Ljubezen vs. prijateljstvo

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

20. okt 2009 13:03

LJUBEZEN IN ZALJUBLJENOST STA DVA RAZLIČNA POJMA. LJUBEZEN JE GLOBJE ČUSTVO OD ZALJUBLJENOSTI. mimoza5

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

20. okt 2009 13:38

Vendelina jr.; zdi se mi, da se je Ezoj izrazal po Zasavsko; posiniti bi v tem primeru pomenilo pogruntati, ugotoviti Upam, da sem zadosti Zasavka, da sem prevedla namesto Ezoja. Sicer pa: - imam enega prijatelja, ze kar precej dolgo. Se nikoli nisva bila zaljubljena (en v drugega, mislim) - ze kar precejkrat sem bila zaljubljena, pa si doticnih nikakor ne predstavljam kot prijatelje (pa ne v smislu ranjenega ega, pac pa, ker mi skozi "trezne oci" nikakor niso vsec kot ljudje) - imela sem moza, ki nikakor ni bil moj prijatelj - imam kandidata za moza, sva prijatelja in zelo se imava rada (kar bi po slovensko najbrz pomenilo malo vec kot biti zaljubljen). LP, zvitorepka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. okt 2009 13:43

Kaj ti pa na Norveškem ostane drugega, kot stiskat se...al pa celo premoženje za kurjavo zapravit Ognjič

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

20. okt 2009 13:47

jaz pa mislim takole da je uspešen zakon le če sta mož in žena hkrati zaljubljena in hkrati dobra prijatelja,jaz pač mislim ,da je tko najbolje.... lp kaj pa je lepšega od ljubezni in dobrega prijateljstva ,če pa je oboje pa še boljše ............. harmonika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. okt 2009 13:56

Tudi verjamem, iz lastnih izkušenj, da sta moški in ženska lahko iskrena prijatelja, da ju povezujejo globoka in pristna prijateljska čustva, brez mešanja ljubezni ali zaljubljenosti. Meni pač to znese. In tudi moj mož ima kakšno žensko prijateljico (hm, morda tudi "prijateljico", hihihi), in to res dobro in že dolga leta, tako da iz obeh primerov vem, da je možno. Ampak, kot sem rekla, različni smo si. Mamamia mamamia

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

20. okt 2009 14:08

Menim,da je ljubezen lepo in najglobje čustvo,ki pa po dolgih letih brez pravega prijateljstva,nekako izgori v vsakodnevnem utripu življenja.Čeprav verjamem,da obstaja tudi večna ljebezen. Majdina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2009 14:09

Lisicka, hvala in definitivno navijam zate. Way to go! VilmaS, takisto hvala. No, človek se vsak dan kaj novega nauči, te besede nisem poznala. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 20.okt 2009 14:10

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

20. okt 2009 14:11

Moje izkušnje so drugačne. Še nikoli nisem imela res dobrega oz. pravega "moškega prijatelja", vedno se je potem vse skupaj nekako "izfižilo", ko je on želel več, jaz pa ne. Vendar smo to vedno civilizirano rešili. Imam dobre kolege, sodelavce, prijatelja pa ne. Meni ne znese, čeprav nimam nič proti, ravno nasprotno, mislim, da včasih prav prija, da ti moški razloži svoj pogled na kak problem. Je prav osvežujoče :) Včasih se mi zdi, kot da smo res z različnih planetov. Gigi_84 Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 20.okt 2009 14:12

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2009 14:18

Vendy, rahlo si žleht, tolk je slavistov, jaz pa naj bi poskrbel za prevod. No nekaj so na to že povedale VilmaS in lisicka, žal ne dovolj natančno.

Gre za glagol pošiniti, ki je izpeljan iz glagola šiniti, ta pa iz samostalnika šina. To je ena od redkih staroslovanskih besed, ki so jo slovani prinesli iz stare domovine in, ki jo uporabljamo še danes.

Šina pri starih slovanih pomeni tračnica, šiniti pomeni postavljati tračnice ( tire ), pošiniti pomeni postaviti nekaj na tračnice ( tire ), utiriti, širše: postaviti na pravo mesto.

Evo, vse za izobraževanje neukih kulinaričark.

Uf, moram še en dopis poslat na inštitut...........

Glede ljubezni in prijatelstva: če ljubezen gre skozi želodac, skozi kaj gre prijateljstvo?

ežoj

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

20. okt 2009 14:22

Pa sem mislila, da je beseda šina prišla iz nemščine "die Schiene", ki med drugim tudi pomeni tračnica. Pojma nimam :) Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti