Praznično pecivo 2009

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

26. okt 2009 21:22

Kopiram prispevek Katke Lopatke iz stare teme o prazničnem pecivu ... Verjamem, da bo marsikomu tole še prav prišlo ... Tu je tabela - koledar "skladiščenja" sadni kruhi, domači prijatelj - PVC vrečke, folija, hladno suho mesto - 6 tednov medenjaki, speculaas - sortirano po vrsti peciva, v dobro zaprtih pločevin. škatlah - 4 tedne keksi iz krhkega testa (brizgano, čajno, kifeljčki...) - pločevin. škatle - 3 tedne sladice iz beljaka (poljubčki, makroni, cimetove zvezdice...) - pločevin. škatle - 2 tedna biskvitno pecivo, potice, čokoladne praline... - pločevin. škatle, na hladnem - 8-10 dni Petya

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. okt 2009 21:29

Eno vprašanje: zakaj so (oz. ali so) pločevinaste škatle boljše od plastičnih?

Atina

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

26. okt 2009 21:32

Atina je napisal/a:

Eno vprašanje: zakaj so (oz. ali so) pločevinaste škatle boljše od plastičnih?

Atina
dobro vprašanje to namreč zanima tudi mene, saj tovrstnih škatel nimam in jih ne uporabljam, letno pa napečem čez 100kg piškotov in jih shranjujem v plastičnih ki se dobro zaprejo. Lp in brez zamere Pitončica

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

26. okt 2009 21:49

Sem čitala še malo staro temo ... pa tam niso napisale kake vlke prednosti pločevinastih škatl od plastičnih. Le da so te lepše okrašene in bolj pašejo v čas praznikov :) Tak, da ... verjetno niso boljše/slabše ;) Petya

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

27. okt 2009 12:29

Kot nalašč ne dobim nobene slike na netu od plastičnih posod. Imam veliko plastičnih posod tistih , ki so se dobile za pike pri tabolšem sosedu, oziroma so bile pred nedavnim znižane. Piškoti se v njih zelo lepo ohranijo.

Sem pa tako, kot sem že napisala , pekla marmeladne žepke v katerega gre jugurt, in sem jih en del dala v kovinsko posodo, drugi del pa v plastično, in so ti , ki so bili shranjeni v plastično bili čist skondenzirani, oni v kovinski, pa so bili še čisto lepi -sladkor na njih je bil čisto suh. Upam, da sem razumljivo napisala.

Ker sem pa začelo veliko peči, pa mi pridejo prav  plastične posode od sladoleda za 1 kg  od tabolšga soseda. Ravno take pa se lahko kupi pri Merkurju , pakirane  so po 5 kosov in mislim, da pridejo okoli 4 €.

Tako me ravno ne boli glava, če mi jih kdo ne vrne.

Menim, da je na shranjevanje vpliva vlažnost, ki jo imamo v stanovanju.

lp

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. okt 2009 18:25

Piškote shranjujem v plastičnih ,največ v taperwarovih posodah.Sem se navadila,da kar mislim da bo viška ,lepo zapakiram inj v zmrzovalnik...dve tri ure pred postrežbo vzamem ven in so kot frišni.

Me pa zanima ,kakšne kreme mažete med piškote.imam čokoladno ,(tista od čokoladnih huzarskih krapkov je super za med piškote)masleno od nebeških poljubčkov...ima še kdo kakšno idejo...

lp goga

neznan uporabnik

27. okt 2009 18:41

Tudi mene zanima krema za med piškotke. Predvsem tista, ki je kar precej trda, pa ne zaradi čokolade. Kot bi bilo precej moke, ali kaj... Petya - hvala za navedbe rokov hranjenja. ajda66

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. okt 2009 12:00

Imam malce nenavadno vprašanje - ko pečete orehe (v kovinskih) modelčkih - kam postavite modelčke in daste v pečico? Na pekač od pečice ali na rešetko od pečice? In ali vam gredo po pečenju lepo iz modelčka (predhodno dovolj namaščenega)? Namreč delala jih bom namreč prvič in saj veste, začetniške težave. Hvala in lp! Moycaa

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. okt 2009 13:06

Moycaa, jaz imam dva pekača za orehe in ju dam na tavelik črn pekač, najlažje tudi za jemanje iz pečice. Nisem pa še nikoli mastila modelčkov, je masla oz maščobe dovolj v sami masi, padejo lepo ven, obrnem, morda rahlo potolčem in padejo. Delam pa po naslednjem receptu http://kulinarika.net/recept/sladice/Orehi-1926.htm Edino namesto navedene kreme mažem kar z nutelo ali viki kremo (nutela boljša). Želim ti uspešno peko...

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

28. okt 2009 19:25

Imam posamezne modelčke in jih zložim na pekač od pečice.Če imaš čisto nove modelčke jih operi in malo namasti,to naredi samo v prvo,potem so že dovolj masni.Ostalo pa tako kot pravi majamarko.

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti