Ustanovitev podjetja in ostalo

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

tema odprta - 27. okt 2009 22:25 | ogledi: 2.010 | odgovori: 13

Pozdravljeni.

Že vnaprej se opravičujem, ker bom smetila, pa vseeno, moram.

Zanima me namreč kako je možno da so na našem domačem naslovu registrirana kar 4 podjetja. Pri nas doma pa o tem nihče nič ne ve.

Seveda bi rada zadevi prišla do dna, pa na žalost nimam pojma  kam se obrniti. Na upravno enoto mogoče?

 

Hvala za kakršno koli pomoč, nasvet in usmerjanje kako zadevi priti do dna

 

LP

 

Pitončica

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. okt 2009 22:35

Mislim, da se da tule malo pobrskat in marsikaj izvedet, vendar je potrebna (zastonj in mislim da lahko tudi anonimna) registracija.

http://www.ajpes.si/prs/

Več bodo pa tiste iz stroke povedale...

Nasja

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. okt 2009 22:39

Nasja, na ajpes sem se že registrirala in tam jih tudi vse našla ...

Mene bolj zanima, kam zdej, in kako je sploh mogoče da negdo samo da naš naslov in voila ... maš sedež podjetja ... to mi ni čist jasno :(

Hvala vseeno

lp

Pitončica

Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 27.okt 2009 22:39

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. okt 2009 22:42

Čudno, res. A si preverila tudi družbenike in zastopnike podjetij, da vsaj veš, kdo dela v tvoji hiši ?

Nasja

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. okt 2009 22:45

Ja napisani so samo ustanovitelji in zakoniti zastopniki, podatkov o zaposlenih ni

Pitončica

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. okt 2009 22:50

petkica, točno zaradi tega prispevka,, sem šla raziskat to zadevo, katero mi je pred časom omenila sestra, pa se mi ni zdelo omembe vredno ... ker načeloma ne živim več tam

Pitončica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. okt 2009 9:55

Pitončica, teoretično ni s tem nič narobe. Vsak lahko ustanovi gospodarsko družbo in za ustanovitev družbe je treba navesti tudi sedež (skratka, lokacijo fizično). Ni pa nujno, da te gospodarske družbe po tem, ko so ustanovljene, tudi opravljajo redno gospdarsko dejavnost. Družba mora samo ajpesu redno dostavljati finančna poročila (ob koncu računovodskega leta) in tu se stvari končajo. Nekoč je bila neka ideja, da bi morale družbe, ki ne izvajajo nikarkšne dejavnosti in če ni šla čez njihov račun nobena transakcija, nekako plačevati davek, pa ne vem, kaj od tega je res (bo pa vedela Ognjič). Namreč, sama imam opravka samo s takimi, ki redno poslujejo, ali pa naredijo na leto vseeno več transakcij od 1. Hočem reči, to, če gospodarska družba obstaja, pa na lokaciji ni znakov, da bi se tam odvijala redna gospodarska dejavnost - to samo po sebi ni še nič narobe. Ljudje imajo različne razloge, da ustanavljajo take družbe, da ti naštejem nekaj legitimnih in legalnih: - za "nedajbože"situacijo; so primeri, ko ljudje niso najbolj zadovoljni v sedanji službi, boljše ni na vidiku in za kakšno nepredvidljivo situacijo ustanovijo gospodarsko družbo (v primeru, da so ob službo, da potem skozk družbinsko podjetje kaj počne) - za nek projekt v prihdonosti, za katerega še ni zbran denar, firma pa ustanovljena in se iščejo novi investitorji, da lahko sploh kam vplačajo denar - za nek vmesni člen med končnimi kupci in prodajalci (po večini takrat, ko se prodajajo deleži ali delnice firm) Kot stanovalka v večstanovanjski hiši bi morala biti itak zaprošena za soglasje v primeru, če bi se v stanovanju dogajala kakšna pisarniška dejavnost. Če se dogaja, pa nisi bila zaprošena za sodelovanje in te to moti, lahko obvestiš o tem inšpekcijske službe. Če pa se ni znakov redne pisarnške ali kakšne druge dejavnosti (v smislu več obiskov, hrup, večja zasedenost dvigala, večja uporaba skupnih delov in naprav)...potem pa lahko zgolj vzameš na znanje, da so na tvojem naslovu registrirane tudi gospodarske družbe. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. okt 2009 10:17

To je nekako tako, da je doma sedež firme, kjer se ima lahko par fasciklov dokumentov o firmi. Dejavnost pa se odvija drugje, (če se). V čem je problem? Če ni hrupa, ljudi, frkerja, špetirja, ne vidim nobenega problema v tem, da ima sosed recimo legalno registrirano podjetje. lidka [sonce]

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

28. okt 2009 10:51

No pa da razložim bolj podrobno :)

Na Dunajski ***, kjer je trenutno še moje stalno prebivališče stanujejo 3 družine oz. 3 priimki. Sestra od babice (ki definitivno ni odprla podjetja)  moja babica (ki tudi ni odprla podjetja, je pa hotla krivdo zvalit na mojega očeta), ter moji starši s sestro (tudi nihče od njih ni ustanovil podjetja).

Lastnice hiše sta babica in njena sestra.

Dejansko ni nikjer nobenih pisarniških dejavnosti, samo pošta od teh 4 podjetji prihaja na naš naslov, kar nas je vse tudi zmotilo. Tudi nobenega od ustanoviteljev teh podjetji ne poznamo.

Kaj je meni tukaj problematično.

Tudi moja mama je s.p. (saj vsi ki delajo v trafikah za Delo prodajo, morajo biti) in ko je pred davnimi 10 leti odprla s.p. in prijavila da ima pisarno doma na Dunajski *** so kaj hitro prišli pogledati kako je pisarna urejena in ali ustreza pogojem, ali ima gasilni aparat ....

Torej če je nekdo odprl podjetje na našem domačem naslovu, lahko spet h nam nekdo pride preverjat pisarne in podobno?

 

lp

Pitončica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. okt 2009 11:03

No, jaz tega v tem primeru ne bi pustila kar tako in bi vrtala naprej. Kdo je lastnik firme itak lahko vidiš, potem pa greš lepo naprej po uradih. Npr. na UE, če ne bi nič povedali, bi šla na AJPES, če ne bi še nič zvedela, pa na Policijo. Oz. v vašem primeru bi naj šli solastnici večstanovanjskega objekta. Če čist po pravici povem, bi jo jaz najbrž kar na Policijo mahnila direkt, če bi bila prepričana, da med lastnikom firme in lastnikom objekta ni kakšnega dogovora oz. pogodbe. Ker, če ga v tej firmi kaj biksajo in pride do kakšnega rubeža, se to tako hitro včasih dogaja, da bo rubežnik že prodal tvoj računalnik, ko boš ti začela dokazovat, da nimaš nič s tem... Ali pa v skrajnem primeru uletijo uni strički nabildani v usnjenih jaknah in s pištolco za pasom... Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti