Jagodičnica

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

16. okt 2009 17:14

Če bi našla to drevo ali grmiček bi končno videla kakšna je ta rastlina v živo, ker sadeže sem že poskusila in so bili fantazija... irenapena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. okt 2009 17:58

irenapena je napisal/a:
Če bi našla to drevo ali grmiček bi končno videla kakšna je ta rastlina v živo, ker sadeže sem že poskusila in so bili fantazija... irenapena

hehehe, potem imaš pa zelo ekstra okus, kolikor jaz poznam ta sadež al kaj je že to, se mi je vedno zdelo, da je okus nekoliko plehek....Sicer pa, okusi so različni, ne.....

lp

cervus

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. okt 2009 18:30

Hm ... o okusih res ne gre razpravljati...jaz ravnokar jem te jagode in ce bi morala opisati okus, bi imela tezave. Niso tako dobre kot vrtne jagode, ampak dosti boljse kot recimo crni ribez ali pa kak drug eksoticni sadez, ki je trenutno v modi...no vsaj meni. Jutri bom naredila malo marmelade, sem prav radovedna, kaj bo nastalo. Preden sem obrala jagode, sem poslikala moj grm, bolj drevo, pa bom prilimala slikco ko bom lahko-trenutno nadgrajujo stran . Ne glede na okus jagod me po svoje cudi, da je rastlina tako redka.Ob morju ,tudi v NG , bi krasno uspevala zunaj, pa tudi zahtevna ni. No ja, tudi rastline imajo obdobja, ko so "moderne" in verjetno je tako tudi z jagodnico. lp

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. okt 2009 19:52

Marmelado iz jagodičnice sem že jedla in mi je prava posebnost (glede na izbor lastnih izdelkov v moji shrambi). Je nekoliko groba, "zrnasta", okus je samosvoj, težko bi jo primerjala z marmelado iz kakšnega drugega sadja. Je pa res, da se o okusih pač ne razpravlja. Lisa

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. okt 2009 7:44

irenapena je napisal/a:
Če bi našla to drevo ali grmiček bi končno videla kakšna je ta rastlina v živo, ker sadeže sem že poskusila in so bili fantazija... irenapena

Če si iz Kopra, ti najbrž ne bo predaleč do Pirana. Ob cesti, ki vodi od osnovne šole Cirila Kosmača do pokopališča raste prav lepo drevesce.

nola

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. okt 2009 21:24

Kot sem obljubila : tole je moj grm jagodicnice. Po receptu iz Sardinije,kjer ta grm raste spontano v naravi, sem naredila tudi marmelado. Da ni cutiti zrnc, sem jo spasirala in z malo limone( in seveda ruma) je marmelada ne le dobra, je odlicna! Tako da, Kozamurnik, ce le imas moznost in predvsem pogoje , kupi sadiko,je vredno! lp

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

19. okt 2009 14:36

čudovit primerek jagodičnice jasna

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

20. okt 2009 10:50

lucka52 Čudovit drevček Drgač, na otoku Cresu, na Z strani, okrog Martinšćice je ogromno takih drevesc. Andreia

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. okt 2009 11:25

Hvala , ja res je lepa, sem prav ponosna nanjo,posebej se, ker je dalec naokoli nima nobeden... in ker so mi vsi prerokoali, da jo bo pobralo,ker da je grozno obcutljiva. Pa ji je ocitno vsec moja druzba.. Tu je pa se marmelada: http://www.mojalbum.com/strisko/arbutus-unedo lp

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. jul 2013 13:33

Naj se navežem na staro temo. Torej imam jagodičnico, ki stara nekje 4 leta. Vsako leto je lepo zelena, pozimi jo v rastlinjaku občasno sicer napadejo bolezni, pršice, odvrže nekaj listov, vendar lepo preživi in takoj odžene nove liste.

Jezi me zelo, da doslej še ni napredovala nikamor. Tu mislim cvetove in plodove. Sicer je grm velik in kot pravim bujno zelen. Razmišljam, da ga bom jeseni kar pustila zunaj, če bo zmrznil, pa naj.

Če pa ima kdo kakšno idejo, ga morebiti še letos pomilostim.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti