Ljubezen vs. prijateljstvo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2009 14:22

Ežoj, a veš, da me ni pre-šinilo, da se lahko na tale koren daje tudi kakšna druga predpona? Moja hišna slavistka pa se trenutno potepa po Sloveniji Gigi84, si še mlada, vse ob svojem času Vendelina jr.

neznan uporabnik

20. okt 2009 14:25

Ežoj, če gre ljubezen skozi želodec, gre prijateljstvo skozi pomivanje posode.. japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2009 14:27

 

Gigi_84,

po moje so besedo prevzeli nemci od starih slovanov, ko so študirali postavljanje železniškega omrežja pri njh ( starih slovanih ).

ežoj

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

20. okt 2009 14:37

Ežoj, se popolnoma strinjam s tvojo teorijo. Mi dvigne samozavest, da nismo samo mi prevzemali besed od njih :) Se spomnim našega "native speaker-ja" s faxa, ko ni mogel prebolet, da avstrijska beseda za hren ("Kren"), izvira iz slovenščine. Škoda, da ne hodim več na fax. Bi ga takoj poučila. Samo ne vem če bi verjel, bi morala biti zeloooo prepričljiva :) Gigi_84 Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 20.okt 2009 18:41

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

20. okt 2009 15:41

Majdina. Naj ti odgovorim::: o, pa ja, obstaja tudi večna ljubezen. To je, ko je nedko tako globoko, globoko v tvojem srčku in kljub temu, da te je prizadel, ga ne sovražiš, ker je ljubezen premagala nasprotujoče si čustvo. Sicer pa so stari ljudje rekli, da nekoga ljubiš, ko ljubiš z vsemi njegovimi napakami (oz. jih sprejmeš). mimoza5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2009 18:11

mimoza5 je napisal/a:
Sicer pa so stari ljudje rekli, da nekoga ljubiš, ko ljubiš z vsemi njegovimi napakami (oz. jih sprejmeš). mimoza5
Stari ali ne-stari, imajo prav. Sicer pa drugega načina itak ni. Se pa ogromno ljudi tega ne zaveda, oziroma manifestirajo neke ekonomistične vzorce ljubezni, oziroma izsilijuje. Na primer: rad/a te imam, zato, ker si tak /a in tak/a in si naredil/a to-in-to in dokler počneš stvari, zaradi se jaz počutim bolje, do takrat te ljubim, ko pa odpreš kak register, ki mi pa ni všeč, pa to razumem kot napad nase in če me kdo napade, se lahko branim in takrat sem lahko grob/a in nesramen/a in je itak jasno, da moraš ti, ker me ljubiš, te moje izbruhe totalno tolerirati. Okej, sem malo pretiravala, ne pa dosti. Sem tudi na teh straneh že ogormnokrat prebrala, da so punce mislile, da to, da za nekoga nekaj delaš, da to je pa že ljubezen. Pa da to, da bosta vedno enakih misli, da to je pa ljubezen. Pa da če se bo blazno trudila v domu, da jo bo tip ljubil. Pa da to, da je ne razume, da to je enako, da je ne ljubi. Pa variacij na to temo. My point is, ljudje, najprej imejte radi sami sebe (ni lahko, eni tega tudi v šestem desetletju ne znajo) in potem boste morda znali imeti radi tudi koga drugega in potem bodo stvari nekako šle. Ne ravno spektakularno, ne bodo se vsak dan kresale iskre emocij in privlačnosti. Kakšen dan pa se morda bodo. Ampak nekoga ne ljubite zaradi tega, ker vam naredi pet dni v življenju spektakularnih. Ljubite ga zharadi tega, ker je. Drugega razloga ni. Če iščete drug razlog, itak ne ljubite. In imejte no, za božjo voljo prijatelje obeh spolov in to celo življenje. Ni vaš partner center vašega ozvezdja. Otroci tudi niso. Vi ste. In sami kreirate svoje ozvezdje in satelite. In sprejmite odgovornost za to, okej? Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. okt 2009 18:56

No, ja, s tem se pa jaz globoko strinjam, s temle od Vendeline, pa z mimozo 5. Ko imaš nekoga rad in ga ljubiš, ga zato, ker pa je, kakršenkoli že je. In ljudi si poskušat naredit po svojem vzorcu - na tej točki se ljubezen konča. Mamamia mamamia

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

21. okt 2009 20:15

Jaz mislim, da sta moški in ženska lahko prijatelja. Nikakor pa ne bi z razumevanjem sprejela, da bi šel mož s svojo prijateljico na dopust v skupno sobo, pa če bi mi še tako zatrjevala, da sta samo "prijatelja". Sicer pa kot pravim, je mogoče, da je za žensko moški lahko dragocen svetovalec in iskren prijatelj. zoja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. okt 2009 20:34

Ojoj. Prijateljstvo med moškim in žensko se lahko spremeni v platonsko ljubezen, tako da po moje ni kaj preveč mogoče. No ja, razen če enega od njiju spolno privlači isti spol.

Drugače pa, moj dragi  je  moj najboljši prijatelj, ki mu povem vse in več, kot bi kdajkoli povedala svoji najboljši prijateljici...

 

Vanja

neznan uporabnik

22. okt 2009 9:17

V tej temi pogrešam moške komentarje (zgolj na KulSlo).. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti