Jagodičnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2013 14:04

Saj je še mladenka, kara, samo 4 leta ima, no. In, pozimi se ji ne godi ravno dobro, je le mediteranka. Če je bujna in zelena, morda pomeni, da ima preveč dušika in premalo drugih elementov, ki so pootrebni za cvetni nastavek.

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. jul 2013 14:30

Ne vem v katerem koncu Slovenije živiš, ampak če zimska temperetura ne  pade za dlje časa  pod -10 stopinj, bo preživela tudi zunaj.

Bolj  kot  na mraz je  namreč občutljiva  na slano, nenadno zmrzal in močan veter.

Če imaš torej kako zavetno lego v nesposredni bližini hiše ali zidu in če je še na sončni strani,  bo skoraj zagotovo bolje  uspevala zunaj kot v rastlinjaku.

lp Lučka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. jul 2013 14:48

Lučka živim v celjskem območju. Zavetna lega bi se našla, ni problema. Tam prezimim tudi rožmarin, nisem pa upala pustiti zunaj jagodičnice. Super, če se mi bo ohranila, ker je kar velika.

Rimljanka, nisem je gnojila z ničemer. Morda le občasno, ko zalivam z gnojilom rože. Mogoče bi pa bilo pametno pognojiti jo s kakšnim naravnim pripravkom.

kara

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. jul 2013 17:27

kara, spomni me enkrat semptembra , bom šla  po nakupih  v eno res dobro  vrtnarijo, tako, kjer se na te zadeve spoznajo   in radi dajo vse potrebne strokovne informacije... bom vprašala še zate, kako in kdaj presaditi da bo rezultat  čimboljši.

Pa kako jo  morda dodatno zaščititi pozimi( s kopreno  recimo )  dokler se rastlina dodobra ne privadi in malo odraste. Potem ne bo več problemov, no vsaj  jaz jih nimam, pa je pri nas tudi mraz.

Lahko si pa tudi sama narediš nekaj polzrelih potaknjencev, zdaj je ravno pravi čas za to. Z malo sreče si boš vzgojila čisto  svojo jagodnico.

 

lp Lučka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

12. jul 2013 7:24

Hvala Lučka za prijaznost. Se bom poskusila spomniti. Če mi uspejo potaknjenci, sporočim.

kara

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

9. nov 2021 20:06

Letos je naša jagodičnica lepo obrodila, ima pa tudi veliko cvetnih nastavkov, tako, da bo tudi drugo leto veliko jagod - seveda, če ne bo prišlo kaj vmes.

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti