Omare v dnevni sobi - kaj hranite v njih?

Mikica  

član od: 10.12.2004

sporočila: 37

tema odprta - 14. okt 2009 9:21 | ogledi: 4.504 | odgovori: 31

Pozdravljeni,

mogoče malo čudno vprašanje, a naj bo ;)..

Zanima me, kaj vse imate shranjeno v omarah v dnevni sobi. Pri nas so to knjige, nekaj "steklovine", fotoalbumi, pa še kakšne brezveznosti...Glede na to, da imamo oblačila v kabinetu in otroški sobi, posteljnino v spalnici, brisače v kopalnici, se mi vseeno zdi, da bi pa v dnevno sobo lahko dala kaj drugega. Pa ne vem kaj...Dajte, povejte, predlagajte, kaj še "sodi" v dnevno sobo??

Hvala in čudovit oktobrski dan Vam želim :)

Mikica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. okt 2009 9:25

He, he. Sodi čisto vse, če ni prostora drugje. Jaz imam namen naredit reorganizacijo po omarah, že zdaj imam svoje cunje v dnevni sobi, pa jih bom preselila še od njega... (za brazveznosti in okrasje ki ni uporabno je pri meni prostor v kleti, na najvišji polici, kamor nihče ne sega, saj je nižje tudi vse zasedeno s čim pametnejšim).... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 14.okt 2009 09:26

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

14. okt 2009 9:33

Mikica, kaj imeti v dnevni sobi je odvisno predvsem od prostora, s katerim razpolagaš. Če imaš dovolj omar vsepovsod drugo, potem ni treba imeti ne vem kakšnih omar še v dnevni sobi. Če je stanovanje, pa še kakšna 4-članska družina v njem, se bojim, da je "napad" na vsak kvadratni centimeter praznega prostora.

 

Pozdravček!

 

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

14. okt 2009 9:41

Mi nič, zato tudi nimamo nobenih omar v dnevni sobi..sem videla prri mojih starših, da so notri tlačili vse, za kar ni bilo prostora drugje...oblačila, kristal ipd in sem si rekla, da ne bom imela skladišča v dnevni sobi! pa še ceneje je!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. okt 2009 10:00

V dnevni sobi imamo le sedežno, v drugem delu veliko jedilno mizo, na pravšnjem mestu še star juke box (ki seveda dela), od pohištva pa le en "sekretarček" in v njem nekaj papirjev, največ pa map mest, v katerih smo bili, prospektov in podobnega materiala, ki ga potrebuješ za na pot. In en velik kot dnevne sobe, malo zamaknjen od osatlega dela, je namenjen knjižnim policam, ki so itak preobložene s knjigami. Tako da ni nobene navlake, na srečo, ampak samo še velika okna in panoramska stena proti manjši terasi, tako da lahko v tej sobi res dihamo .... Se pa spomnim, ko sem stanovala v bloku - ni bilo druge izbire, kot imeti tudi omaro v dnevni sobi in v njej spravljene stvari, za katere drugje ni bilo prostora: dokumenti, knjige, v vitrini kozarci in jedilni servis (ker je bila v stanovanju le kuhinjska niša), v zaprtem delu mamine trobice, po predalih pa kakšne malenkosti, ki jih je pač primerno imeti pri roki. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. okt 2009 10:10

Tisti regal ob steni, v kateri je nekaj knjig in potem še nekaj prtov in na centralnem mestu je televizor (ki nadomešča nekdanji kamin) in nasproti je kavč in tam pleme ob večerih ždi....to je koncept stanovanja za delavca v novi dobi. Pramati te zamisli bi sicer veljalo iskati pri ruskih arhitektih, nadaljeval je Curbusier, pri nas se je pa to prijelo v petdesetih letih (ko so začeli delati bloke v Savljah). S prostorom je tako, kot pravi dragička. Odvisno od tega, koliko ga je in za koliko ljudi je. Meni se samo na temelju lastne empirije (po tem, koliko stanovanj sem videla) in malo zaradi domače protekcije in privilegijev, da te naučijo nekaj arhitekture, zdi, da ljudje pošastno slabo izkoriščajo svoje predsobe. Tam je ponavadi en brezvezen "špegu", v katerem se ne moreš videti scela, neke lesene obloge, ki se mažejo in dva obešalnika za oblačila in eno odlagalo za dežnike. Precej prostora se namreč pridobi s tem, ko se preuredi predsobo. Na eni strani omare z ddrsnimii vrati, na drugo steno nalepiš ogromno zrcalo in dobiš prostor za omare, pa še predsoba deluje večje. Vendelina jr.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

14. okt 2009 10:29

To okoli predsobe zelo drži! tam se lahko marsikaj pridobi. Sploh če si pogledate predsobne omare in druge odlagalne površine, vreče, police...od Ikee. In dnevna soba se tako sprosti, da lahko v njej dihaš, kot je zapisala Mamamia. Po službeni dolžnosti sem videla res veliko stanovanj/dnevnih sob, natlačenih z omarami, kramo, velikimi lestenci, barvnimi tepihi in še kaka fototapeta. Človek bi kar pobegnil ven, kako se lahko v takem prostoru umiriš..pa sem spet off topic.. No hotela sem zgolj povedati, da nekateri kupujejo omare za dnevno sobo zgolj zato, ker mislijo, da morajo tam stati..da omare "naredijo" dnevno sobo. Če pa ni druge možnosti pa seveda morajo biti tudi tam. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 14.okt 2009 10:35

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

14. okt 2009 10:54

Vendelina jr. je napisal/a:
(ko so začeli delati bloke v Savljah). Vendelina jr.
A res? Kje pa so ti bloki v Savljah? V Savljah ni nobenih blokov in jih tudi ni nikdar bilo. Če pa imaš v mislih Bratovševo, Glinškovo in Muecherjevo - te bloke so zgradili v sedemdesetih. In to niti slučajno ni v Savljah. V dnevni sobi nimam omar, le regale (odprte) z rožami, spominki s potovanj in knjigami. In ja seveda, tako osovraženi TV, HiFi in podobno kramo. Issi

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. okt 2009 11:01

No, tako predsobo imam jaz. Le da so omare kar lepo odprte, se vidi krama zgoraj, pa ni panike, ker je lepo zloženo. Spodaj je odprto za plašče in jakne. Pa čisto spodnji regali so odprti, da se čevlje kar "porine" noter. Zdraven se nadaljuje zaprta omara, kjer je noter vse živo. Nasproti je čez celo steno ogledalo. Jaz imam neko fobijo pred kupljenimi omarami, ker ne prenesem tistega vmesnega prostora, ko omara stoji OD stene, pa nad omaro je ponavadi luft. Sama imam prav vse delano po meri in zdaj bom potrebovala novo omaro za kopalnico, ki bo do stropa. Po možnosti odprti regali. Jih imam v kopalnici že, pa v kuhinji odprto kredenco in mi je mega! (prah se niti ne nabira gor). lidka [sonce]

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

14. okt 2009 11:17

Najino stanovanje je sicer majhno, vendar je pohištvo po meri, tako da je prostor dobro izkoriščen. Problem je le v tem, da ljubim minimalizem, tako da omar v dnevni sploh nimam. Nizek regal, kjer stoji TV in knjige, nad regalom 2 polički s knjigami in vazo, ob strani 2 kocki (omari). Tu imam albume in tehnične stvarce (fotoaparat, mobitel, polnilec), nakit in parfume. V regalih pa pomembne dokumente. Ostalih stvari enostavno nimam. Sem se prisilila in vse nepotrebne stvari zavrgla. Ker sem drugače kot sraka, zbiram in shranjujem vse. Vsake pol leta pa me popade ena neznana sila in se spravim na pospravljanje. Takrat nič ni varno pred mano. Gigi_84

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. okt 2009 11:17

Mi imamo v dnevni sobi veliko knjig na vidnih policah, v zaprtem delu omar pa fotoaparat in kamero ter vso pripadajočo kramo, razne revije, ki jih shranjujem (Unikat, Prostočasnik, Ikea katalogi, avtodom revije...), material za kaj izdelovat (fimo masa, razni modelčki, barve...), saj ne vem, kako vse noter spravim, hehe.

V dnevni sobi imamo tudi domačo lekarno v eni taki lušni škatli, v steklenih vitrinah na steni pa posebne kozarce.

Imamo še veliko rož, majhno sedežno in televizijo. Skoraj nikoli nismo v dnevni sobi

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti