Vloga za znižano plačilo vrtca

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

16. okt 2009 11:55

Sej jim ni treba jit nič povedat, sej itak vse podatke sami najdejo. Mi je rekla bo pa čez dve leti manj za plačevat. Ja če bo še zakon isti... Nobenega pa ne zanima kako boš preživel ZDAJ. A ni to žalostno. zima13

dotjama  

član od: 27.4.2009

sporočila: 30

16. okt 2009 12:08

Vlogo je potrebno ponovno oddat do 15.11.2009. Glede plačila vrtca pa ti povem, da so moji sodelavki, ki je delala po 4 ure in je imela manjši dohodek to tudi upoštevali pri določitvi plačila vrtca. lp, dotjama

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

16. okt 2009 12:34

Ne vem, kje živite, vem pa, da nekatere občine mimo državnega pravilnika, ki določa oblikovanje cen in plačilno lestvico, upoštevajo dejansko situacijo družine. Pri nas, npr., so upoštevali stanovanjske kredite in če si zaprosil, so ti znižali plačilo za en plačni razred. Zdaj, ko velja, da je vrtec za drugega otroka zastonj, tistim družinam, ki imajo v vrtcu samo enega, za tega avtomatično znižajo plačni razred, da ne bi bile na slabšem (ker oni, ki imajo dva, imajo za prvega znižano, za drugega zastonj)... mislim, da tudi posebne socialne okoliščine upoštevajo, če jih lahko dokažeš... Tako da ti svetujem, da se malo pozanimaš, bodisi na oddelku za družbene dejavnosti v domači občini ali pa kar v vrtcu... Irena

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

16. okt 2009 12:35

Zgleda, da je potem od občine odvisno kaj in kako upošteva. zima13

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

16. okt 2009 15:01

Osnovni izračun plačila določa Pravilnik o plačilih staršev za programe v vrtcih (Ur. list RS 79/2008), občine, ki kot ustanoviteljice bdijo nad vrtci in njihovimi financami, pa lahko staršem ponudijo take ali drugačne olajšave. Tako kot o cenah in podražitvah, tudi o tem odločajo občinski svetniki. Irena

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

16. okt 2009 19:47

Tole je odgovor na spletni strani ministrstva za šolstvo (je kopiran) http://www.mss.gov.si/si/pogosta_vprasanja_in_odgov Ali se v primeru uveljavitve pravice do skrajšanega delovnega časa zaradi starševstva spremeni tudi plačilo vrtca? Kako je v primeru, ko se mi plača prepolovi zaradi krajšega delovnega časa? Vlogo za znižano plačilo programov v vrtcu oddajo starši praviloma enkrat letno, in to do 15. novembra tekočega leta. V vlogi navedejo podatke o dohodkih iz preteklega leta in o trenutnem premoženju. Odločba o višini plačila staršev, ki jo izda pristojni občinski organ, pa velja od 1. januarja naslednjega leta. V skladu z 12. členom Pravilnika o spremembah in dopolnitvah pravilnika o plačilih staršev za programe v vrtcih se plačilo določi na novo samo, če se med letom spremeni število družinskih članov, če pride do zaposlitve ali izgube zaposlitve enega izmed družinskih članov in če pride do spremembe (vrste) virov dohodkov. V tem primeru nobeden od prej omenjenih razlogov ni bil izpolnjen, saj se je spremenila le višina plače, vrsta vira dohodka (delovno razmerje) pa ostaja nespremenjena. Sprememba višine plače v letu 2006 (zmanjšanje zaradi krajšega delovnega časa) pa bo vplivala na osnovo za določitev plačila v letu 2008. zoja

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

19. okt 2009 7:06

Ampak to se mi ne zdi fer... ampak je kakor je. zima13

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

6. jan 2012 11:22

da ne odpiram nove teme...

 

Torej, decembra meseca sem kot vsi starši oddala vlogo za znižano plačilo vrtca, po novem na Center za socialno delo. Zmotilo me je to, da je referentka/strokovna delavka oz. kar pač je, od mene zahtevala mojo polico življenjskega zavarovanja. Ko sem jo vprašala, za kaj jo potrebuje je rekla, da je obrazec, katerega se vloži za znižanje plačila za vrtec enoten - se pravi,da se ga uporablja tako za tiste ki dajejo vlogo za dodelitev socialne pomoči, za štipendije itd... na zadnji strani pa naj bi bil seznam prilog katere je potrebno dostaviti.

Pa ji je sodelavka rekla, da za "vrtce" to ni potrebno in ji je ta "prva" odgovorila, da ja, da velja to za vse.....tako da sem mogla polico dostaviti v 8 dneh.

Ker zavarovanja nisem prekinila in dvignila denarja, in ker je polica v bistvu napisana na drugega upravičenca za primer smrti, se mi zdi povsem zgrešeno, da se vtikujejo kjer jim ni treba.

 

Se je komu pripetilo kaj podobnega?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. jan 2012 11:29

Razmišljam čisto laično .... ma verjetno velja življenjsko zavarovanje med tvoje "premoženje", tako kot vrednostni papirji, nepremičnine itd. zato ga upoštevajo v vlogi. Poglej, kaj piše v "drobnem tisku" oz. v navodilih za izpolnjevanje vloge.

 

Sama se spomnim, da je bilo pred leti, ko sem tudi sama vlagala te vloge za vrtec (govorim za vsaj 8 let nazaj) potrebno že na takratne "nove" obrazce vnesti vrednost ne samo nepremičnim, pač pa tudi avtomobilov, plovil nad 3 (ali več verjetno) metrov itd. Po tem sklepam, da se tudi zdaj "po novem" upošteva pač vse premoženje osebe (družine), ki vlaga vlogo za znižano plačilo vrtca.



Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 06. 2012 11:32

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jan 2012 11:36

Jaz tudi razmišljam zelo laično in se mi zdi čisto v redu, da se država vtakne v tvoje premoženje, če že od nje zahtevaš socialno pomoč (ker točno to zahtevaš - vloga za znižanje plačila za vrtec je zahteva, da del oskrbe za tvojega otroka plačujejo drugi). Če si plačuješ življenjsko zavarovanje, pomeni, da ta denar pač imaš. Življenjsko zavarovanje namreč ni "premoženje", ampak čisto navadno premoženje brez narekovajev, s katerim bi lahko počela tudi kaj drugega - zidala hišo, si plačevala šolanje ali pa svojemu otroku vrtec. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti