Film julie & julia

Anelim  

član od: 11.6.2009

sporočila: 4

12. jan 2010 18:18

ežoj je napisal/a:

Anelim, dobrodošla. Napisala si ".................. iz lastnih izkušenj vem ", a bi ti to mal razložila, tukaj je nekaj firbčnih, pa si ne upajo vprašat.

ežoj
:) ja sej ni kej posebej za razlagat...kuham, napišem blog o tem vsake toliko, pogledam na kulinariko, kej pofotkam, tko da ja....bloganje je kul lp Milena Anelim

crtg  

član od: 16.1.2010

sporočila: 3

16. jan 2010 16:57

Pozdravljeni vsi skupaj, Doma smo se navdušili nad filmom Julie & Julia, naročili knjigo iz Amazona in seveda najprej naredili govedino po burgundsko. Prilagam nekaj fotografij kot si sledijo pri kuhanju. lp, Črt. P.S.: Glede prekuhavanja slanine Julia Child v svojem TV showu leta 1963 razloži, da je to potrebno zaradi njegove predhodne obdelave. V USA naj bi bila vsa slanina večinoma dimljena. Prekuhavanje naj bi odstranilo vonj/okus po dimu. crtg

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2010 18:24

crtg, dobrodošel na kulinariko, čestitam ti za prvi prispevek na forumu, pa takoj foto. Zanima me kaj si dal namesto " 18-24 small white onions " ( brown- braised in stock, p.483 ).

Jaz sem to delal pred novim letom, in namesto te čebule sem uporabil kar mlado čebulo, brez zelenega dela.

Drugač, tipična francoska kuharska knjiga ( gobe dušimo na maslu kot na str.513 ).

Ko sem videl tvoj štedilnik na plin, sem kar vzdihnil.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jan 2010 18:34

ežoj je napisal/a:

 

Jaz sem to delal pred novim letom, in namesto te čebule sem uporabil kar mlado čebulo, brez zelenega dela.

 

Drugač, tipična francoska kuharska knjiga ( gobe dušimo na maslu kot na str.513 ).

Ko sem videl tvoj štedilnik na plin, sem kar vzdihnil.

ežoj

 

Ežoj, Ti kar čebulčke od kakšnih žafranov ali narcis vzemi. 

 

Po receptu na strani 513 še čisto navadni šampinjoni dobijo božanski okus...

 

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2010 18:46

Vanja, tisto stran sem si izmislil, ni se mi ljubilo gledat v knjigo.

Za tiste čebulčke narcisov se pa nisem spomnil, bom vedel za drugič.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jan 2010 18:52

ežoj je napisal/a:

Vanja, tisto stran sem si izmislil, ni se mi ljubilo gledat v knjigo.

 

ežoj

 

Jaz sem pa kar za tabo ponavljala kot papagaj. Ampak v mislih imava verjetno isti recept.

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2010 19:11

Vanja, nisem je izmislil, prava je, sem hotel preverit če imaš knjigo.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jan 2010 19:18

ežoj je napisal/a:

Vanja, nisem je izmislil, prava je, sem hotel preverit če imaš knjigo.

ežoj

 

Seveda imam knjigo, ni se mi pa ljubilo brskat po straneh....

Kako so ti bile pa gobe všeč?

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2010 19:26

Pravzaprav sem jih pripravljal za ta recept. Princip je isti, kot za melancane: posušene gobe dat na vroče maslo, če pa jih je velik pa delati večkrat. Prej sem delal zmeraj narobe: gobe na drobno narezat ( julia pravi, če so drobne cele, drugač na pol ali na štiri dela ), pol na rahlem ognju dušit, vse ravno nasprotno od tistega kar ona svetuje.

Ja, so res v redu.

ežoj

bartac  

član od: 26.2.2009

sporočila: 20

16. jan 2010 19:38

Lep pozdrav vsem, tudi jaz sem si ogledala ta film in me je čisto navdušil, tako kot mnoge. Glede na to da je veliko govora o njeni knjigi me zanima katera od njenih je najboljša? lp, Barbara bartac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti