Sirup iz kivija...

natasa83  

član od: 21.9.2008

sporočila: 19

tema odprta - 28. okt 2009 17:35 | ogledi: 10.656 | odgovori: 7

pozdravljeni,...zanima me če ima mogoče kdo recept za sok oz. sok iz kivija....namreč doma nam je kivi noro dobro obrodil in ga je tako veliko...da bi iz njega napravila sirup, saj imamo majhne otroke in vem da bi sirup šel zelo hitro v male želodčke:::))

že v naprej hvala za nasvete::)) lep pozdrav vsem:)

natasa83

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

29. okt 2009 11:13

Tudi jaz ga imam letos polno, je mogoče kdo kuhal marmelado ? Lp Talija

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

29. okt 2009 11:25

Delala sem marmelado/džem z želinom. Kivi sem olupila, razrezala na koščke in delala po receptu na vrečki od želina, ter dala v majhne kozarčke. Marmelada je bila del novoletnega darilnega paketa. akim

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2009 11:25

Meni se zdi kiwija, ki je tako poln vitaminov, preprosto škoda za sirup. Bi raje poskusila shraniti sadeže na takem mestu, da ta ozimnica na novozelandski način bila dlje časa v funkciji. Pri nas teh problemov ni. Ga v kombinaciji z ananasom zmoremo jesti čisto vsak dan.... Oziroma, a si po kakšni novozelandski verziji KulSlo že pogledala - če kdo zna s kiwijem, znajo oni. Vendelina jr.

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

29. okt 2009 14:40

Akim, hvala, bom naredila. Da ga jemo dalj časa, jih poberemo tik pred mrazom (letos ga še nismo), shranim jih v embalaži od jajc, ovite z jedilno folijo in v kleti zdržijo tja do februarja. Lp Talija

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

30. okt 2009 5:27

Mislim, da bi šlo tako, da kivi olupila in v električnem sokovniku iz njega iztisnila sok (mogoče bi se na takšen način rešila tudi nekaj teh črnih zrnc). Nato pa bi na 0,75 l takega soka , ki pride precej gost dodala še 0,25 l vode in 1 kg ali manj sladkorja, kakšna 2 dkg citronske kisline - tekočino zavrela, po potrebi pobirala pene in nato vročega ustekleničila. Ali mogoče vso zadevo še precedila skozi gosto cedilo (če vas v soku motijo manjši koščki. Na vsak način pa je treba poizkusiti, ker se bo tak sol zdel mogoče nekoliko prazen, glede na to, da je industrijskim sirupom vedno dodana še dodatna aroma. Kivi zame namreč ni nek aromatičen sadež, ali pač. Sama bi poizkusila in tako naredila kakšen liter, potem pa bi popravljala morda z dodatkom etolove arome (upam da se dobi okus kivi, drugače bi dodala mogoče banano). Seveda pa mora biti kivi res zelo zrel, drugače ne bo pravega učinka in do takrat je še kar nekaj časa. Dozorevanje se lahko tudi pospeši tako, da se kivi da v pvc vrečke, ki se jih malo naluknja in vanje položi tudi par jabolk, ki menda oddajajo neki "plin", ki povroča dozorevanje drugega sadja (jaz malo po domače, rimljanka pa bi znala to odlično pojasniti). Jaz sem pred leti podobno pripravila višnjev sok in breskov sok - samo z poskušanjem - in je bil kar dober. Pozdrav tedyka

natasa83  

član od: 21.9.2008

sporočila: 19

30. okt 2009 12:41

tedyka res hvala....bom poizkusila pa povem kakao min bo uspelo...ja tisto z jabolki drži....že preizkušeno....malo ga bomo imeli za sproti narejen sok z banano...malo za marmelado malo pa bom poizkusila sok...hvala in javim kako bo uspelo....seveda čez kakšne 3 tedne::)) hvala... natasa83

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti