Škampovi repki

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

15. dec 2010 9:04

Eleclerk jih ima tudi ,so zmrznjeni imajo pa tudi skoraj vedno sveže škampe. lp hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2010 9:09

V Leclercu je tudi cena očiščenih rakovih repkov ugodna, jih tam običajno kupujem, pa skoraj nič ledu ni okoli njih (kot zna biti okoli kakšnih drugih, sploh manjših repko - in ko led stali, strmiš z izbuljenimi očmi v tistega črveka, ki jebil še malo prej videti kot rakov rep...)

 

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

15. dec 2010 10:21

Važno ! Zmrznjene repke kozic ali ostalih rakov se odtajujejo v mrzli slani vodi. Potem se med kuho skoraj ne skrčijo. Ja , če ne res zgledajo grozn nebogljeno sploh v kaki rižoti kjer jih sploh ne najdeš med rižom. lp hedonist

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

15. dec 2010 12:42

Kako odtajale zmrznjene repke?

Koliko časa se odtajajo, če jih damo v mrzlo vodo?

Kakšno je razmerje: količina vode glede na količino repkov?

 

rdkapica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

15. dec 2010 13:56

Jaz sem včeraj kupila king gambere natur v Hoferju in jih dala na krožnik. Pri sobni temperaturi so se talili cca eno uro. Vmes sem jih pokapala z svežim sokom limone, da se v prostoru ni čutil vonj. Obrisala sem jih z papirnato brisačko in pripravila. Odkar jih tako odtalim res nekaj od njih ostane. Če pa zamznjene vržeš v jed, pa katastrofa...Ni jih. Zdaj vem zakaj sem se kdaj jezila v kaki restavraciji kje so repki.... Tudi v ribarnici sem dobila nasvet, da zamrznjene škampe najprej odtališ pri sobni temperaturi ali pa jih daš v slano vodo, da so prekriti. Toda osebno mislim, da jih je škoda talit v vodi, razen skupaj z vrečko, da voda do njih ne pride. Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 15.dec 2010 13:59

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. dec 2010 14:26

rdkapica je napisal/a:

Kako odtajale zmrznjene repke?

Koliko časa se odtajajo, če jih damo v mrzlo vodo?

Kakšno je razmerje: količina vode glede na količino repkov?


rdkapica

 

Fiziki mbi rekli, da manjka kak podatek, a ne, ežoj?

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. dec 2010 14:48

hedonist je napisal/a:
Eleclerk jih ima tudi ,so zmrznjeni imajo pa tudi skoraj vedno sveže škampe.
lp

hedonist


Enkrat jih vprašaj, če so to "odmrznjeni sveži", če ti bodo seveda dali informacijo.  Ker le tako jih prodajajo res velike trgovine. Čudno, da EU, ki tako komplicira z vsemi zadevami, še ni pogruntala tele potegavščine.

 

Tudi iz tega razloga kupim zmrznjene (ne vem, koliko časa so odmrznjene ležale v trgovini), razen če je od ene točno določene male ribarne, ki dnevno dobiva sveže. Na žalost izgleda, da bodo za vedno zaprli vrata.

 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

16. dec 2010 8:57

Imaš prav, Vanja, vendar pa je razlika med odtajanimi in svežimi, se vidi že na oko. Potem je tu še vonj, čvrstost ,itd. Seveda pa moraš biti sam pozoren kaj kupuješ, meni sicer gospe v Leclerku vedno povedo kaj je zakupit kaj pa ne pa vendar se najbolj zanesem sam nase. lp hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. dec 2010 9:39

S tistimi prodajalkami se da kaj zmenit? Mogoče sem jaz premlad, ti pa izgledaš resno bolj resno :)

Vedno so zoprne in neprijazne, razen ene, zadnjič sem imel celo konkreten zaplet z eno izmed njih glede trapastih listkov, ki ne vem čemu služijo, sem šel prvič do poslovodje, pa sem zelo toleranten in potrežljiv, ampak kar je preveč je pa preveč.

Tako da sedaj vedno z odporom stojim tam pri ribah, namesto da bi se veselil ribjih dobrot.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2010 9:56

A vidva govorita o Lj Leclercu? Ker v MB so zelo prijazni in ustrežljivi, tudi pogovorit se da o ribah, njihovi svežini (pač prišepnejo o tem, sploh ko vidijo, da se nekdo spozna), tudi o pripravi kakšne ribje jedi smo že debatirali (ko ni gneče seveda).

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti