Mlecni riz

zucowsky  

član od: 23.7.2003

sporočila: 3

24. jul 2003 19:06

Ma mega nam je! Najlepsa hvala vsem za recept, pojasinlo o uporabnosti/moralnih in eticnih nacelih, ki jed obkrozajo, upam da mi bo uspelo spacat skupaj to cudo... P.S. Herman, ljudje nimamo niti encima ki bi razgradil celulozo, pa se vedno se ni nihce nasu, ki bi me preprical da je pretirano uzitje celuloze skodljivo, tako da jaz se naprej vztrajno copam zelenjavo in razna semena... pa kaj ce so vecinoma iz celuloze... Aja, kar se tice mlecnega riza v Afriki: napihnjenost trebuha ni zaradi CO2, ki se sposca med prebavo, tako kot ti je ze bilo povedano je to zaradi pomankanja in nepravilne prehrane - samo mlecni riz ne more nadomestiti polnega obroka... razen ce seveda ne uporabljamo genetsko spremenjenega, ki lahko vsebuje vec vitaminov (recimo Golden Grain vsebuje veliko Vitamina A, ki bi lahko preprecil izgubo vida veliko ljudem v nerazvitem svetu...)... Ampak genetsko spremenjena hrana je BAU BAU in se jo vecina ljudi izogiba v velikem loku... pa ne bi zdaj o tem... lp Andrej Trauner

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

25. jul 2003 7:25

sicer je stvar posameznika, da verjame kar pač hoče verjeti in da živi in se prehranjuje kakor se pač želi....ne bom komentiral vseh odgovorov, ker nima niti smisla.... STAŠA, to kar praviš je res, ljudje naredite ta preiskus ki ga opisuje Staša...poizkusite na tešče okrog pol litra mleka, pa boste videli kaj se bo dogajalo....in vsi tisti, ki boste imeli težave s prebavo tega mleka, morate obvezno narediti v naslednjih dneh še en preizkus in dokazali boste sami sebi in potem poročajte še nam, namreč....priskrbite si od kmeta sveže surovo mleko in ga popijte pol litra (nič se ne bojte bakterij)....težav zanesljivo ne boste imeli, ker je v surovem mleko dovolj naravnega kravjega encima.... STAŠA, kar pa se tiče presnove in dogajanja v debelem črevesu je pa neresnično, ker iz debelega črevesja nazaj v tanko čreveo in nazaj-nazaj ni več poti....v debelem črevesju so tudi bakterije, ki proizvajajo vit.B12, pa nam to čisto nič ne pomaga, ker vse lepo pokakcamo..... NA SPLOŠNO je mleko dobro samo za mladiče in sicer kravje za teličke, materino mleko pa za dojenčke, ampak samo za sesanje in SUROVO uživanje...kuhano mleko je brez encimov, tako kot vsa kuhana hrana, zato ljudje jejte čim več surovih živil.... to da nekdo napiše: moj dedek je star 92 let in celo življenje.......in ni bil nikoli bolan.....to samo dokazuje da obstajajo tudi izjeme, kar pa ne pomeni pravila.... življenska doba človeka se res malo povečuje, ampak samo na račun KEMIJE in kaj nam pomaga, če človek živi 5-6 let dalj časa kot pred leti, če pa je v glavnem zadnjih 20 let življenja po čakalnicah in hiralnicah.....sicer pa kakor komu paše in kakor se kdo hoče poglobiti v resničnost posameznih navedb....FORUM pa je zato, da si ljudje izmenjujemo različne podatke- vedenja o nečem...vzamemo pa tisto v kar verjamemo in poizkušamo tej resnici priti do dna.....lep dan želim Herman Teron

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

25. jul 2003 15:05

Gospod Herman, vi prenesete le svojo resnico. Na straneh, ki bi morale biti, nam gurmanom v veselje in užitek se greste nekakšnega prehrambenega misionarja, in "osveščate" nas, barbare in predatorje (mimogrede, ali je losos iz vašega recepta na drugem forumu umrl naravne smrti? Verjetno ni zrastel na drevesu, kjer bi ga odtrgali z rokami, ki so dragoceno darilo matere narave...). Res veliko veste in ste očitno izobražen človek. Ampak ni potrebe, da skoraj že pri vsaki temi, neumorno trosite svoje lekcije. Izdajte knjigo, človek! Kogar bo zanimala, jo bo kupil in prebral! Tako pa boste dosegli le, da se bodo sicer priljubljene strani, priskutile marsikomu, ki pride sem zgolj po recept, ali droben kulinaričen nasvet, ali idejo za dobro kosilo. Namesto da izlivate svoj gnev in razkazujete svoje "znanje", izkoristite ta čas za kaj koristnejšega! Pripravite si na primer okusen makrobiotski obrok in uživajte ob njem maksimalno! In ne mislite na nekoga, ki isti hip uživa ob čudovitem, sočnem zrezku in ogromni skledi endivje s krompirjem in bučnim oljem! Dober tek! Pa veliko sončka tudi vam in ne pozabite na zaščitni faktor! Pa ne previsok-nekje sem prebrala, da povzroča kožne alergije! Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 25. jul 2003 15:07:00

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

26. jul 2003 9:27

NOA, kakšne veze ima, kako je umrl losos, ali kje je zrasel....jaz nikoli in nikdar nisem trdil, da sem proti POBIJANJU živali, če hočete....niti se proti temu ne borim...jaz samo govorim o tem, kaj je za človeka zdravo in kaj ne....mislim, NOA kr neki, a ne.....nikoli nisem napisal, da ste barbari ker jeste meso....a ne morete razumeti, da jaz svetujem tistim, ki to hočejo brati, vsem ostalim (npr. vam NOA) PA PRIPOROČAM, DA TEGA NE BEREJO...ljudje so nevedni in ne vedo, zakaj se tako prehranjujejo...tako so jih naučili starši, ki pa so bili še bolj nevedni....danes je vse več ljudi, ki so vsaki dan bolj osveščeni, tudi na račun nas, ki kaj pametnega napišemo in se izpostavljamo, da potem stresate gnev na nas, ampak nič hudega, to sem vzel v zakup..... in ne vem zakaj meni priporočate MAKROBIOTSKI obrok, ki je za mene še najbolj škodljiv (če želite vam naslednjič o MAKROBIOTIKI povem kaj več, za danes pa samo to da je za človeka neprimeren)... vi seveda uživajte ob čudovitem sočnem zrezku, kdo vam to brani, ampak jezi me pa vseeno, saj moram jaz solidarno plačevati zdravstveno zavarovanje, tudi če nisem nikoli bolan, za vse tiste ki se nespametno prehranjujete in zaradi tega zbolevate in delate državi ogromne stroške.... Herman Teron

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

26. jul 2003 11:35

) Brez komentarjev. Lep konec tedna prav vsem in dober tek!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

26. jul 2003 11:39

Zdravo ter ... bravo Noa. Škoda je teh strani za taka razpravljanja in če še niste opazili, Herman, zaradi vas in vašega pleteničenja si sedaj nihče na forum ne upa več postavljati vprašanj, saj ga "zatrete v kali". In "komu na čast"? Vsak zase ve, če pa ne ve, gre pogledat na stran, namenjeno zdravi prehrani.. In še nekaj - kako da ni opaziti nobenega vašega predloga za kosilo??!! P.S Moja soseda bi rekla: le kje spite, da vas nihče ne ukrade, ko ste tako pametni.. Tina

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

26. jul 2003 14:02

Halo, vsem! Ne bom nikogar zagovarjala in ne grajala, pa vendar mislim, da ni tako slabo, če Herman doda kakšen komentar in pove svoje mnenje, pa čeprav pri receptu za mlečni riž... Meni vsekakor pride zelo prav, če nekdo več ve od mene in mi to tudi pove (razloži) in se potem sama odločam kako in kaj. Namreč glede kombiniranja hrane, moram priznati, nimam pojma -drug forum-(Herman je povedal že marsikaj dobrega glede tega). Časa, da bi prebrala knjigo o tem nimam (3 letni sin + sinček star 2,5 meseca) in mi pride prav, da o tem povprašam Hermana. Glede mleka pa naslednje: imam možnost dobiti domače mleko, ki ga vedno prekuham. Dovolj mi je, da ga popijem kozarec in čez 2 uri me črevesje boli, ne samo šraufa, kako dela po školjki, raje ne opišem. Zanimivo pa je, da mi po alpskem mleku pa ni nič. Zato imam domače mleko za otroka in moža, za sebe pa včasih kupim alpsko. Mislim pa, da za nas, ki se približujemo 30-im mleko nima takšnega pomena, kot ga ima za otroke, ker se kalcij v telo nalaga samo do nekje 22-25 leta. Potem ga telo še samo porablja. (to sem nekje prebrala...) Lep vikend vsem! Silva

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

26. jul 2003 23:03

Tole je pa postalo prov bolano!!! Dajte nehat! Vas G. Herman pa lepo prosim... Mlečni riž, da bo škodljiv? To je mleko (krave so menda še vedno živali) in rastlina (riž). Kaj je tu škodljivega ne vidim. Res nisem noben strokovnjak, ampak ob takih izjavah se pošteno nasmejim. Kaj pa naprimer tisti, ki pridno goltajo Coca-Colo, ocvrt krompirček? Mislim, da je to 1000x bolj škodljivo! Saj je že splošno znano, kaj se zgodi z kosom jeter, če ga čez noč namočiš v Coca-Colo, mar ne? No, da se vrnemo k mlečnemu rižu, sam sem ga jedel in pa tudi skuhal že ne vem kolikokrat, pa še živim. Pa mi ni bilo po njemu NIKOLI slabo, po kakšni industrijsko narejeni navlaki pa že marsikdaj.

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

27. jul 2003 11:40

SILVA, poizkusite piti SUROVO DOMAČE MLEKO....pra zanima me, kaj se bo zgodilo...poizkusite in mi PROSIM sporičite, če je bilo vse v redu...alpsko mleko pa je eno najslabših od vseh vrst mleka....in sicer zato, ker je HOMOGENIZIRANO in je ves kalcij ujet v majhne maščobne kapljice, ki so jih razbili s homogenizacijo....torej ta kalcij pride in gre iz telesa....še enkrat pa vam povem, da mleko ni za odrasle ljudi...vsaka surova zelenjava ima več uporabnega kalcija kot KUHANO alpsko mleko.... STAŠA, moj komentar na ta članek nisem ponavljal, ker sem o tem že napisal svoje mnenje in sicer da večina odraslih ljudi nima encima za presnovo mlečne laktoze in z nekim TRENINGOM telesa ni mogoče tega encima VZGOJITI....če že pijete mleko pijte SUROVO mleko, v katerem so pravi encimi za razkroj kravjega mleka..... KRISTY, prepričan sem, da nisem jaz kriv, da si ne upate postavljati vprašanj, če pa sem res jaz kriv, potem je pa to zelo slabo za vas...ne vem koliko sem pameten in kako se sploh to izmeri, ampak zagotavljam vam, da veliko vem o zdravi prehrani, o kateri se vam verjetno še sanja ne in pripravljen sem to znanje POKLONITI še komu, ki si želi to brati....moji prispevki niso namenjeni tistim, ki se nad njimi zgražajo....torej, z argumenti nad mano, prosim..... Herman Teron

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

27. jul 2003 11:47

Vsak forum ima enega ******... Zakaj bi bil ta izjema ane H.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti