Škampovi repki

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. okt 2009 10:22

Če že kupim zamrznjene gledam, da so od italijanskega proizvajalca, so enkratni!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 30.okt 2009 10:23

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

25. mar 2010 21:03

Kakšne pa so škarje s katerimi lahko prerežeš velikega škampa , da ga spečeš na žaru? Blitva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. mar 2010 9:09

Za še tako velikega škampa ne potrebuješ škarij, da izločiš meso iz repa. Na žaru spečeš celega, potem izluščiš repek - oklep gre zlahka narazen, malo pritisneš po sredini, poči in meso je zunaj -, iz trupa pa izsesaš preostalo in užitek je popoln.

 

Si ti morda mislila posebne škarje za jastoga in raroga?

 

Mamamia

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. mar 2010 13:10

No, škampe na žaru se peče v oklepu, torej res ne rabiš škarij, ne prej, ne potem, kot je rekla mamamia. Če hočeš pa biti fina, se da škampe na krožniku spraviti iz oklepa tudi z vilico in nožem, zarežeš po spodnjem delu trupa, kjer je oklep mehkejši. strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. mar 2010 13:45

Samo, a priznaš strelka, da je poseben užitek razklenit rep z rokami, pa potem še iztrupa posesat, vmes malo namakat, sploh če je buzara? Tu meni ravno ni do neke finoče ...

Mamamia

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. mar 2010 15:58

mamamia je napisal/a:

Samo, a priznaš strelka, da je poseben užitek razklenit rep z rokami, pa potem še iztrupa posesat, vmes malo namakat, sploh če je buzara? Tu meni ravno ni do neke finoče ...

Mamamia

mamamia
Absolutno! Noža se poslužuje moja boljša polovica, jaz sem vedno do komolcev v omaki strelka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. mar 2010 16:18

Mi smo vsi do vratu v omaki

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

29. mar 2010 11:04

Jaz sem že velikokrat čistila repke surovih škampov in če hočeš, da res dobiš ven cel repek, da ni scefran, si moraš pomagat s škarjami - kuhinjskimi. Čisto odvisno kako veliki so.Sploh sveži so zelo čvrsti. Pri gamberih gre lažje. Kuhane, pečene pa je res z užitkom jesti, da jih razpreš ostalo pa posesaš...sploh omakco... Zato jaz najraje uporabljam kar cele, ker je več od njih, kot če samo repke pripravim.... Dolgujem pa še moj poseben recept za nabodala iz kalamarov in repkov. Za eno osebo za 3 nabodala polovična od normalnih. 9 gamberov izkočiščenih (lahko že kuhanih), 3- 4 kalamare očiščene brez lovk Kalamare narežeš na trakce 2 cm- posoliš, potreseš s suhim česnom, dodaš žličko balzamičnega kisa in par kapljic olivnega olja. Pustiš cca 15 min marinirati. Streseš na isti krožnik še gambere in premešaš. Na paličico izmenoma nanizaš kalamare in repke. Na teflonsko ponev daš maslo in na hitro opečeš z obeh strani. Mora pa biti dovolj vroča, da se opečejo ne kuhajo...

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

29. mar 2010 11:15

Hmm.. na tisto zgodbo škampovih repkih iz časopisnega papirja pa moram eno reči.. Najbrž so testirali t. i. surimije, ki nimajo oklepov in je v bistvu ribje meso z aromami sprešano v obliko rakovega repa (pa še malo pobarvano zraven) ali pa celo še panirano in je v kepico zataknjena rakova klešča - te zadeve s škampi oz. raki res nimajo nobene veze. Največji hec je, da pri nas to zadevo, ki se recimo v celovškem Metroju kupi po ceni 5 evrov za tri kile, v delikatesah res prodajajo po ceni, kot da je tam originalen jastogov rep. Še pa kupiš cele živali v oklepih - to pa ne vem no.. da bi si kdo delal stroške in tlačil namočen cajteng v oklepe mrtvih rakov... Drugače so pa severnomorski gamberi iz Evrospina zakon, samo popečeni na žaru ali v picapanu , pa kak dober kruh zraven. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 29. 2010 11:19

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. dec 2010 13:07

Mene pa zanima sledeče - ali kdo morda ve, če se da kje v Sloveniji kupiti velike gambere (prawns, shrimps)? V Metro Celovec jih imajo kolikor hočeš ,ampak jaz sem v Avstriji enkrat na leto. Hvala in lp. Sem bila ravnokar v Hoferju in prodajajo king prawns- saj so kar veliki - za začetek bo... Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 14.dec 2010 14:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti