Je meso kutin navadno rjavo?

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

tema odprta - 28. okt 2009 15:54 | ogledi: 5.733 | odgovori: 11

Ravno sem se spravila delat marmelado iz kutin - prvič seveda, ko vidim, da so vse kutine, ki od zunaj izgledajo lepe (mogoče s kakšnim flekcem) znotraj rjave, kot kakšna obtolčena jabolka. Je to običajno ali naj kutine kar zavržem?

Vesela bom kakšnega hitrega odgovora, ker smo sredi priprave marmelade...

Hvala!

piščanec

alexa*  

član od: 28.9.2008

sporočila: 72

28. okt 2009 16:24

kolikor jaz vem, so kutine ponavadi noter bele-kot hruške. takšne so tudi tiste, ki smo jih nedolgo nazaj dobili od sorodnikov... lahko pa, da imaš kakšno drugo sorto... lp in veliko uspehov pri marmeladi želim alexa* Sporočilo je spremenil(a) alexa* dne 28.okt 2009 16:24

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

28. okt 2009 16:41

Alexa hvala, se mi je zdelo ja, da bi morale biti bele, tako da smo dve tretjini kutin žal zavrgli, marmelade pa bo bolj za probat. Vseeno me zanima, zakaj so bile kutine tako rjave (sorta je po moje taka običajna), mogoče ker so bile pobrane tako, da so padle z veje na tla (pred tremi dnevi) ali pa ker jih je dobila prva slana? Dve gajbi kutin namreč še čakata (že kar nekaj časa) in ne vem, če se splača tiste sploh prerezat, ker bodo še slabše, kot te sveže pobrane? piščanec

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. okt 2009 16:51

Malo so prezorele, malo jih je dobil mraz, ampak, po moje je pa škoda, da si jih zavrgla. Kolikor se spomnim, ob kuhanju postanejo svetlejše. Tudi take, ki na zraku porjaviojo (ko jih olupimo, recimo), postanejo spet svetle, ko jih zavremo. Pa tudi, če bi ostale rjave, dobre so vseeno.

rimljanka - zasebno mnenje

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. okt 2009 17:27

Ja Piščanec, definitvno (sem poslušal Zorana Jankoviča pa mi ta beseda ne gre iz glave "definitvno" namreč) mam občutek, da so ti kutine en malo zgnile. Vrži jih proč , saj iz njih ne moreš zdaj nič narediti. LP hedonist

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

28. okt 2009 17:37

Aha, mnenja so različna. Rimljanka, se strinjam, da jih je bilo škoda zavreči - sploh sedaj, ko vidim, kako je dobra marmelada, ampak kaj ko ne veš, če je taka kutina užitna ali ne. Hedonist - ne vem, mogoče so bile kutine tudi gnile, čeprav izgledale so bolj potolčene (od tu pa ni daleč do gnilega), oziroma če si boste mogoče lažje predstavljali, ko si kutino prerezal, je bila noter tako rjava, kot je bila bela kutina po nekaj minutah na zraku. Mene so zelo spominjale na kakšna slaba in stara jabolka, ki od zunaj izgledajo čisto normalno, ko jo pa prerežeš, pa je meso rjavo - taka jabolko definitivno zavržem. Če drugega ne, je ta marmelada tako dobra, da bomo verjetno dali vsaj možnost še tistim starim, ki čakajo. Pa hvala! piščanec

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. okt 2009 17:53

Kar je, je. Glej naprej in bo OK.

rimljanka - zasebno mnenje

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

28. okt 2009 22:16

Če so kutine od znotraj malo pikčaste, to ni nič posebnega. Saj so čvrste. Ve se kaj kdaj so gnile, takrat so tudi čisto mehke. Danes sem pekla kutine in čakam na objavo odličnega recepta. Piščanec poročaj! Migla

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

29. okt 2009 20:47

Zagotovo so bile kutine prezrele. To se zgodi rado, če kutine obereš, pa jih ne uporabiš takoj oziroma zelo kmalu.Tudi jaz sem iz takih že delala marmelado, pa je bila čisto ok. Jaz navadno, ko kutine oberem, v kratkem času iz njih nekaj naredim, navadno je to kompot ali marmelada. Kompot jih prezrelih kutin je dober, ni pa tako lep videt. Meso kutin je svetlo rumene barve. Balenka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. okt 2009 22:44

Jaz sem jih danes dobila eno gajbo in zdaj premišljujem, kaj vse bi delala iz njih. Marmelad imam toliko, da to ne pride v poštev. Ostane torej kompot,pa kakšna pita, potem pa mi zmanjka idej. Migla me je zdajle sicer malo potolažila in bom zato zelo pridno čakala na objavo recepta, kaj pa do tekrat? Kaj še delate iz njih? Hvala za morebitne ideje. lp Vesna

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. okt 2009 0:35

Pa napravi še malo kutinovega sira in moštarde.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti