Vanilijeva krema

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

tema odprta - 21. okt 2009 13:51 | ogledi: 14.373 | odgovori: 7

Prosim za nasvet,če je že katera delala vanilijevo kremo skuhano mleko in puding ,dodano maslo.Kakšen bi bil po vaše rezultat ob dodatku mascarpone-ja in želatine.Bi nastala fina kompaktna krema za polnjenje šarlote sem mislila naredit to kombinacijo in mogoče še narezane breskve iz kompota za dodatek na koncu.Hvala za kakšno pomoč .Lp

vijolca73

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

21. okt 2009 14:19

Jaz delam tako kremo za v tiramisu. Skuham v 2 dl mleka jajčno kremo (precej gosto) brez masla, ki jo potem vmešam v maskapone (250g) in dodam krem fix, mislim da 3. asimetra Sporočilo je spremenil(a) asimetra dne 21.okt 2009 14:19

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. okt 2009 15:24

Maslene kreme postanejo v hladilniku dokaj čvrste, nisem prepričana, da bi bila šarlota lepo rahla, če dodajaš maslo. Mascarpone in želatina bosta dovolj, a pazi na želatino, da ne bo krema zaradi nje pretrda. Mamamia mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. okt 2009 15:59

Vsakih nekaj let naredim čokoladno kremo in sicer tako, da skuham mleko in moko ter nato dodam spenjeno maslo, sladkor in kakav. Krema je enkratna in nima mastnega okusa, kot jih ima samo maslena krema. Natančnega recepta na žalost nimam, ker delam vse na "uč", bi pa rekla, da je približno četrtina vsega maslo.

Želatina ni potrebna, mascarponeja pa takrat, ko sem jaz to prvič videla, še ni bilo v naših trgovinah.

 

Vanja

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

21. okt 2009 20:30

Mamamia,v bistvu bi želela da prevladuje vanilijev okus ,tega namreč moji doma obožujejo.Kakega recepta za takšno kremo z želatino nisem našla, zato sem nekako pomislila še na maskarpone in kremo za tiramisu kot je omenila Asimetra.Bi bilo verjetno bolje naredit kakšno kremo podobno kot za jogurtovo strjenko z vanilijevim jogurtom.Hvala vsem vijolca73

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. okt 2009 16:50

vijolca73 je napisal/a:
Mamamia,v bistvu bi želela da prevladuje vanilijev okus ,tega namreč moji doma obožujejo.Kakega recepta za takšno kremo z želatino nisem našla, zato sem nekako pomislila še na maskarpone in kremo za tiramisu kot je omenila Asimetra.Bi bilo verjetno bolje naredit kakšno kremo podobno kot za jogurtovo strjenko z vanilijevim jogurtom.Hvala vsem vijolca73
Če želiš, da prevladuje okus vanilije, potem v mleko za puding dodaj strok vanilije oziroma ga izpraskaj in naj se vsebina skuha v mleku. Ali pa dodaš nekaj kapljiv vanilijevega ekstrakta. V obeh priemrih se lepo čuti okus vanilije. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti