Praznično pecivo 2009

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. nov 2009 22:52

Ali gre za napako ali je v teh Anjinih piškotih dejansko več sladkorja kot moke?

tulka

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

13. nov 2009 18:41

Lidka in ostale, help! Pravkar sem naredila tiste čokoladne piškote, za katere recept je dala Lidka na 1. strani tega foruma. Delala sem po receptu, maslo in sladkor sem mešala z mešalnikom, dokler niso nastali nekakšni žganci (bi moralo biti vse skupaj bolj penasto umešano?), potem sem dodala sestavine, kot je v receptu, namesto kakava v prahu sem dala benko, drugače pa brez sprememb. Naredila krogljice, dala noter košćke čokolade in na 200 v pečico za deset minut. Piškoti so se razlezli po celem pekaču, tako da je nastala ena plast, ki sem jo morala razrezat. Sicer je dobro, ampak oblika pa sigurno ni prava. Kaj sem narobe naredila? korenckova

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. nov 2009 19:33

Korenčkova, bi rekla, da je Benko, ker je to čisto drugačna zadeva kot kakav.

 

Vanja

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

13. nov 2009 20:15

A misliš, da je benko kriv? Možno, bom probala še s kakavom. korenckova

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

14. nov 2009 14:32

Korenčkova , kar težko in neprijetno mi je, da ti nisi uspeli božanski keksi. Sama sem delala točno po receptu, le sladkor sem zmanjšala na polovico- 200 g, v prvi rundi pa 250 g, ker ga zmanjšam prav v vsakem receptu na polovico( zaradi kalorij), za čokolado, ki se da v keks, sem uporabila čokoladne kaplice- ki se kupijo za muffine, prvič so tudi meni razlezli- vendar v mejah normale, drugič, pa nič, le spokali so , pa so bili baje tisti iz prve runde boljši- po obliki kot drugi, ki so bili okrogli. Meni se čokolada- v notranjosti ni raztopila, ker pač taka je, zato se niti trudila nisem, da je v notranjosti keksa, temveč nanjem- vidna- te kapljice čokoladne. Poskusi znova- držim pesti in morajo uspeti, vzeli pa samo kakav v prahu- nobenega nadomestila. jaša

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

14. nov 2009 19:51

Nedvomno bom letos naredila mandljeve srčke, lešnikove paličice in pa speculaas piškotke. KOMAJ ČAKAAAAM:))) l e a

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. nov 2009 22:46

Nič ne čakaj, kar naredi ;)

tulka

ceres  

član od: 30.11.2007

sporočila: 57

16. nov 2009 9:20

Prosim za nasvet, kupila sem pekac z modelcki stirih medvedkov (so kar veliki). Rada bi nekaj spekla, kot darilce za praznike. Sedaj pa ne vem kaj, saj bi moralo ostati uzitno vsaj par dni in obdrzati obliko. Hvala! ceres

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2009 9:36

@ korenckova (velja pa tudi za druge): sladkor in maslo se zmešata v eno kolikor toliko kremasto maso, žganci so v osnovi okej. Če je se ti zdi masa preveč tekoča ali se že na pekaču čudno polaga - pa je vseeno, ali je tekoče, ali je pretrdo....ali pa kaj tretjega, takrat enostavno vse skupaj še enkrat zamesi in premisli, kaj je narobe. Bi rekla, sodeč po tvojem zapisu, da si naredila maso, ki ni zadosti kompaktna. Kompaktnost dosežeš tako, da dodaš trdne delce. Lahko z moko, lahko z dodajanjem čokolade v prahu, lahko s kakšnimi mletimi oreščki (če so v osnovnem zapisu), lahko z zdrobom...Pa tudi ne bo te štrafnilo, če poskusiš malo surovega testa in vidiš, kak okus zadeva ima. Če se surovo čudno obnaša, potem tudi pečeno ne bo kaj posebej bolj bleščeče. Predvsem pa, ne drži se recepta kot pijanec plota. Recept je pokazatelj, v katero smer se gre z izdelkom, malo osebne note je pa čisto okej. @ceres: malo vadi tiste medvedke z nečem, kar znaš narediti tudi v običajnem formatu. Vaja dela mojstra. In ko boš znala, potem izdeluj darila. Če ne letos, pa drugo leto. Ne gre takole, da bi kupila neke modele in potem napolnila modele z neko maso in potem ne bi ravno nastalo tako, kot si si zamislila, ampak bi kar nekaj podarjala, ker glavno, da je "mojih ruku dijelo" in bi moral to obdarovanec po defaultu ceniti. Vendelina jr.

neznan uporabnik

16. nov 2009 11:10

Jaz imam pa malo drugačno težavo oz. vprašanje. Kako speči piškote en teden ali dva prej, kot ji potrebujemo (za darilo ali pogostitev), pa jih ne pojesti. Vidim, da velikokrat omenjate družinske člane, kako so vam kaj pojedli, preden ste uspele fotografirati. Meni pa ne pojedo drugi, ampak kar sama. Celo kakšne sestavine (lešniki, mandlji, čokolada) niso varne pred menoj, če so dalj časa na zalogi. Res bi mi prav prišel vsak nasvet, kako se vzdržati in ne vsega ali veliko pojesti. Pri drugi hrani nimam teh težav. Pri domačem pecivu me pa nič ne ustavi. In tako se vrtim v začaranem krogu. Ker nekaj pojem, moram hitro spet kaj speči, pa spet pojem, pa spet ..... ajda66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti