Angleščina

gyokuro  

član od: 24.8.2006

sporočila: 16

3. nov 2009 8:38

Če imaš dovolj motivacije za samostojno redno učenje angleščina nebismel biti problem..malo branja blogov/knjig/revij, dobre glasbe in prevajanja angleških besedil, filmov brez slovenskih podnapisov..za nagrado pa si obljubi en lep izlet na Malto /ang. je njihov drugi uradni jezik/ ..kjer takoj preveriš svoje znanje v praksi, medtem ko noge namakaš v slano morje in kramljaš z lokalci. tole pa je zanimiva stran za osnovno preverjanje izgovorjave in izboljšanje besednega zaklada http://www.forvo.com/ vso srečo gyokuro Sporočilo je spremenil(a) gyokuro dne 03.nov 2009 15:26

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

3. nov 2009 10:41

Spadam med popolne antitalente za jezik. Sem brez posluha. Že v prejšnjem tisočletju, ko sem hodila še v šolo, sem imela zelo velike težave pri osvajanju tujega jezika in tako je tudi ostalo dodanašnjega dne. Kot zrela gospa sem potem z leti šla celo v tečaj, kjer sem se teoretično slovnico sicer naučila, da bi pa dobila kaj od jezika koristnega, pa - a-a. Ko je treba odpreti usta - obnemim. Pisno teorijo sem "zmagala" vse ostalo totalna katastrofa. In še dandanes o jeziku ne vem NIČ. Me je že prešinilo, da bi šla nekam v Nemčijo za dva tedna in kar bo pa bo... , samo, zbrati ta pogum...hmm...; mogoče bi bilo dobro najti kako Nemko (ali pa nemca ) , ki bi imel željo naučiti se slovensko in potem bi se medsebojno trudila sporazumevati. Vendar zgleda da bo to v drugem življenju. Desanka

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

3. nov 2009 18:14

Uh, Desanka, to se je meni zgodilo pri francoščini. Na tečaju - bili sva samo dve tečajnici - dokler sem lahko brala z lista, pa magari domačo nalogo, ali poezijo ali pa zgodbice iz 1001 noči - je šlo gladko, vse sem prebrala, ampak ko bi bilo pa treba to obnoviti, sem pa najprej vprašala, če lahko povem v slovenščini. :) Potem smo šli pa na dopust v Pariz, partner ne zna francosko, francozi pa ne angleško (vsaj po večini še vedno ne, ali pa takšno težko). Kaj mi je preostalo drugega, kot začeti govoriti. Oooo ja, sem se lomila, motila, "farbala", "govorila z rokami", ampak, hej govorila sem. In zadnji dan sem se z natakarjem čisto lepo tekoče pogovarjala o tem, iz kje sva, kaj vse sva videla, kaj mi je bilo všeč.... in me je pohvalil, kako lepo, knjižno francoščino govorim s pravilno izgovorjavo, kar je zelo težko za tujce. Moj je pa sedel zraven in me brcal pod mizo češ "prevedi mi"! Ti priporočam dva tedna Nemčije! Moycaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2009 20:20

Desanka, veliko ljudi se spopada s takim problemom, kot ti. Pa če dobro premisliš - ne glede na to, kako ti lomiš angleščino, še vedno jo boš lomila manj, kot Anglež lomi slovenščino (okej, je kakih petsto izjem, ki so se jezika naučili). Takisto velja za nemščino....in katerikoli tuji jezik. Pa ne si sugerirati, da si antitalent za jezike. S tako psihično popotnico ne bo šel govor v nobenem jeziku, niti maternem ne. Ti si kar omisli jezikovni tečaj v tujini. Je taka dogodivščina priti nekam, kjer te nihče ne pozna, kjer vse, kar drugače počneš v življenju, lahko daš malo ob stran...se človek na en svojevrsten način spet najde, pa še jezika se nauči več, kot bi si sploh lahko mislil. Vendelina jr.

ameli  

član od: 22.10.2003

sporočila: 26

3. nov 2009 21:11

Sama sem se naučila angleščine na zelo preprost način, in sicer z MTV-ja. Ob poslušanju pesmi sem si približno zapomnila besedo in jo poiskala v slovarju, ob gledanju filmov sem hkrati poslušala in brala podnapise. In čez čas sem napredovala, delala ogromno vaj, nabavila par knjig z osnovami slovnice in sedaj inštruiram angleščino in se pripravljam na Cambidge -ov izpit iz angelščine na napredni stopnji. Veliko je odvisno od tega, koliko si se sama pripravljena naučiti in vztrajati. Meni je uspelo brez vsakršnega tečaja in tudi v srednji šoli smo imeli angleščino bolj švof, tako da mi ni ne vem kaj dosti doprineslo k mojemu znanju angleščine. Priporočam knjigo Polone Komac, Angleška slovnica po naše. Ker sem mnenja, da se brez osnov slovnice angleščine ne da naučiti, ravno tako ne moreš znati pravilno delati stavkov. Pa veliko sreče! Andreja zver

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

4. nov 2009 5:41

Kot je rekla ameli - nabavi si to knjigo Polone Komac Angleška slovnica po naše. To knjigo sem imela tudi sama nekje ob koncu srednje šole, pred več kot četrt stoletja. Mislim, da je ta ista gospa pripravila tudi dve zajetni knjigi vaj, ki mi jih je priporočila tudi hčerina učiteljica v osnovni šoli. Knjigi smo kupili in sta pokrivali slovnične vaje nekje do konca srednje šole. Tudi sama nisem ravno talent za jezike - pa tudi pred leti ni bilo toliko poudarka na tem, pa tudi jezik, če ga ne uporabljaš in obnavljaš pozabiš. Imam pa dobro izkušnjo - tudi če se v jeziku lomiš, malo mahaš, malo čudno poveš, se te bo sogovornik potrudil razumeti. Nekoč sem najprej rekla - oprostite mojemu znanju vašega jezika, se bom pa potrudila, da se bova razumeli. Vas pa dobro razumem kar govorite (problem je ponavadi govoriti). Pa mi je moja sogovornica odvrnila, da sem še vedno boljša od nje, ker če bi jaz govorila v svojem jeziku ona ne bi čisto nič razumela. In sva se vse sporazumeli in celo pogovarjali več kot je bilo nujno. Moja izkušnja je več kot pozitivna. l.p. tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti