Višnjeva sladica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

tema odprta - 23. okt 2009 20:14 | ogledi: 3.632 | odgovori: 4

Bom tu odprla temo, ker je med "Pomoč za iskanje po forumih" verjetno moje vprašanje ostalo malo prezrto Bi pa res rabila recept.....

Torej navajam še tu:

Hallo!

Iščem, pa iščem, pa ne najdem. Nisem sicer povsem prepričana, da je recept od tu, ker sem imela napisanega, in se mi je nekam skril

Gre za višnjevo tortico, brez pečenja. Podlaga je narejena iz piškotov in masla, krema iz smetane, tamar sira in mogoče še česa, po vrh so višnje in želatina.

Hvala!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

23. okt 2009 23:19

Hvala, mambica, vendar to ni to. Tam je osnova samo piškoti in maslo. Takoj ko daš osnovo v tortni model, nanjo "streseš" kremo, katere osnova vem da je smetana in tamar oziroma nek podobni sir. Čez višnje iz kompota. V sam kompot pa vem da daš želatino in jo poliješ po višnjah, Predno se povsem strdi, potreseš po vrh nalistane mandlje. Potem celo tortico postaviš čez noč v hladilnik. Ne vem pa količin in ravno zaradi tega se je ne upam kar na pamet lotit. Vsaj ne za to priložnost. Če ne dobim pravega recepta, bodo pač moji družinsko člani spet poskusni zajčki

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

24. okt 2009 8:27

Živjo, Petkica. Linka mi sicer ne odpre, vendar sem šla "po ovinku" na stran Gurman in če si mislila Sladico z mascaropnejem, višnjami in madljevimi lističi, je to prav to kar iščem. S tem da sem pač jaz dobila takrat recept brez mascarponeja. Mislim da je to to, kar sem iskala. Hvala!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti