Modna oblačila tudi za večje številke

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. okt 2009 17:40

No, tudi majhni bi lahko naredili kaj, da ne bi bili pritlikavi po duši

Nasja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

27. okt 2009 17:46

No, Marjeta, ponudba se pač prilagaja povpraševanju in kaže, da nas je debelih več kot majhnih, posebno dandanes, ko so otroci vedno večji - ne poznam mlade punce, ki bi imela nogo manjšo od 39. teta torta

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

27. okt 2009 19:13

Saj imajo tudi v C&A skrajšane modele, morda ne vedno...Najbrž je treba malo prečekirat. Sicer pa se dajo vse stvari skrajšat, razširit pa ne Pika Nogavička

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

27. okt 2009 19:32

Marjeta 65 ,Bog ima takšno šibo,da na vsako rt paše,pazi,da ne boš majhna in debela nekoč,pol bo pa križ Sporočilo je spremenil(a) toppy dne 27.okt 2009 19:37

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

27. okt 2009 20:39

teta torta je napisal/a:
No, Marjeta, ponudba se pač prilagaja povpraševanju in kaže, da nas je debelih več kot majhnih, posebno dandanes, ko so otroci vedno večji - ne poznam mlade punce, ki bi imela nogo manjšo od 39. teta torta
Jaz sem mlada punca, :) pa imam 36. Je pa res, kar pravi Pika Nogavička. XS punce si lahko ožamo in krajšamo stvari, povečat se pa cunjic ne da. Za širše postave imajo kar dobro ponudbo v trgovinah Takko. Sicer je to trgovina nižjega cenovnega razreda, ampak se marsikaj najde, če malo pobrskaš. Jaz tam kupujem stvari za svojo babico, ki je je malo več skupaj. RadaJem

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

28. okt 2009 6:26

Hvala vam za vse predloge in upam, da bom našla še katerega na teh straneh, saj nas je kar veliko ki nekako ne dobimo sebi primernih oblačil. Sama se oblačim nekakšno šprtno klasično. Sicer imam zaenkrat šiviljo, vendar pa se ne da vsega zašiti, včasih si želiš tudi kakšno stvar kupiti in tu je včasih problem, saj imam občutek, da je vse narejeno za XS postave, pa še vse je nekako kratko in ozko tajlirano, tako da se v takih oblačilih tudi ne znajdem. Pa tudi moje številke na srečo niso tako ogromne - nekje na zgornji meji ali malo čez običajno ponudbo - ša to še ni taka katastrofa. No včaraj sem bila v Mozamu, pri Acmanu, iskala sem Evans (žal ga ni več, pa je hčerka večkrat kaj kupila tam po zelo ugodni ceni in lepe stvari) in v Supernovi v trgovini Peek Cloppenburg . Iskala pa sem tako 3/4 bundico oz. plašček. Kar sem iskala žal nisem našla, sem pa v tej trgovini Peek Cloppenburg kupila lepo tanko bundico za 55 € - meni je všeč. Bom pa še kaj pogledala kasneje, saj včasih ko nekaj intenzivno iščeš ne najdeš, potem pa najdeš, ko ne iščeč - pustimo se presenetiti. Naj še malo pokomentiram kaj sem videla, ,mogoče bo kateri, ki v teh dneh obnavlja garderobo prav prišlo in naj bo to nekakšen oblačilni report za nas močnejše: Mozamo - kar luštne stvari. Mislim, da so tudi kvalitetne. Mogoče me motijo le čudne kombinacije včasih (vzorčasti poudarki na enobarvnih oblačilih) . Gospa je bila pripravljena bundico tudi sešiti po moji želji. Mislim, da bi se dalo kaj najti. Predvsem mi je všeč, da zadeve niso pretirano tajlirane in lepo padejo. Videla sem, da tudi popravijo in prilagodijo, če je treba. Acman - zelo lepe stvari in tudi cene za tako konfekcijo niso ravno pretirane. Meni so bili predvsem všeč kostimi, ker so imeli domiselno oblikovane ovratnike. Tudi blago je kar v redu in kot sem videla delajo iz mešanic, da se ne mečkajo tako. Velika izbira, ki jo je mogoče tudi barvno dobro kombinirati in mislim, da bi zelo ustrezala mojemu stilu. Žal so imeli samo en model bunde in mogoče 3 plašče tako da tovrstna ponudba malo šepa - ampak mogoče pa še bo kaj več. V Supernovi na Rudniku - trgovina Peek Cloppenburg - lepe stvari, različnih cenovnih razredov. Najde se kaj tudi v večjih številkah (48 - 52). Po izkušnjah sodeč - hčerka si je tam že večkrat kaj kupila - od dežnega plaščka do raznih pletenih bombažnih majčk, pa kavbojk in majčk s kratkimi rokavi - so stvari kar kvalitetne pa tudi ne cenovno pretirano drage. Imajo tudi znane znamke. Predvsem pa je pohvalno to, da v nasprotju z nekaterimi podobnimi trgovinami blago ni tako presneto zmečkano, kar me odvrača od nakupa, pa vem, da ni vedno tudi slabe kvalitete. Mislim, da se bomo v to trgovino še vračali. Včasih kaj kupim tudi v Supernovi v Novi Gorici, kjer je trgovina Vogele - imajo tudi primerne stvari v večjih številkah, so pa tudi cenovno ugodni. Tudo C&A poznam - vem da imajo tudi večje številke in tudi kar sem do sedaj tam kupila (večinoma za sina in hčer) se je vse dobro obneslo, vendar me pri boljših stvareh moti, da je vse tako zmečkano, tako da sebi nisem kupila še nikoli ničesar. Mislim, da rabimo kakšno trgovino z večjimi številkami oblačil, kjer bi se lahko oblekla običajna ženska, ki potrebuje oblačila za službo (kostime, krila, hlače, blazerje, tudi kakšne boljše pletenine...). Kaj za prosti čas se že najde tudi v teh trgovinah. Tako sedaj sem povedala vse. Upam, da bo ta tema še živela, saj je po mojih opažanjih vedno več ne samo starejše in srednje generacije ampak tudi mlajše generacije XXL dimenzij, pa bi bili vseeno radi lepo in modno oblečeni. Mislim, da bi se nad tem morala zamisliti tudi oblačilna industrija, pa tisti, ki blago uvažajo in še kdo. Tudi mi moramo živeti in biti primerno oblečeni. Še enkrat hvala in lep pozdrav. tedyka

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

28. okt 2009 7:13

Ne vem kako je v Ljubljani, jaz v Mariboru kupujem oblačila v trgovini Vögele v Qulandiji. Imajo lepo izbiro in dostopne cene. lp, baška

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

28. okt 2009 7:33

Ja, res je, da so nekateri okrogli zaradi bolezni, jemanja kakšnih zdravil in podobno, ampak, roko na srce, takšnih najbrž ni več kot 5% populacije debelih. Takšnih tudi nihče ne obsoja. Poanta ni bila v kritiziranju debelih, ampak v diskriminaciji majhnih. Res se da oblačila skrajšati ali zožati, ampak vzemimo recimo hlače na zvon, ko so bile pred leti moderne, če si jih odrezal 15 cm, si popolnoma izgubil vso srž zvona. Da ne govorimo o bluzah na manšete - naj več kot sem plačala za bluzo dam še šivilji, da bo zadevo popravila?? Ali pa zimske bunde in smučarske hlače...vsi rokavi oz. hlačnice so predolgi. In potem hodim na otroške oddelke in iščem bunde s čim manj neumnih napisov in sličic, da mi je kaj po meri. In kupujem smučarske hlače za deklice od 12-14 let, da se mi hlačnice ne vlečejo po tleh. Toliko v info vsem, ki mislite, da če ste okrogli, ste pa res bogi, ko iščete cunjice po trgovinah - vi lahko vsaj kaj dobite v XXL izvedbah, mi pa moramo hodit v otroške trgovine!!!! marjeta65

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

28. okt 2009 8:53

Vsak ćlovek je lep, najsi je majhen,velik, debel ,suh,vsakdo je človeško bitje in si zasluži spoštovanje! Ampak z vidika zdravja ,se mi zdi, da bi bilo dobro začet se ukvarjat s športom, s pravilno prehrano,...potem pa na malce manjšo konfekcijo,pa bi se človek takoj boljše počutil!! Ampak lahko je govorit, težko pa spremenit način življenja!! Drugače pa imajo za močnejše postave lepe stvari tudi v Kik-textil discont v Celovcu. To je moje mnenje, ne mi zamerit! barčica

Sheila  

član od: 7.11.2008

sporočila: 32

28. okt 2009 8:57

No, pa smo tam! Naj pojasnim svoje razočaranje: do sedaj sem bila izredno vesela, da na forumih KulSlo (vsaj na tistih, ki sem jih brala) ni bilo nobene nestrpnosti. Tudi sama sem že odprla temo s prošnjo za pomoč in sem v zelo kratkem času dobila veliko prijaznih odgovorov, kar me je prepričalo, da so na KulSlo ljudje, ki želijo izmenjavati svoja mnenja z najboljšimi nameni. Pa se je "bolezen" nestrpnosti na žalost preselila tudi sem. Kako je žalostno, da se vedno najde nekdo, ki izliva svoj žolč po drugačnih! Marjeta65, sploh ne vem, kako ti pride na misel, da imaš žaljive pripombe o močnejših?!? A se ti je morda zdelo, da je tedyka želela slišati tvoje mnenje o tej temi? Mislim, da ne, prosila je za pomoč, kar so drugi v svojih postih tudi ponudili. Predstavljaj si, da bi ti postavila neko vprašanje, pa bi nekomu prišlo na misel, da ti ga zabeli s kakšno res neprimerno pripombo, za katero ga sploh nisi prosila? Saj ne veš, kako kdorkoli gleda na svoje telesne atribute, in nihče nima pravice soditi drugega. Tudi sama sodim med debele, če hočem reči bobu bob, pa mislim, da svoje kilograme nosim popolnema sama, in to res nikogar nič ne briga! Mi pa seveda ne pride na misel, da bi sama imela pripombe do kogarkoli, ki je na kakršenkoli način drugačen od mene - razen seveda do tistih, ki sami izražajo nestrpnost! Takšni pa si v odgovor na svojo zaslužijo le nestrpnost nazaj! Upam, da je bila tole le izjema, in bodo forumi KulSlo še naprej tako prijazni, kot vedno! Vsem želim lep dan, Sheila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti