Dieta dr.atkins

SONČICA  

član od: 13.6.2003

sporočila: 15

tema odprta - 23. jul 2003 13:24 | ogledi: 20.918 | odgovori: 24

POZDRAVLJENI !

Ali kdo pozna dieto dr. Atkinsa ?

Ki temelji predvsem na beljakovinah in maščobah in skoraj nič ogljikovih hidratov ?

In seveda me predvsem zanimajo vaše izkušnje , v kolikor jih imate s to dieto ?

Najlepša hvala za ogovore ?

Sončica

Temo je spremenil(a) SONČICA dne 23. jul 2003 13:27:23

Cokolada  

član od: 22.4.2003

sporočila: 22

24. jul 2003 8:01

Živjo! Po tej dieti sem tudi jaz hujšala, vendar je ne priporočam. En teden lahko ješ samo: - meso, na kakršen koli način, razen ocvrto (brez moke, drobtin) - ribe, lahko iz konzerve, vendar ne ocvrte (brez moke, drobtin) - jajca, na kakršen koli način - zeleno solato - majonezo, smetano - piješ lahko čaj, sladkan z natreenom, vodo, kavo z natreenom Po enem tednu gledaš točke. Točke so ogljikovi hidrati, npr. jogurt (100g) ima 4,7 oglj. hidratov, to je 4,7 točke na 100 gramov. V tem tednu lahko "poješ" 40 točk, naslednje tedne pa 60. Torej, v prvem tednu odpadejo kruh, slaščice, testenine, zelenjava, sadje, riž.... Še enkrat ponavljam, te diete ne priporočam iz zdravstvenega vidika, ker največjo škodo utrpijo ledvice. Ne želi si, da bi zaradi želje po lepši postavi ležala v bolnišnici z bolnimi ledvicami. Raje manj jej, normalno, kar pomeni vse povrsti, vendar ravno toliko kolikor tvoje telo potrebuje, in veliko se gibaj na svežem zraku. Lep pozdrav! Mojca Asic

SONČICA  

član od: 13.6.2003

sporočila: 15

24. jul 2003 11:10

Hvala za odgovore, ampak te točke so samo delna dieta oz. slab povzetek iz knjige, ki jo je on napisal in absulutno verjamem da se po tej ne da hujšati in je ne zdrava. Zanima me če je kdo v resnici prebral to knjigo in po KNJIGI hujšal, ne po lističih ki so krožili vse okrog nas . Ker vsi ti povzetki, ki jih delajo laiki iz določenih tudi dobrih diet spustijo polovico stvari ven in potem lahko še tako dobra dieta pride na nulo oz. škoduje . Lep pozdrav !

izzy  

član od: 23.3.2003

sporočila: 43

27. jul 2003 18:02

O škodljivosti in nezdravosti atkinsove diete se je dosti pisalo, nikoli pa (do pred kratkim) ni bilo nobene študije. Vsi po vrsti so le trdili, da je škodljiva, nihče pa to ni pokazal. Dejansko se izkaže, da kljub veliki količini proteinov in maščob, je učinek dijete pozitiven. Zmanjša se (slabi) holesterol in trigliceridi. Izkaže se, da atkinsova dijeta le ni tako škodljiva, kot so vsi trdili, da je. http://www.cbsnews.com/stories/2003/02/15/health/mai Mogoče je zanimivo tudi to, da sem to napisal kljub temu, da sem sam vegetarjanec. Knjig z dijeto je vse polno in jih lahko naročiš na amazon.com. Iztok Umek

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

13. avg 2004 12:54

Atkinsovo dieto dobro poznam, prečitala sem knjigo (večkrat) in jo tudi preizkusila. Bila sem zelo uspešna, saj sem shujšala na željeno težo (-14KG), ki pa sem jo dobila takoj nazaj, ko sem se začela normalno (po starem) prehranjevat. Najbolj mi je bilo všeč, da sem si med hujšanjem merila ketozo s ketoznimi lističi in s tem nadzorovala ali jem pravilno ali ne. Sedaj sem ponovno (USPEŠNO) na dieti, vendar sem se odločila za 3MD (kombiniranje hrane), ker se mi zdi Atkinsova preveč enostranska in preveč maščob. Skoraj ne morem verjeti, da ne bi toliko maščob pustilo posledic v telesu. Jaz ti jo odsvetujem in ti priporočam 3MD (90 dnevna) dieta, o kateri si lahko veliko prebereš na tem forumu. Pridruži se nam, veliko nas je, ki se vzpodbujamo in si svetujemo. Sibila

romi  

član od: 2.8.2002

sporočila: 27

13. avg 2004 13:13

Sibila, ampak dieta ni kriva, da si pridobila nazaj vse kilograme, ki si jih z dieto zgubila, a ne? Problem je v tem, da si prešla na svoje staro prehranjevanje. In isto bo pri 3MD, če se boš vrnila na staro prehrano. No, pa saj to itak vsi vemo, ne? Če želimo obdržat neko težo, je treba spremenit način prehranjevanja in način življenja na sploh (s tem mislim na šport). Tudi jaz sem uspela shujšat in sicer za 12 kg, pa sem jih čez nekaj časa dobila nazaj 6, spet malo shujšala in zdaj vzdržujem to težo, seveda z gibanjem nekajkrat tedensko. Veliko volje želim vsem!

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

13. avg 2004 13:18

Še en dokaz da je metabolizem zelo specifična zadeva. Bojan Kokot

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

13. avg 2004 13:39

Romi, narobe si me razumela. Saj jaz ne pravim, da je dieta karkoli kriva, nasprotno, povedala sem, da je uspešna, le ne smeš se vrnit k staremu načinu prehranjevanja. Kdo od nas, ki to beremo pa tega ne ve? GA NI!!! Le to sem hotela povedati, da sem se sedaj raje odločila za drugačno dieto, ki se mi zdi bolj uravnotežena in bolj meni na kožo, ker ljubim sadje. Trdno sem odločena, da se bom tega kombiniranja hrane držala tudi po dieti, ker mi je veliko enostavneje kot vse ostale diete. Pa tudi to mi je všeč, da lahko ješ vse, le istočasno ne. Lep dan vsem, Sibila

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

13. avg 2004 16:16

Jaz to dieto uporabljam kak teden pred gledališko predstavo, da se lahko stlačim v edino primerno obleko za vse ne trenirkaste prireditve. Lumpica

romi  

član od: 2.8.2002

sporočila: 27

15. avg 2004 12:11

sibila, seveda, saj se mi je zdelo, pa sem pozabila napisat, da najbrz to ves in da zdaj tako delas, da se kile ne bodo vrnile

padeznik  

član od: 14.1.2010

sporočila: 1

14. jan 2010 13:29

lep pozdrav sem nova na tem foromu in sem videla da je veliko govora o atkinsovi dieti,moram povedati da sem z njo zelo navdusena zacela sem s to dieto lani 4.januarja 2009 in sem v 1 mesecu z njo izgubila 15 kg,jupi bila sem zelo vesela,do septembra sem se zredila za 3kg in nic vec.Nisem bila vec zadovoljna s svojo tezo,ker se nisem dobro pocutila in nisem bila vec tako samozavestna ker sem pridobila 3kg(in sem jedla sladkarije,kruh,testenine,vse)sem se letos 4.januarja 2010 spet odlocila za to dieto in sem v 1 tednu ze izgubila 5kg,ampak se vedno nadaljujem. tako da jas sem zadovoljna,ce vam ne uspeva se mi javite in vam bom pomagala da bo tudi vam slo tako dobro kot meni. padeznik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti