Razkuhani makaroni

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

19. okt 2009 5:25

Tudi jaz poca ne maram. Da bi pa iz poca delala se vecji poc je pa ze nasilje. slepakura

kozamurnik

sporočila: 2311

19. okt 2009 5:55

Saj ne gre zato, da je taka stvar dobra, gre za to, kako jo porabiti ne da bi jo metali stran! Hrano metati stran samo zato,ker se je malo razkuhala je dobesedno greh, pa naj vam je prav ali ne. Vsakomur se lahko zgodi taka neprijetnost(telefon,majhni otroci, trenutek nepazljivosti),ampak mislim, da ne bo nikogar pobralo, če bo enkrat jedel malo preveč kuhano zadevo. Jaz sem si omislila kure, pa moje napake z neizmernim veseljem tolerirajo. Nevšečnosti se v kuhinji dogajajo, tu ni kaj, verjetno tudi laboratorijskim kuharicam kdaj spodleti, forum pa je tu zato, da si pomagamo. Nasvet hedonista: Absolutno jih vrži proč! , presega osnovno spoštovanje do hrane, predvsem pa do tistih, ki je nimajo. Takega komentarja ne bi pričakovala niti od nekoga ,ki nima pojma pojma o kuhanju, toliko manj od nekoga, ki se ima za poznavalca. kozamurnik

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

19. okt 2009 7:31

Tudi jaz jih ne bi vrgla stran. Mislim, da ne bo nikogar hudič vzel, če bo enkrat v življenju jedel razkuhane testenine. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

19. okt 2009 8:35

V pomaščeno jensko posodo daš plast testenin, plast narinabnih jabolk, potreseš s sladkorjem in cimetom in ponavljaš, dokler ne porabiš vsega, na vrhu so jabolka s sladkorjem in cimetom. Pečeš v pečici pri 180 stopinjah cca 20 min (toliko, da sladkor karamelizira) in ponudiš kot večerjo. akim

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

19. okt 2009 8:44

Veste kaj bi jaz naredila, če bi se mi makaroni razkuhali? Vseeno bi jih dala na mizo, da se pojedo, zraven bi pa cel čas godrnjala in preklinjala kuharico, kaj je naredila.

Če kuharica ima ušesa, bi se jo gordnjanje moralo prejeti in se ji verjetno nikdar več to ne bi zgodilo.

 

Pozdravček!

Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 19.okt 2009 09:24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. okt 2009 9:17

Včasih so jih v knapovskih revirjiih pomešali z moko in zamesiuli kruh. NIČ, kar je bilo užitnega, ni šlo v nič. So že vedeli, zakaj. "Teknilo nam je" je naslov knjižice, poučno branje, pa še polno receptov.

Za zgled: http://www.erevir.si/Moduli/Clanki/Kolonijska/Pril

rimljanka - zasebno mnenje

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

19. okt 2009 9:47

Moram priznat, da ne maram oz. ne prenašam razkuhanih makaronov ali riža. Najboljše je kuhano al dentein to s pesto omakco:)) Samo hrane pa sploh ne maram metat stran in zato je super za razkuhane makarone tole: Makarone zmešaš s hrenovkami ali poli salamo (narezano na kockice), ki smo jo prepražili na čebulci in česnu. Potem to zmešaš in gor naribaš sir ter dodaš začimbe. Lahko preliješ še z jajcem in to daš v pečico za 30 minut na 180 stopinj. Zraven pa še velika skleda solate in je:). l e a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. okt 2009 12:17

Ajoj, hvala bogu, da sem bila dva dni proč od kompjuterja, bi me še prsti zasrbeli, v nadaljevanju bi pa še kakšna senzibilna dušica kakšno solzo potočila.... Čoko, če ti menedžment plemena ob hkratnem menedžmentu kuhanja predstavlja prevelik izziv, si kupi tajmer. Tista stvar nazarensko zvoni in za testenine, pa za mehko kuhana jajca in take stvari je super. Za drugič: Razkuhano testenino se pa vedno lahko peče, za božjo voljo. Ni ravno vrhunska gastronomija, je pa znosno in se da pojesti. Čisto užitno je, če delaš nekaj takega, kot lazanjo, samo, da namesto plasti testa položiš plast makaronov, zaliješ z bešamelom, daš meso in omako (ali pa zalenjavo), spet zaliješ in tako dalje do vrha v ognjevarnem pekaču in lepo spečeš in je stvar rešena. Vendelina jr.

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

19. okt 2009 20:23

Reca je napisal/a:
ežoj je napisal/a:

terakota in Reca: zdej pa pretiravate. Seveda, o okusih se ne razpravlja, vendar jaz pogledam priporočen čas kuhanja na vrečki in ( ker je to za moj okus premal ) kuham enih pet minut več, kot je zapisano.

ežoj
Ne, eeen, nič ni tukaj pretiravanja. Kar je preveč je preveč in jaz poca ne spravim po grlu in konec. Nasploh pa se držim tega, da ko se kuha se kuha, ko se počne pa kaj drugega pa se počne kaj drugega. Če delaš tako je manj možnosti, da se zgodi kakšna nebodigatreba nevšečnost. lp Vesna
jap, točno tako je :) terakota

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

20. okt 2009 15:48

Tele opazke glede nesposobnosti kuhanja in delanja ostalih stvari medtem so popolnoma nepotrebne in nesramne. Sploh ni treba veliko pa ti gre nekaj narobe. Jaz moram velikokrat vmes še spraznit stroj, obbesit perilo, posesat,ipd. Pač mi je škoda časa, da bi stala zraven in gledala makarončke...Ne zgodi se mi velikokrat, da bi kaj "zasrala", vendar se živemu človeku lahko vse naredi in za tem ni nobene filozofije o nezmožnosti usklajevanja skrbi za pleme in skrbi za kuhanje. Je pa res, da so timerji srčkana in koristna stvarca;) l e a Sporočilo je spremenil(a) l e a dne 20.okt 2009 15:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti