Škampovi repki

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

tema odprta - 28. okt 2009 21:44 | ogledi: 24.893 | odgovori: 58

Kje bi lahko kupila škampove repke že očiščene, enkrat sem v Hoferju kupila zamrznjene velike gambere saj ne vem ali je to isto, vendar so imeli čuden okus , mogoče kdo ve kje bi se še dobili, ali pa moram očistiti kar cele škampe da bom prišla do njihovega mesa - kako v tem primeru, se čistijo surovi ali jih je treba malo skuhati????

Blitva

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

28. okt 2009 22:06

V Merkatorju imajo očiščene zmrznjene škampove repe. Vprašaj v ribarnici. So brez priokusov :) Jaz jih redno kupujem, ker so mi le ti dobri. Vse ostalo zaledenelo je PACKA

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

29. okt 2009 9:19

Zamrznjene škampove repke ima tudi ribarnica v Domžalah. Meni so najbolj všeč kar sveži. Če jih potrebuješ za pripravo rižote ali kaj drugega jih lahko očistiš surove- glavo previdno odstraniš, repek pa prerežeš s škarjami, da ne poškuduješ mesa. Glavo in klešče lahko prekuhaš za osnovo za zalivanje npr. rižote, juho. Zelo enostavno pa se očistijo, če jih za minuto vržeš v slan krop, ki si mu dodala malo limone. Ali pa jih pokuhaš še minuto dalj in uporabiš že kuhane npr. za solato, za rižoto jih dodaš pred koncem. Pa še kakšnega celega pustiš za dekoracijo. Jaz včasih kupim kuhane kozice in so krasne, ker so velike in okusne. Pred uporabo jih očistim, da mi ostanejo samo kuhani repki. Dodajam jih jedem, ki so že kuhane na koncu. Ali pa za predjed kot solatka ali na hitro popečene na nabodalu, mešane z kalamari. Zmrznjeni gamberi mi pa niso všeč. trixi

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. okt 2009 10:06

Kako spraviti ven škampa?tukaj spodaj piše!

ne gre.... vzami škarje  in s škarjami prerežeš po dolgem in snameš meso( gre z lahkoto).

Zamrznjene repke škampov ali gambere pri nas dobimo v Maloprodaji Delmarja, ki so 5x cenejši kot v ribarnici, videla sem jih tudi v Intersparju v Kopru!

Ja, smrdijo, zato jih je treba namočiti v vodi, ki smo ji dodali 2 pesti soli, saj tako ostanejo lepi veliki, se ne krčijo( Hvala Nola)

Anamarija

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 29.okt 2009 10:11

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

29. okt 2009 10:17

Trixi, kako je to popečene na nabodalu mešane s kalamari, lahko malo bolj opišeš, kako to pripraviš začiniš, kje pečeš ....., hvala Blitva

neznan uporabnik

29. okt 2009 13:08

Če želimo škampe očistiti ( uzeti meso iz oklepa ), jih ne smemo kuhati. Če jih kuhamo, zgubijo pravi okus.

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

29. okt 2009 13:20

ja kako saj surovi pa tudi niso za jest Blitva

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. okt 2009 13:30

Blitva je napisal/a:
ja kako saj surovi pa tudi niso za jestBlitva

 

Seveda so za jest tudi surovi. Pomisli na sushi ali sashimi.... potunkani v sojino omako z wasabijem. Pa še čisto nič riža ne rabiš.

Vanja

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

30. okt 2009 0:17

jaz redno kupujem repke od škampov, v Eurospinu. Niso olupljeni, vendar me to ne moti, ker lahko lupino, ko so odtaljeni enostavno odstraniš. Moj priljubljen recept so ražnjiči z repki, ki jih nekaj časa mariniraš in izmenično nabadaš s svežim mangom. Včasih jih za hitro kosilo na hitro prepražim na olivnem olju, dodam malo česna, na koncu solim, zraven pa rukola. Njami... še sedajle bi jih jedla, čeprav je ura že čez polnoč. atic

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

30. okt 2009 8:41

Zelo rada sem imela repke,dokler mi ni prijateljica povedala kaj je gledala na nemški TV.Analiza parih vzorcev,ki jih dobivajo iz Kitajske in seveda plasirajo dalje,je pokazala, da so bili narejeni iz namočenega časopisanega papirja,dodana je bila ribja moka in barvilo.Nemci dajo pogosto v javnost razne analize.Podobna je bila izdelava feta sira in še par proizvodov.Groza je,da so nekvalitetni kitajski izdelki preplavili naše ozemlje,naj bodo to prehrambeni izdelki ali teh.blago ali oblačila. dididala

Darka  

član od: 28.9.2001

sporočila: 37

30. okt 2009 9:56

Pozdravljeni! Tudi mi smo radi kupovali škampove repke. Ampak so bili včasih, leta nazaj, ko jih še nisi dobil vsepovsod, okusni. Potem pa se mi je zdelo, da nimajo takega "morskega" okusa. Potem pa sem prebrala članek o hrani, ki to ni, kjer omenja ravno škampove repke, češ da so pri njih "naravne" samo klešče, ostalo je pa .... Pisalo je tudi o tej nemški raziskavi, ki jo omenja Dididala, NE, potem pa jih nismo NIKDAR VEČ kupili. Gremo raje po sveže ribe v ribarnico. Lep vikend vsem! D

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti