Film julie & julia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2009 22:49

Ežoj, Check the movie theater near you, predvidevam da v tvojem kraju premorete kakega.

Zdaj pa resno, Julia je "prva dama Ameriške kuhinje", ki je francosko kuhinjo predstavila so-Američanom s tem, da je so-napisala "špehasto" kuharsko knjigo in bila, po besedah mnogih, prva, ki je začela s TV shovi. Bila je visoka 185 cm, ni izgledala kot kakšna manekenka, njen glas je bil vsaj nenavaden, če že ne kaj drugega...Pravzaprav, ko takole pomislim, ni imela ničesar, čemur bi danes rekli "TV šarmantnost". Ampak imela je neverjetno ljubezen do kuhanja in prav nič ni komplicirala. (če odmislim kuhanje slanine )

 

Julie (ta drugo ime iz filma) je bila pa ena "pisateljica" brez uspeha, ki je imela redno službo in je začela pisati blog o kuhanju po knjigi Julie Child. V enem letu je naredila vseh 580+ receptov iz knjige. Veilko ljudi je bralo njen blog, na koncu ji je pa uspelo najti založniško hišo (pravzaprav so omi našli njo) in natisnili knjigo.

 

Meni bi bilo dosti bolj všeč, če bi bilo v filmu več detajlev o njenem življenju. Pa še to, z možem sta bila nerazdružljivo zaljubljena do njegove smrti. Po njeni smrti so prišli na dan podatki, da je bila Julia v 2. svetovni vojni vohunka. Vsi po vrsti so govorili: Naša Julia, o, to pa že ne.

V filmu prikažejo tudi njeno bolj strastno stran in ljudje so bili spet čisto šokirani: Oh, naša Julija pa že ne!

 

Nad današnjim belim piščančjim frikasejem pa nisem čisto nič navdušena. Za spremembo bo OK, ampak delala ga pa ne bom več.

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. okt 2009 0:11

Atina je napisal/a:

In zdaj eno amatersko vprašanje: kateri del govedine se vzame?

Atina

Stegno ali bočnik. Se mi zdi, da je bolj pomembno dobro vino.

 

V temle videu dela sirov sufle:

 

http://video.pbs.org/video/1166762973/

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21.okt 2009 00:40

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. okt 2009 8:35

Hvala, hvala, bom pogledal a pride ( in kdaj ) v našo vas, če ne, bo treba do metropole.

ežoj

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. okt 2009 10:46

@ Vanja: pokuha se zato, ker se slanina potem lepše in drugače zapeče. Naredi test, tako, da je del prej pokuhaj, del, pa ne. Boš videla razliko. fresh

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. okt 2009 14:36

fresh je napisal/a:
@ Vanja: pokuha se zato, ker se slanina potem lepše in drugače zapeče. Naredi test, tako, da je del prej pokuhaj, del, pa ne. Boš videla razliko.fresh

 

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. okt 2009 21:01

Evo, danes sem v naši vasi pogledal, če bo morda kaj na sporedu film, pa nič, kaže, da ga ne bo kmalu. Izpadlo je pa tako, da sem nujno mogel it v metropolo po en material, pa si rečem, če sem že tam, lahko si še film ogledam, pa itak še nisem bil v koleseumu. Zberem projekcijo ob 16-ih ( saj veste, mi s kmetov, moramo še živali nafutrat, pa pomolzt )in kupim vstopnico, tudi v Ljubljani brihtni imajo cenejše vstopnice, sam moraš iskat vstopnico za brihtne, reče se " vstopnica za seniorje ". Grem še kavo spit ( da me ne premaga kakšen spanec, nikoli se ne ve ). Ob štirih vstopim, se že veselim, da si bom ogledal film brez reklam. Po enih desetih minutah se začne: seveda s reklamami ( jaz pa naiven, sem mislil, da bo šlo brez ). Reklamam nikoli konca, po enih dvajsetih minutah se film začne. Jaz pa fotoaparat, da posnamem kakšen lep prizor. Seveda naštimam bliskavico na max. saj je v dvorani čista tema. začnem slikat, gledalci pa žvižgat. Bolj jaz slikam, bolj oni žvižgajo, pa primitivc, pa kaj se to pravi......zmerjanje s vseh strani, kdo pa je njim kriv, če so pozabili fotoaparate, pa so meni fovš. Kaj pa čem, neham slikat. Pozneje pogledam, le en uspešen posnetek, takrat ko je skuhala " curled leaf kale stew with pork ribs and pomme de tere " ( to mi sicer ne zveni preveč francosko, nekakšno zelje s nekakšnimi jabolki ). Evo tega posnetka:

Drugač, film se da gledat, rekel bi: zanimiv.

 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. okt 2009 21:09

Lej, lej, dragička, tudi Julia uporablja mizo BREZ prta, kot ežoj....nekam enaki sta videti....

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. okt 2009 21:11

ežoj je napisal/a:

Evo, danes sem v naši vasi pogledal,

 ( saj veste, mi s kmetov, moramo še živali nafutrat, pa pomolzt )

ežoj

Dobr, da vem.....

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti