Film julie & julia

buček  

član od: 24.2.2009

sporočila: 6

11. feb 2010 19:25

Ožbej! Ja to je prva knjiga. Druga pa stane 20$, to si bom pa drugič kupila.... priznam da je teška angleščina,priznam da sem se jo mogla najprej navaditi, ampak če res česa ne razumem si pa prevedem.(npr.moja mami ne razume cisto nič ona misli da je knjiga v francoščini). Jo pa res veliko uporabljam. Viva Meier prosim da lektoriraš moje sporočilo! Hvala. buček Sporočilo je spremenil(a) buček dne 11. 2010 19:26

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. feb 2010 19:42

Naš ežoj je pa ožbej postal, buhve (bi rekla Ognjič), če se ne seli na Koroško......

rimljanka - zasebno mnenje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. feb 2010 20:44

buček:

Ožbej

ežoj

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

1. mar 2010 10:28

No evola, ni bilo treba čakati do aprila in knjigi sta doma. :) Torej: prvi in drugi del, trda vezava, okoli še 'okvir' (dodatna pakunga kjer potem notri stojita obe knjigi). cena: 44$ knjigi, 11,98$ shipping in handling, pa 3€ je bilo treba plačati poštarju - to je manda carina, čeprav sem si predstavljala, da bo precej več. Sem pa, kot sem že gori omenila naročila pri ameriškem amazonu, ker teh knjig v UK takrat niso imeli (mogoče zdaj že so), pa tudi cena je bila tam precej višja (če sem primerjala mehki vezavi oz samo prvi del, kar se je tam takrat dalo dobiti). Kar se pa vsebine tiče - sem zaenkrat bolj na hitro preletela... Malo me je 'groza' teh sort knjig, kjer ni na 1000 in nekaj straneh niti ene slikce :( Je pa precej narisanih skic, kjer so razloženi postopki prav za 'telebane' (beri: kuharske začetnike). Še ena 'malo bolj tečna' stvar pa so mere, saj se bo treba vsakič 'naravnati' na spoone in cupse, jaz pa sem še vedno precej bolj 'naštimana' na gramski sistem. Ampak bom že. Kdaj bom imela v resnici kaj čas (in voljo) kuhati 'po francosko' še ne vem, saj so ta hip na sporedu druge 'prioritete', ampak sem prepričana, da se na njih ne bo nabiral prah in da bodo pomemben 'lepotni dodatek' moje nove kuhinje... ko enkrat pridemo do tja. :) Toliko za danes, sončen pozdrav, T. teja-kit.

crtg  

član od: 16.1.2010

sporočila: 3

16. mar 2010 22:14

Če koga zanima. Obstaja tudi TV show, kjer Julia v živo pripravi precej zanimivih reči z njene knjige. Malo pobrskajte po "Piratskem zalivu". Objavljanje direktnega linka je verjetno proti pravilom tega foruma. Lp, Črt crtg

mihaelč  

član od: 6.2.2011

sporočila: 6

6. feb 2011 15:10

ali mogoče veste za kako spletno stran, kjer so vsi recepti julie child ? ker obožujem julio child, pa bi rad izvedel več receptov. lp. :) mihaelč

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. feb 2011 19:39

mihaelč je napisal/a:
ali mogoče veste za kako spletno stran, kjer so vsi recepti julie child ? ker obožujem julio child, pa bi rad izvedel več receptov.
lp. :)

mihaelč

 

http://simplyrecipes.com/tag/Julia%20Child

A bo za začetek? Za nadaljevanje pa v googla vpiši julia child in odpiraj linke, polno jih je, pa priontajsproti ali shranjuj pa boš imel zbirko.

Pozdrav, mamamia

mamamia

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

16. feb 2011 19:20

Julie & Julia to je eden mojih najlepših filmov!!!!!!!!!! Tanaya

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

25. maj 2012 16:49

Če je morda komu aktualen oglas za knjigo... KLIK

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

26. maj 2012 12:52

Zame je tud to eden najboljših filmov  Sem pa spregledala, v teh dveh knjigah, o katerih je govora, so samo mesne jedi, oz je bistven povdarek na njih?

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti