Omare v dnevni sobi - kaj hranite v njih?

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. okt 2009 19:57

Midva sva letos spomladi vrgla celo dnevno ven. Od 4 sten, so bile 3 stene samo omar. No, kar ni romalo v smeti, je romalo v klet in to samo zato, ker je moj bolj hrček varijanta in si ne dovoli vsega zmetati stran-on temu reče, da je nostalgičen, jaz pa, da je kot moja stara mama. Potem smo romali v Ikeo in kupili samo bel regal, nizko "omaro" z 8 luknjami, 4 police, eno omaro s steklenimi vrati za krožnike in še eno malo stensko omaro za kozarce, prav tako z steklenimi vrati. Pa še dve mali klubski mizici. Mislim, kako je prostor kar naenkrat postal zelo "luftig"! V dnevni sobi tako nimam nič, razen kakšnik kozarcev, ki se ne rabijo vsak dan, prav tako takih krožnikov, revij in knjig v oni omari z luknjami in na policah so spominki ali kakšen kaktus. Je pa dnevna soba osrednji prostor v hiši, pa tudi največji, vendar še vedno premali, da bi tam imela jedilno mizo.:( Nič me ne moti bolj kot to, da moram pri kakem skupnem kosilu v tisti majhni kuhinji vsem kazati, kako sem "razturala"kuhinjo. Jelenckova

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. okt 2009 20:14

Gigi_84 je napisal/a:
O ja, kje so tisti časi, ko s(m)o vse stene prekrivali z lesom. Še zdaj mi ni jasno zakaj je kdo to prostovoljno delal. Ali pa tiste grozne črne omare, s steklenimi vitrinami, ki se jih spomnim iz otroštva. Malo sem zasmetila, ampak sem se mogla izpovedat :) Gigi_84

Midva sva vse zunanje stene (no, odznotraj seveda :) ) prekrila z lesom zato, ker je hiša preslabo izolirana in nas je zeblo. Čez tiste zidove je prav vleklo. Evo, prostovoljno :)

V omarah v dnevni imam pa vse, od šivanke do lokomotive.

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. okt 2009 20:39

Ah, malo je pa tudi hrčka v nas - v smislu, da kar na kup vlečemo in potem mislimo, da bomo še kdaj uporabili....pa se nabere. Vendelina jr.

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

14. okt 2009 20:46

( Nič me ne moti bolj kot to, da moram pri kakem skupnem kosilu v tisti majhni kuhinji vsem kazati, kako sem "razturala"kuhinjo.Jelenckova Se podpišem, sanjam o veliki mizi v dnevni (jedilnice nimamo) toda ostale bodo sanje. adalbert

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. okt 2009 21:49

Če pomislim, sva midva že takrat, ko sva imela stanovanje, v dnevni hranila samo kakšno papirovje, plošče (ja, tako dolgo nazaj je to), pa telefon sva prestavila iz veže v dnevno (takrat še ni bilo bezžičnih), ker je dosti lepše sedeti na kavču, ko klepetaš, kot pa viseti v veži (so naju vsi gledali, kot da sva ). Pa TV in knjige so bile tudi tam..

V spalnici sva pa zgradila ogromno v L obliki garderobno omaro od tal do stropa, kjer je bilo prostora za vse brisače, posteljnino ipd. poleg najinih cunj.

Čevlji in sezonski plašči so bili v veži, ogledalo so pa lastniki, od katerih sva ga kupila, nalepili na vrata iz veže v dnevno/jedilnico. Je bil full size in dokler se ga nismo navadili, malo ustrašujoč, ampak res super. Je tisto mini vežico takoj povečal.

 

 

Vanja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. okt 2009 10:38

Kaj imam v omarah v dnevni sobi? Zelo malo. Samo eno omaro visoko 180 cm in široko 120 cm, v kateri je tv sprejemnik, stereo in nekaj osebnih okraskov. Omaro lahko zaprem. V sobi rada diham, zato ni natlačena. Na mizi so rožice, svečniki in revije, pa kakšna knjiga ne manjka. Mene prostor ne sme utesnjevati, zato sem en prostor namenila samo garderobi. Knjige so v delovni sobi, v kleti pa ostale stvari. Res je, da veliko tekam v klet. Razen knjig in res osebnih stvari, redno odstranjujem odvečne stvari. Zdaj vsako stvar premišljeno kupim. Migla

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

16. okt 2009 10:14

V dnevni sobi imam ogroooomno sedežno (proti tisti, ki sva jo imela prej, omare s TV in nekaj knjižnjimi policami kjer so spravljene meni najljubše knjige (nekaj sloveskih klasikov, nekaj ljubih knjig iz otroštva), prostor za "radio opremo" in pa vitrino v kateri imamo spominke s potovanj, albume s potovanj in zbirko knjig Walt Disney in Asterix. Lp! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 16.okt 2009 10:15

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. okt 2009 11:40

Nekdo je zapisal: od igle do lokomotive. Jaz tudi.

ežoj

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

17. okt 2009 12:19

v omari imam, dve koci ki se mogoče data na kavč, ko gledaš tv, dva albuma, 1 zvezek receptov, račune in torbo od prenosnika, to pa tudi vse... ursyy

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. okt 2009 12:28

Ne maram visokih omar. V dnevni sobi imam sedežno na širok U, ki sega 3/4 dnevne sobe, ob steni in čez celo steno nizko omaro, na desni proti oknu predalčniki v katerih imam shranjene razne dokumente, na levi pa posode, posode , posode takšne in drugačne.

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti