Rdeča paprika

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 21. jul 2003 10:36 | ogledi: 5.481 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

zanima me, ali bi se dalo vložiti pečeno rdečo papriko v olju? Tako kot jo sedaj poleti pripravljam, (popečem, malo česna in polijem z oljem) bi rada, da bi ostala še za čez zimo?

Imate mogoče kakšen recept?

Hvala vam za pomoč,

P.

Pingvin

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

22. jul 2003 12:36

Najbolj enostavno je, da jo popečeno in olupljeno samo zamrznete. Pozimi, ko jo boste želeli uporabiti oz. pojesti, jo le odmrznete in naredite tako kot sedaj s česnom oljem in kisom. Jaz jo zamrznem v plastičnih posodicah, ali pa v vrečkah, samo pri vrečkah pazim da jih v skrinji lepo položim po dolgem, da se potem vse skupaj ne zapletejo in ko jih odtajaš se trgajo po prepogibih- da ohranijo potem lepo obliko. Lep pozdrav!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

23. jul 2003 13:37

Moja prijateljica vlaga v olje pečene paprike in so boooožanskeeee! Trenutno je na dopustu. Takoj ko mi bo uspelo dobiti recept, ga bom posredovala! Pozdravček!

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

28. jul 2003 21:16

Moja mami paprike ocisti in razreze na primerne kose-po dolgem, potem jih popece v pecici, ohladi in v vreckah zmrzne. Pozimi jih odtajamo, olupimo, prelijemo s cesnom in olivnim oljem in so nic slabse kot poleti.

ks90  

član od: 27.3.2003

sporočila: 8

5. avg 2003 10:13

Noa, še vedno nestrpno čakam tvoj recept, ali ga mogoče že imaš? LP Marjana

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

1. sep 2004 13:32

Tudi mene zanima recept

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

1. sep 2004 20:41

Hoj! Upsssss, na tole temo pa sem lani očitno pozabila Poskušala sem se spomnit, kaj me je zmotilo in glede na datum, smo jo tudi mi takrat popihali na dopust. Ja, moja prijateljica naredi tole zadevico res bogovsko. Ampak je sedaj doma s tri tedne staro dojenčico in je sedaj žal ne morem zasipati s kulinaričnimi vprašanji. Iskreno se opravičujem za lani. Upam da ima recept kdo drug! Pozdravčke!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti