Uporabnost gobove juhe

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. okt 2009 9:19

lucka52 je napisal/a:
  Anamarija je v hecu napisala,Bog pomagaj...kar pa ne pomeni, da o gobah nima pojma.

 

 

 

 

Hecala sem se, ko sem zapisala, da ješ zamrznjeneO gobah pa veliko veš

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 19.okt 2009 09:21

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. okt 2009 9:26

hedonist je napisal/a:
Če imam veliko gob (to je sicer redko , ampak se zgodi ,!!!) potem pač shranim v hladilniu gobe in ne župe, za božjo voljo. hedonist

In v čem je bistvena razlika, če smem poizvedeti?

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. okt 2009 12:37

Rimljanka, razlika je v tem, da se Hedonist naveliča tri dni zapored jesti isto juho. Če pa ima v hladilniku gobe, pa jih lahko vsak dan za kaj drugega uporabi. ps. a tudi druge juhe po tri dni hranite v hladilniku? Sama nekako gledam, da se juha, če že ostane poje naslednji dan. Zato vprašam. klavdija

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. okt 2009 13:18

No meni se zdi,da je pa hedonist hotel povedati, da se gobe v hladilniku lahko (o)hranijo, juha pa ne. Ampak: gobe, ki smo jih sami nabrali, vemo,koliko so stare,oz. kdaj smo jih nabrali,tiste pa,ki smo jih kupili ali so nam jih dali, pa ne. Oni dan sem pri nas v eni trgovini videla jurcke(25 evrov /kg) ,ki so bili bolj kot ne podobni egiptovskim mumijam.Si lahko mislim,koliko so bile stare...amapk ljudje so jih vseeno kupovali...in Isti ljudje verjetno gobove juhe nikoli ne bi pogrevali, torej?!? Ce pa bi ze morala izbirati : imam pa ze raje dva dni staro mojo( gobovo )zupo iz hladilnika,ker vem kdaj in kaj sem dala notri, kot tisto iz vrecke. Ponavljam: ce , da ne bo spet kdo razumel, da delamo juhe za cel teden. Amen! Anamarija1 lp

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

20. okt 2009 8:27

Ali v gostilnah nudijo samo sveže kuhano gobovo juho? Mislim da ne. Pa ni nič narobe. Ko je zmanjkuje, pa jo dopolnijo z juho iz vrečke. Saj včasih ima močan okus po juhi iz vrečke. lp rolada

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

20. okt 2009 10:40

V čem je razlika med gobami, ki jih hranimo v hladilniku in gobjo juho, ki jo tudi hranimi v hladilniku ? Spoštovana Rimljanka, poleg tega, kar so povedale že nekatere ostale kolegice predvsem ta, da je struktura/tekstrura kuhanih gob drugačna kot surovih, da so pri termični obdelavi razvile določene procese in da kuhane hitreje razkrajajo kot surove. Pri tem pa nastajajo produkti,ki . tako menim, niso najbolj zdravi za naš organizem. Naši predniki niso nikoli pogrevali postanih gobjih jedi in oni so že vedeli zakaj. Ampak to lahko mirno počne kdor ga je pač volja in ima (še) zdrav želodec in ostali prebavni trakt. Jaz sem samo napisal moje mnenje, ki pa mi ga na tem forumu, žal, vedno bolj odrekate. hedonist

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. okt 2009 11:18

Hedonist, ne vidim, da bi ti kdo odrekal pravico do mnenja,vsaj pri tej temi ne ... Se vedno pa drzi , da ce kdo lepo prijazno vprasa ali prijazno odgovori, ponavadi dobi prav tak odgovor...vsaj jaz imam (pretezno) take izkusnje. Bistvo vprasanja je bilo, ali se lahko pogreje juho, ali ne. In jaz sem razumela, da je to pogrevanje izjema, ne pravilo, pa da se ti to zgodi enkrat in da to ni stalna praksa, ker je tako pac tako bolj komot...in zato sem( in smo )povedali vsak svoje mnenje. Dokaj kulturno in brez jeze ali zamer, se mi zdi. Tudi tebi lep dan! lp

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

20. okt 2009 13:13

Ko sem enkrat znanca, ki je bil kuhar v enem od hotelov na Bledu, vprašala, ali se gobjih jedi res ne sme pogrevati, se je samo nasmehnil. Jaz tudi "poskrbim", da mi ostane vsaj ena porcija juhe za zvečer. Tudi naslednji dan jo včasih še pojem, se mi zdi greh, da bi jo vrgla stran, ko je pa tako dobra.

Lejla13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti