Mlecni riz

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

28. jul 2003 19:44

Lipa, pozdravljena! Nihče ni spodbijal Hermanovega znanja. Nasprotno, v nekaterih pogledih se močno strinjam z njim in verjetno še kdo. Ne prebiram ravno literature, ki bi me podučila o vsem tem, vendar "poslušam" svoj organizem. Če je človek pozoren, mu telo zelo jasno signalizira, kaj je zanj dobro in kaj ne. Tudi jaz sem že prenekatero težavo odpravila s prilagojeno in spremenjeno prehrano. Vendar zgolj po svojih občutkih-dosedaj uspešno. Marsikdo verjetno tega občutka nima, ozroma se je le ta v vsem tem času nezdravega načina življenja skoraj povsem izgubil. Vendar pa sem prepričana, da tako agresivno podajanje in vsiljevanje znanja na kulinariki nima kaj iskati! Gre torej zgolj za način in namembnost. Če bi pa kdo želel diskutirat in polemizirat o Hermanovih priljubljenih temah-temu so, vsaj mislim tako, namenjena "zasebna sporočila" Pozdravček prav vsem!

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

29. jul 2003 6:41

zakaj bi se o tako pomembni temi kot je zdrava prehrana pogovarjali ANONIMNO in ZASEBNO, to ne bi imelo nobenega smisla...katera hrana je za človeka najboljša....koliko smo pripravljeni temu verjeti....koliko smo se pripravljenji čemu odreči, da bi zdravo živeli in bili zdravi....verjemite mi, da vsak človek, ko enkrat zboli išče in išče zdravje in je pripravljen vse narediti, da bi bil spet zdrav.....največkrat pa je žal prepozno....kako človek neumno ravna v dobri veri, da bo pomagal svojemu bližnjemu ko je npr. bolan, ko ima npr. samo neko gripo....takrat mamice za svojega otročička kuhajo GOVEJO ŽUPCO, da bo otročiček prej ozdravel....telo pa takrat potrebuje v glavnem post- brez hrane in tekočino...mamica pa ga futra z govejo župco ki ni nič drugega kot razrečen živalski URIN poln sečne kisline....telo se vedno zdravi samo in potrebuje samo mir in post....učite se od živali...žival ko je bolna se vedno posti in se ne hrani....človek pa sili človeka ravno takrat največ jesti, "da boš močan", da boš zdrav.... Herman Teron

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

29. jul 2003 7:09

Pa še jaz pristavim svoj lonček.Tudi sama sem zagovornik zdrave prehrane in sicer nekako v taki meri kot Lipa, glede na to, da sem tudi sama gurman. In se v veliki meri strinjam tudi s Hermanom. Se pa ne strinjam s tem, da se pod temo Mlečni riž razvije pet strani dolga debata (sicer zanimiva) o govejih župcah in o ne vem čem še. Avena

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. jul 2003 12:29

Ampak toliko časa ga boste "biksal" da se boste vsi med sabo "populil" pol pa bo. (Če ne bo Jernej prej zaklenil teme). Ohladite se v kakšnem "bajarju"! Lp! Lep pozdrav!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

29. jul 2003 13:21

Bajar bi kar zavrel od silne temperature, he, he, he! Lepo se imejte, dragi gurmančki, jaz odhajam z družino na težko pričakovani oddih. Kuhali bomo, jasno da, sami-ni bnoljšega od domače papice. Za kakšno večerjo bo nedvomno mlečni riž... Me prav zanima, kakšne teme bodo burile vaše duhove v tem času. Lep pozdravček vsem!

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

29. jul 2003 21:15

Herman, mene pa zanima, zaradi katerega razloga ste tak zdravojedec? A si hrano pridelujete sami? Kako vam uspe tako zdravo ziveti? Gledala sem neko oddajo, ko je gospa iz Arla praznovala 115 rojsni dan.Recept: Dobra volja, brez skrbi, smeh in kozarec portovca na dan. Mleko verjetno ni najboljse za prebavo in telo. KAJ PA MENIOTE O KOZJEM MLEKU; GOSPOD HERMAN; strokovnjaki ga priporocajo celo pri rakavih bolnikih?

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

29. jul 2003 22:17

STELLA(str.4), mislim da nič ne škodi, če izveš še kaj več, kot le recept za mlečni riž... HERMAN, vsekakor bom poskusila surovo mleko (da vidim reakcijo) in ti to tudi sporočim... Strinjam se, da se debate razvijajo na forumu (in ne v zasebnih sporočilih), da jo lahko vsi spremljamo, drugače izgleda pogovor tako kot na 1.strani te teme, ko Stella odgovarja Andreju (predvidevam, da gre za rižev narastek). Lp vsem! Silva

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

30. jul 2003 6:57

kozje mleko je zelo dobro, vendar samo surovo...ko enkrat spoznaš, da je samo surova hrana prava hrana, ker so v njej vsi naravni encimi in le ti hrano racionalno presnovijo, potem poizkušaš to spoznanje čimbolj uporabljati...sam se držim surove hrane čimveč, res pa je, da kdaj pojem kaj kuhanega,če sem nekje na obisku, ali v drugih priložnostih, potem ne kompliciram in poizkusim...povsod pa imajo kaj sadja za mene....še ne tako dolgo nazaj sem jedel kuhano hrano,predvsem kuhano vegetarijansko hrano, ki pa je na žalost mrtva hrana in zato je veliko (ali skoraj vsi) vegetarijancev bledih in nimajo živčne moči... mesa kopenskih živali pa že dolgo ne jem....od kar uživam čimveč surove hrane, pa se počutim resnično čudovito..imam več volje do vsega in tudi več časa za druge stvari, predvsem pa je pomembno zdravje....in zakaj ne bi tega povedal ljudem in svoje čudovite izkušnje podaril še drugim ljudem, tudi vam.....nikogar ne silim da uživa surovo hrano,vsak od vas pa lahko vsaj poizkusi od tega živeti mesec ali dva in se sam prepriča kako enostavno je vse skupaj....ko poleg tega veliko bereš, se izobražuješ, ugotoviš kako nespametno si živel do sedaj in ti to pomaga, da ne podlegaš skušnjavam po dunajskih zrezkih..skušnjave pa so, seveda so, vsaj v začetku....kuhana začinjena hrana povzroča požrešnost in zaradi tega pojemo takšne hrane bistveno preveč, kar pa je zelo škodljivo...po drugi strani pa se kuhane hrane presnovi oz. je telo uporabi samo 30% ostalo gre na "drek"...kar pomeni, da je tudi neracionalno in da jo v bistvu "žremo" samo zaradi užitka, kar pa je skoraj (skoraj) enako kot počnejo bolniki -bulimija, kateri po žretju bruhajo...v bistvu pa je vseeno ali bruhaš, ali pa preveč kakaš...nesmiselno je neklaj metat v telo, kar za telo prvič ni dobro in drugič je nepotrebno, ker tega telo ne rabi in zato tudi izloči kot nepredelano.....izkoristek surovega sadja pa je 90%.....ortodoksan medicina nas uči, da potrebujemo ogromne količine beljakovin na dan, najmanj 1 gr. na kg telesne teže , kar pomeni, da bi moral človek težak 70 kg pojesti 70 gr. beljakovin dnevno, kar pa sploh ni res....kuhanih beljakovin človek res zaužije toliko vsaj 1 gr./kg telesne teže, vendar pa telo teh beljakovin ne uporabi, ker so čigumaste-koagolirane in če hočete da telo dobi dovolj beljakovin , jih morate pojesti res ogromne količine, da je vsaj malo efekta....pri sorovi hrani pa se uporabi pri sadju 90% vseh snovi v živilu...kdor pa potrebuje več beljakovin, naj je več orehov-oreščkov,lešnikov-jedrc polnih zdravih maščob in beljakovin (surovih ne praženih)....telički v prvih mesecih pijejo samo mleko (surovo seveda) v katerem je okrog 2 gr. beljakovin in poglejte kako hitro zrasejo oz. podvojijo svojo težo...in kje kje krava dobi te beljakovine ki so v mleku?? v surovi travi, ki je sicer zelo revna z beljakovinami, ampak jih telo 90% izkoristi....samo človek kuha hrano, nobeno drugo živo bitje na tem svetu ne...in poglejte kdo od vseh živih bitij je najbolj bolan, kdo potrebuje strupena zdravila....človek in tiste živali, ki jih človek zastruplja s predelano hrano (predelana kostna moka-nore krave...piščančja kuga...prašičja kuga...itd) živali, ki živijo v naravi so zdrave....človek pa zaradi dobičkov-čimvišjih dobičkov uničuje samega sebe in vedno več živali...... Herman Teron

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

30. jul 2003 7:50

Locila so tvoji prijatelji, herman................................. Uporabljaj jih!

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

31. jul 2003 12:23

Ali so potem tudi jogurti, kefirji, kislo mleko, siri itd ok, ali spadajo v kategorijo ubijalskih zivil?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti