Uporabnost gobove juhe

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

tema odprta - 18. okt 2009 13:04 | ogledi: 16.921 | odgovori: 18

Ali lahko ostanek gobove juhe dam v hladilnik in jo zopet pogrejem čez dva ali tri dni, glede na to da je menda potrebno gobove jedi uživati ko so pripravljene?

Blitva

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. okt 2009 13:36

Dva, tri dni? Ne vem, poskusi, pa, če se še bereva bo vredu... Jaz se ne bi hecala z gobami.

Gobovo juho naredim vedno iz suhih gob in naslednji dan je še boljša, tudi s svežimi sem jo delala, vendar smo jo isti dan pojedli!

 

 

 

Naša Lucka je strokovnjakinja za gobice, ona poje tudi zamrznjene...

Anamarija

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 18.okt 2009 13:37

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

18. okt 2009 13:45

Jaz sem delala iz zamrznjenih jurčkov, a menite da g gostilnah delajo sproti svežo? Blitva

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

18. okt 2009 14:52

js jo mam vedno 3 dni v hladilniku. vedno je več skuham ravno v ta namen, da jo jem kake 3 dni za zajtrk. Lakica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. okt 2009 15:29

Če juho zgostiš, da dobiš bolj gosto omako, ko poliješ po zblanširanemu zelenemu fižolu, premešaš, daš v nepregorno posodo in pečeš kakšnih 20 minut, potem potreseš z mešanico drotin in parmezana, dobiš krasno prilogo!

 

 

Vanja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

18. okt 2009 15:33

Joj če bi moja mami brala tole,bi klicala rešilca za vse ...pri nas jo še zvečer ne pusti pogrevat,kaj šele čez 3 dni...je pa res da je ona pri gobah res! previdna. Roncolino

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. okt 2009 15:58

To se bere za hedonistovim postom,ker sem mojega po pomoti zbrisala: joj, prejoj, hedonist, a si slabe volje, ali pa moras nabaviti spegle, ne vem... Lepo si v miru preberi post, pa bos videl, da jaz gob ne pogrevam, ce ze, je to izjema, to pa ne velja le za gobe, ker tudi drugih stvari ne pogrevam... Od kdaj sem pa "strokovnjak" za gobe? Anamarija je v hecu napisala,Bog pomagaj...kar pa ne pomeni, da o gobah nimam pojma. Imam sosedo,ki je res strokovnjak na tem podrocju, pa zato marsikaj zvem...vcasih grem z njo na obhod po trznicah, kjer bi "strokovnjaki" vcasih radi prodajali tudi kako strupeno gobo. Pa na kako predavanje tudi.Pa ne bi o tem,govor je o juhi, ne? Z gobami se ne hecam ,niti najmanj...naberem jih toliko, da jih lahko skuham,zamrznem ali posusim se isti dan,ker se tudi sveze gobe v hladilniku kvarijo, se bolj kot kuhana gobova juha.... No pa tudi Blitva je napisala, da je izjemoma skuhala prevec juhe.Izjemoma.Torej? Sama se bo odlocila, ali bo juho jedla,ali ne. Jaz ne solim pameti nikomur...ne pri gobah, ne kje drugje.Sem bolj skromen clovek... In priblizno tole sem napisala v moj post( morda bi ga lahko dobili nazaj, da ne bo nesporazumov?): Blitva, lahko pogrejes.Sem bila pred kratkim na predavanju,tu je povzetek(isto pise na spodnjem linku): -gobe se izjemoma lahko pogreje, s tem, da se jih obvezno da v hladilnik,porabi pa naslednji dan,oz najkasneje v dveh dneh,s tem, da se jih segreje namanj na 70 stopinj. -se bolje je, ce se ostanek zamrzne in porabi v treh mesecih. Jaz jih ponavadi ne ne pogrevam, ce mi pa ostane zlica dve,jurckov, jih brez problema porabim naslednji dan, recimo v gobovi juhi. Miselnost, da se gob ne pogreva izhaja iz casov,ko ni bilo hladilnikov in se je jed pokvarila zaradi naravnega procesa(plesen, bakterije), velikokrat pa so to pripisovali gobam,ki so jih jedli tudi v (pre)velikih kolicinah. Gobe so bolj dodatek, zacimba in ne samostojen obrok, zato ne pretiravajmo s kolicinami...so pac tezko prebavljive,tu ni kaj. http://www.migros.ch/IT/Servizi/Consulenza/Consule Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 19.okt 2009 12:50

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

18. okt 2009 16:48

Torej juho sem kuhala v soboto, bila je dobra le jedcev ni bilo toliko kolikor je bilo v planu, dala sem jo v hladilnik, v ponedeljek jo imam namen porabiti. V torek bom poročala, če smo doma ali na urgenci Blitva

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. okt 2009 18:12

Takole bi rekel- Lučka52 je res strokovnjakinja za gobe ampak jaz se s tem ne bi hecal. Gobova juha se pač poje ko je skuhana in to je to. Zakaj pa bi jo sploh morala skuhati tako količino, da bo jo potem lahko pogrevala še dva, tri dni ? Mi ni logično tole tvoje razmišljanje saj jaz jo skuham toliko kot jo pač pojemo tisti dan. Če imam veliko gob (to je sicer redko , ampak se zgodi ,!!!) potem pač shranim v hladilniu gobe in ne župe, za božjo voljo. Ti pa kot želiš , lahko tudi pogrevaš kolikor ti paše ampak je res vprašanje , kakšne bodo posledice. LP hedonist

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

18. okt 2009 18:42

Mi smo gobe, pripravljene na kakršnikoli način vedno pojedli samo sveže pripravljene. S tem se po mojem ni za hecat. Ni vredno! lp, baška

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

18. okt 2009 20:11

Enostavno ne razumem, na kakšen način nekateri kuhate, da vam take stvari kot so gobe ostanejo za naslednji pa še naslednji dan.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti