Mlecni riz

zucowsky  

član od: 23.7.2003

sporočila: 3

tema odprta - 23. jul 2003 20:48 | ogledi: 48.780 | odgovori: 67

Mi lahko kdo da recept za mlecni riz? Moja nona ga je vedno delala ko sem bil mali, ampak zdej ne vem kako bi si ga naredu...

Andrej Trauner

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jul 2003 6:51

mlečni riž je ena od najbolj škodljivih jedi kar jih svet pozna....za primerjavo se spomnite kakšni so afriški otroci, ki jih futrajo z mlečnim rižem-mlekom v prahu in rižem ki ga tako velikodušno poklanja UNICEF in misli kakšno uslugo in dobra dela počne tem ubogim revežem....vsi ti otroci-vsi po vrsti imajo napihnjene trebuhe (sicer pa so suhi-kost in koža) in teče jim sluz iz vseh lukenj, iz oči nosu,ust povsod sama sluz, kjer se pasejo sitne muhe......to je rezultat mlečnega riža, ki zakisa celo telo, povzroča prebavnje motnje in napihnjenost, ker ljudje nimamo dovolj encima za presnovo mlečne laktoze, ki smo ga uničili s kuhanjem.....tudi naše babice so nam kuhale mlečni riž, ker so ga pač priporočali "STROKOVNJAKI" za prehrano....torej proč od teh lepih spominov na mlečni riž, upam da vam je ostalo še kaj od teh spominov, ki so bolj zdravi za človeka...... Herman Teron

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

24. jul 2003 7:35

lepo te prosim Herman, rabi recept in ne neko tvojo neumno pridigo oz. nasvet !!!

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

24. jul 2003 8:06

Za mlečen riž vzameš riž in mleko v razmerju približno 1:4, se pravi , eno šalico riža in štiri šalice mleka. Opran riž stresemo v vrelo mleko, po okusu solimo in sladkamo, lahko dodamo žlico masla ali sladke smetane. Zmanjšamo ogenj in počasi kuhamo približno 20 min. Otroci si radi nanj potresejo čokolado. Za mlečen riž je najbolj primeren Drogin riž Zlato polje, ki je pakiran v vrečki. Upam, da ti bo tako uspel in da bo tako dober kot je bil od tvoje none. lp

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jul 2003 8:44

draga Stelica, ko boš ti ugotovila, da moji odgovori niti najmanj niso neumni, bo zate že prepozno.....do takrat pa ti želim čem več zdravja in sončka.... Herman Teron

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jul 2003 8:45

aja.... Herman Teron

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. jul 2003 9:36

Herman!!! A se ti ne zdi, da bi potem Slovenci že zdavnaj izumrli, glede na naš "zdrav" način prehranjevanja??? Pa verjetno ne bi bili ravno prvi na lestvici... Čau, Loni

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

24. jul 2003 9:54

kje pa potem ti živiš da si čisto bio ? sonček pa ni preveč zdrav, ti pa tako že veš ? ampak hvala za lepe želje.. tebi enako.. ampak vsi se kdaj pregrešimo, a ti ne ??

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

24. jul 2003 10:09

Andrej.. za količine me ne sprašuj.. lahko ti dam nekaj napotkov za izboljšanje.. Ko huhaš riž daj notri vanilijev sladkor ali kar strok malo postrgaj.. Ko bo kuhan ga ohladi.. jance.. rumenjak in beljak loči in vsakega posebej zmiksaj, po potrebi dodaj sladkor(kako sladko imaste radi in ali če boš dodal še kakšno sadje-jabolka(malo jih prej poduši na maslu, malo limonice), marelice itd..) kuhan ohlajen mlečni riž + rumenjak stepen dobro premešaj nato narahlo vmešaj beljak,ki si ga predhodno zmiksal.. prelij v pekač,ki si ga premazal z margarino ali dal peki papir. masa 1/2 + sadje ali v več plasteh.. vse, če je samo riž.. za količine ne sprašuj, jaz delam po občutku !

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. jul 2003 10:32

saj ne gre za to a bi al ne bi izumrli...gre za to, kako kvalitetno in kje živimo tistih zadnjih 20-30 let življenja....v glavnem so vsi po ambulantnih čakalnicah ob ogromnih količinah tablet in to samo zato, ker nihče nič ne stori za to, da bi bolj zdravo živel....samo en primer vam dam...če ti otrok reče da je ŽEJEN mu daj vodo in popil jo bo toliko da ne bo več žejen....če pa mu daš coca-colo, jo bo popil toliko, da mu bo vse klokotalo po trebuhu...to pa je požrešnost zaradi "dodatkov"....in ljudje nasploh ne jedo zato, da bi bili siti in normalno hranjeni, ampak jedo hrano začinjeno z raznimi škodljivimi zadevami (da vas ponovno ne morim) ki povzročajo požrešnost in prekomerno nažiranje.....potem pa bolezni itd....seveda imam še kako prav, ampak to veste tudi vsi VI, samo storilite nič ne v tej smeri.... Stelica, seveda se vsi kdaj prekršimo, celo jaz...... Herman Teron

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

24. jul 2003 11:03

Herman! Ti otroci nimajo napihnjenih trebuhov od mlečnega riža (??), do reakcij v telesu pride zaradi podhranjenosti in bi bili takšni ne glede na to kakšno hrano bi jedli! Tako mi je nekdo obrazložil, ki je študiral medicino. Tudi jaz sem jedla mlečni riž in ga jem še sedaj, pa imam raven trebuh. Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti