kupila ročni mešalec Kenwood HB 791, dve rostfrei skledi - rumenjaki s sladkorjem so kot pena, da ne govorim o snegu, ki je mimogrede trd... vsak po svojih željah.

malaga

TRIROG  

član od: 19.3.2012

sporočila: 27

10. apr 2013 11:14

Še eno vprašanje imam za lastnike Boschevega MUM5:

Zanima me ali je normalno, da se pri mesenju testa premika tista roka, ki je del ohišja. Na temle filmčku (https://www.youtube.com/watch?v=z1Hw8ml-d_I) je namreč videti, da ima kar nekaj hoda (da se maje) in me zanima če je to normalno?

TRIROG

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. apr 2013 11:48

Na našem je to normalno. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti