Razkuhani makaroni

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. okt 2009 12:15

Če bi se makaroni razkuhali bi hitro rešila problem, resda  take testenine ne zgledajo testenine... vendar, oplaknila bi jih pod mrzlo vodo toliko časa, da izgine tisto lepilo, nato naredila francosko, torej nadomestila bi krompirja s testeninami.

Sicer pa vedno tako naredim, ker mi tisto lepilo ni všeč ali pa denimo rižev sluztestenine in riž morata biti taka, da jih lahko prešteješ

 

Anamarija

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

18. okt 2009 14:16

Ne vem, zakaj dve pravita, da so razkuhani makaroni za v smeti... no ja, vsak ima svoj okus. Je pa res, da sem jaz narastek delala iz 'normalnih' makaronov, ne razkuhanih. Pa nekako ni bilo tisto pravo. In gledam en dan kuharsko oddajo z Damjanom... pa reče, da mora bit pašta definitivno razkuhana, da se lepo zlepo med sabo in lahko potem režeš na kose (vidi vraga!) - je delal neko slano tri-testeninsko zloženko. In sem naslednjič poskusila testenine skuhat bolj (malo preveč), in zadeva drži. To finto sem potem uporabila tudi pri naslednjem receptu http://www.kulinarika.net/recept/ostale_jedi/Nekaj_iz_p Tako kot pravi anamarija1, morata tudi pri nas riž in pašta bit taka, da ju lahko prešteješ P.s. Mi imamo to srečo, da nikoli ne gre ničesar prav v smeti... kure so pa vse srečne Sporočilo je spremenil(a) janja512 dne 18.okt 2009 14:17

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. okt 2009 18:16

Absolutno jih vrži proč ! Ni šans, da bi lahko zablefirala, kajti , testenine "al dente" so pač testenine "al dente" vse ostalo je močnik, kaša in neugledna brozga. Žal je tako. LP hedonist

neznan uporabnik

18. okt 2009 18:55

Zgleda, da nekateri ljudje v Sloveniji še vedno premalo cenijo hrano in nimajo do nje prav nobenega spoštovanja. Metanje testenin v smeti samo zato, ker so razkuhane, se mi zdi ponižujoče do kmeta, ki jih je pridelal, in milijone ljudi po svetu, ki stradajo. jancka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. okt 2009 19:28

hedonist je napisal/a:
Absolutno jih vrži proč ! Ni šans, da bi lahko zablefirala, kajti , testenine "al dente" so pač testenine "al dente" vse ostalo je močnik, kaša in neugledna brozga. Žal je tako. LP hedonist
Resnica, če želiš spodobno jesti. Stran jih sicer sam ne bi vrgel, odnos do hrane mi tega ne dovoli, ampak bi pa trpel ob jedi. vEžoj; pet minut več kot piše na testeninah? Groza, sam če jih kuham toliko kakor piše so že preveč kuhane, minuto, dve manj pa so pravi. zzak1977

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. okt 2009 19:52

Pa kaj ste za tistih pet minut  zagrabili, napisel sem kar na pamet. Točno je pet do deset minut več od predpisanega časa na vrečki ( za tanjše pet, debelejše deset )

ežoj

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. okt 2009 21:41

groza no kakšne pišete nekateri. jaz bi jih poljedla če bi se mi ponesrečili. nekateri jih imajo prav radi. za v smeti in wc pa to definitivno ni. v tem se kaže ne samo odnos do hrane ampak tudi do soljudi.. bannanna_v_slo ;)

kozamurnik

sporočila: 2311

18. okt 2009 22:05

bannanna je napisal/a:
groza no kakšne pišete nekateri. jaz bi jih poljedla če bi se mi ponesrečili. nekateri jih imajo prav radi. za v smeti in wc pa to definitivno ni. v tem se kaže ne samo odnos do hrane ampak tudi do soljudi.. bannanna_v_slo ;)
bannanna_vslo,se strinjam! kozamurnik

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

18. okt 2009 22:32

No, smo jih pojedli. Na srečo tamala dva še ne vesta, kaj je al dente. Samo tavelika jih pa težko dol spraviva, če so sluzasti. Proč sem pa tudi jaz začela metat hrano samo, ko res ni več užitna, zaradi zgleda otrokom, če ne druga.

čoko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. okt 2009 23:28

ežoj je napisal/a:

terakota in Reca: zdej pa pretiravate. Seveda, o okusih se ne razpravlja, vendar jaz pogledam priporočen čas kuhanja na vrečki in ( ker je to za moj okus premal ) kuham enih pet minut več, kot je zapisano.

ežoj
Ne, eeen, nič ni tukaj pretiravanja. Kar je preveč je preveč in jaz poca ne spravim po grlu in konec. Nasploh pa se držim tega, da ko se kuha se kuha, ko se počne pa kaj drugega pa se počne kaj drugega. Če delaš tako je manj možnosti, da se zgodi kakšna nebodigatreba nevšečnost. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti