Čokoladni preliv s skorjico ??

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

30. okt 2009 14:44

Ma ja, mam malo tečen dan danes ... mi teče z nosu, kiham, kašljam in vse kar spada zraven. Pa me vse spravi ob živce. Ne vem če se ne bi morala v prihodnje izogibati forumom ob takih dnevih :) s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. okt 2009 10:53

nenika14 je napisal/a:
No, jaz lahko samo pristavim, da mi je Vendelinin preliv super. Sem lani decembra delala pomarančno torto in sem namesto ruma dala pomarančni triple sec liker. Mnjami! Se pa ne spomnim, pri katerem Vendelininem receptu sem poiskala količine. Letos sem delala Antilsko torto, zdaj pa ne vem, katere količine so ta prave. A 0,5 dl ruma kot je pri receptu za Antilsko torto ali 0,15 dl, kot je navedeno tukaj? Ker moj preliv na torti je lezel dol. Sem pa že dovolj sklerozna, da se ne spomnim količin pri pomarančni torti, ker tisti preliv je bil ravnoprave trdote. Se opravičujem za malce zmedeno pisanje, Vendelino pa prosim za pojasnilo :) Naj bo vsak naš dan s soncem obsijan
Če hočeš, da bo stvar bolj tekoča, daš več alkota, če hočeš, da bo bolj gosta, daš manj alkota. Najlažje pa je, tako kot je že Shirley ugotovila, da prestavljaš decimalno vejico... Punce, ve kar pacajte in poskušajte s čokolado, to je zabavno. Vendelina jr.

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

31. okt 2009 20:14

men se naredi skorjica ce dam v stopljeno cokolada sldkor v prahu,,topim pa cokolado za rezine z mlekom ,maslom ,sladkorjem v prahu,,in na koncu se rum,,,je treba nad soparo kr mesati,,,,delam pa vse od "oka" sweety

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti