Film julie & julia

roki90  

član od: 17.5.2007

sporočila: 3

28. jan 2010 14:12

A ma kdo knjigo Mastering the art of french cooking? Zanima me koliko je uporabna, ter če so recepti razumljivo in pregledno napisani. Tudi koliko je dejansko uporabna v domači kuhinji? Da ne bi kasneje ležala nekje na polici:D roki90

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. jan 2010 14:20

Roki, na 7. strani tega foruma oba z ežojem govoriva o uporabnosti te knjige.

Vanja

roki90  

član od: 17.5.2007

sporočila: 3

28. jan 2010 14:28

ups...se opravičujem:) nekako sem 7. stran izpustil Hvala:D roki90

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

28. jan 2010 17:52

Jaz sem knjigi narocila takoj po prebiranju tegale. Ker na Amazonu UK nimajo tistih ki sem jih zelela, smo tokrat narocili kar iz US, kar bo sicer trajalo precej dlje, je pa cena kljub vkljuceni carini se vedno nizja kot UK. Ko pa dobim pa povem, koliko so zares uporabne te francoske umetnije pozdrav, T. teja-kit.

roki90  

član od: 17.5.2007

sporočila: 3

28. jan 2010 22:17

Koliko pa približno stane carina in dostava iz ZDA? Sem že večkrat hotel naročiti kakšne stvari, ampak nikoli nisem prišel tako daleč. roki90

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. jan 2010 22:25

jaz sem jo naročila pri nemškem Amazonu - plačaš samo poštnino. lep pozdrav Sonja

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

30. jan 2010 19:54

No, pol ure nazaj sem si končno ogledala tudi film in zdaj še težje čakam na knjigi, juhu... Dostava je okoli 26 €, ampak sem zraven naročila še eno drugo knjigo, tako da ne vem ali gre to na težo ali kako, carina pa naj bi bila potem še 8 ali 20%. Lahko pa povem točen znesek, ko pridemo do tja..., menda šele enkrat v aprilu :( pa mimogrede, zdaj po filmu je še mene čisto zagrabila tista huda govedina, ki je tako nepopisno vabljivo izgledala v oranžnem LeCreusetu, mmmmmmmmmm grem gledat kje se najde recept, dokler pač še nimamo knjige.... pozdrav, T. teja-kit.

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

3. feb 2010 10:30

Hvala Vanja_v_ZDA. Saj sem se potem takoj spomnila, da si tole že enkrat (čisto na začetku) prilepila. Ker se bom tega lotila ta vikend, me zanima samo še, kakšno meso (vem da goveje) bi bilo najbolje uporabit - seveda sočno in ne mastno... Jaz imam sicer za golaže in podobno precej rada bočnik, imam pa v familiji jedce, ki potem ne marajo tistih vezi in kit ki jih ima bočnik kar precej, tako da bo moral biti kakšen bolj 'čist' kos. In pa še, glede tistih čebulic... se mi zdi, da jih bo tukaj bolj težko dobiti, še posebej v tem zimskem času (ali pač ne?), pa sem pomislila, da bi mogoče uporabila manjše šalotke. Ali imajo premočan okus? Kaj ste uporabili drugi,ki ste se že lotili tega recepta? Hvala za pomoč! T. teja-kit.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. feb 2010 20:07

Sem mislil, da bo kdo drug odgovoril: meso komot vzameš stegno ( jaz sem sicer uporabil hrbet, kar se mi glede cene zdi škoda ), jaz sem uporabil mlado čebulo ( brez zelenega dela ), po moje bo šalotka čist v redu ( ima milejši okus od navadne " zrele " čebule.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti