Mlecni riz

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jul 2003 11:15

seveda, ampak ga ne ješ 3 x na dan...dejstvo je, da človek nima encima za presnovo mlečne laktoze in prebava poteka mukotrpno in pojavljajose vetrovi-napenjanje.....poleg tega pa otroci kje najdejo kakšno prezrelo sadje in v kombinaciji z rižem prihaja v želodcih do alkoholnega vrenja in sproščanja plina CO2...in to se dogaja skoraj vsak dan..... Herman Teron

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

24. jul 2003 11:26

a lahko prosim Herman nehaš ?

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jul 2003 11:39

zakaj bi nehal...imaš morda kakšen protiargument...kar na dan z besedo... Herman Teron

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

24. jul 2003 13:35

Vsaka hrana je nezdrava, če z njo pretiravaš! Kako pa misliš da bi izgledali ti otroci, če bi 3x na dan jedli špagete oz. pečenko? Torej ni kriv riž temveč celotna prehrana. Kaj jim pa daje UNICEF pa ni odvisno ne od mene, ne od tebe in ne od kogarkoli drugega. Nekdo je prosil samo za preprost recept za mlečni riž!! Ob tem ni napisal, da ga bo jedel vsak dan 3x na dan, ja? JA! Torej ne vem, zakaj je bilo takoj treba pridigati o tem, kako nezdrava je taka in taka prehrana, saj bi tako lahko zapisali za vsako hrano, s katero pretiravamo. Sama sem se tudi že en čas nazaj pripravljala, da bom naredila mlečni riž in verjetno ga bom zdaj zares. Potem ti pa čez nekaj dni sporočim, če je z menoj vse v redu. Siccer se pa še dobro spomnim osnovne šole, kjer je bil na jedilniku velikokrat mlečni riž, pa smo vsi preživeli. lp Dana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jul 2003 13:38

Herman! Po slovenski zemljici se sprehaja en mož, ki jih bo imel 92. In ta mož v celem svojem življenju še ni dal v usta kaj zdravega. Živi od čokolade in ostalih sladic, juhe z nudelčki, mesa, praženega krompirja in žlikrofov. Kako zelo pisan je njegov jedilnik, a? Nobene zelenjave, praktično nobenega sadja, razen tistega zelo sladkega (banane, jagode). In tale mož ni nikoli imel kakih pretiranih težav z zdravjem. Kot zanimivost naj navedem še to, da je med drugo vojno naravnost užival v ameriškem ujetništvu (bil je italijanski vojak, zajet v Afriki), kjer so ga postavili za čuvaja skladišča s hrano. Menda do tedaj še ni videl toliko "cukra" na enem kupu. Še zdaj je z žlico in vilicami iz taborišča. Pa tudi s spominom nima nobenih problemov, je živa vaška enciklopedija. In ta mož je moj nono. Čau, Loni

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

24. jul 2003 14:09

RIŽ KOT ZDRAVILO : - Najpomembnejša zdravilna sestavina riža je škrob in vitamini ter rudnine - zdravilo proti katarju ( vnetju ) črevesa in driski - riževa sluz izvrstno sredstvo proti driski in osvežujoč napitek, ki znižuje vročino - riž je primerna hrana za ljudi, ki jih muči meteorizem - znižuje zvišan krvni tlak in zmanjšuje strah, nemir, vrtoglavice, težave s srcem - pri kožnih boleznih in kot sredstvo proti blažjim opeklinam in vnetju kože.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

24. jul 2003 15:18

Jaz bi dodala samo to, da je za mlečni riž najboljši tisti ki se razkuha, ker če uporabljate riž ki se ne razkuha, je bolj redko in ni to ta pravo. Sem pa tja se prav paše razvajati s kuhinjo naših babic, a ne? Lep pozdrav!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

24. jul 2003 16:05

TO JE "TOO MUCH", KAJ LAHKO NEKDO NAREDI IZ ENEGA NAVADNEGA MLEČNEGA RIŽA!!!!! MALC

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

24. jul 2003 17:16

Ne morem si kaj, da ne bi še jaz pristavila svojega - t.j. naravnost obožujem mlečni riž, res pa je, da ko ga kuhamo pri nas doma na liter mleka dodamo cca pol litra vode. Potem si ga privoščimo pošteno (navadno ata, mož, otrok in jaz), se včasih zgodi, da ga ostane za kakšno žlico, tista je pa potem zame zjutraj za zajtrk. To je (skoraj) trikrat na dan, ampak k sreči ne prepogosto. Lp vsem in naj vam tekne. Irena

zucowsky  

član od: 23.7.2003

sporočila: 3

24. jul 2003 18:57

Ma mega nam je! Najlepsa hvala vsem za recept, pojasinlo o uporabnosti/moralnih in eticnih nacelih, ki jed obkrozajo, upam da mi bo uspelo spacat skupaj to cudo... P.S. Herman, ljudje nimamo niti encima ki bi razgradil celulozo, pa se vedno se ni nihce nasu, ki bi me preprical da je pretirano uzitje celuloze skodljivo, tako da jaz se naprej vztrajno copam zelenjavo in razna semena... pa kaj ce so vecinoma iz celuloze... Aja, kar se tice mlecnega riza v Afriki: napihnjenost trebuha ni zaradi CO2, ki se sposca med prebavo, tako kot ti je ze bilo povedano je to zaradi pomankanja in nepravilne prehrane - samo mlecni riz ne more nadomestiti polnega obroka... razen ce seveda ne uporabljamo genetsko spremenjenega, ki lahko vsebuje vec vitaminov (recimo Golden Grain vsebuje veliko Vitamina A, ki bi lahko preprecil izgubo vida veliko ljudem v nerazvitem svetu...)... Ampak genetsko spremenjena hrana je BAU BAU in se jo vecina ljudi izogiba v velikem loku... pa ne bi zdaj o tem... lp Andrej Trauner

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti