Krompirjevi polpeti

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 15. okt 2009 10:22 | ogledi: 9.389 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Ali mogoče poznate kakšen dober recept za krompirjeve polpete? Iz kuhanega - pire krompirja, ne iz ribanega.

Mislila sem narediti pire krompir, malo moke, drobtine, grah, nariban korenček, jajce, malo kisle smetane, začimbe - narediti polpetke, jih povaljati v drobtinah in ocvreti.

Kaj menite? Oz. prosim za kakšen recept!

Hvala in lp!

Moycaa

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

15. okt 2009 10:37

Jaz mislim, da si si čisto OK tole zamislila in da v bistvu niti ne potrebuješ kakšnega posebnega recepta.

rrr

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

15. okt 2009 10:38

Moycaa, mislim, da bodo zelo dobri! Lahko pa narediš testo kot za svaljke, oblikuješ zrezke in ocvreš v olju. Pazi samo, da niso predebeli. Zraven postrežeš skledo solate. Si me spomnila na jed, ki je že nekaj časa nisem naredila. akim

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

15. okt 2009 10:59

Naredim danes in poročam, če bodo dobri, gredo v bazo! Lp! Moycaa

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

15. okt 2009 13:47

Lahko dodaš še na primer parmezan. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

16. okt 2009 19:11

Sem naredila. Skuhala krompir, dodala kislo smetano, malo masla, začimbe (kar mi je prišlo pos roke), nariban korenček in premalo moke ter povaljala v drobtinah. Ko se se pekli, niso nekako hoteli "zacukniti" kot sojini polpeti, ampak so bili mehki (pire krompir). Naslednjič dodam malo več moke in pa mogoče je manjkalo jajce. Drugače pa so bili res dobri. Vam priporočam! Moycaa

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

16. okt 2009 19:40

Jaz včasih, če mi ostane pire krompir, nardim pečene ocvrtke, ki jim pri nas pravimo podplatki (oblika je včasih zanimiva, ker delam kar na pamet). Pire krompirju dodam kislo smetano, moko (pol mehke,pol ostre) eno ali dva jajci. Dodam še muškatni orešček in po potrebi malo soli, včasih pa tudi nariban sir. Nato maso kar z žlico polagam na pekač, obložen s peki papirjem in pečem v pečici pri cca 180 stopinjah C, dokler ne postanejo zlatorjavi. Zelo pašejo k zrezkom v omaki! Pozdrav, Temba temba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti