Kostanjev pire iz pečenega kostanja

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 13. okt 2009 12:34 | ogledi: 6.145 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

V zamrzovalniku sem našla cca.400g pečenega olupljenega kostanja in bi ga rada porabila za kostanjevo torto (nadev) in me zanima ali se bi dalo iz njega narediti kostanjev pire (navadno se dela iz kuhanega kostanja) - ali bi to šlo in če bi, kako bi to naredila?

Mislila sem, da bi ga odtalila in malo pokuhala in nato spasirala???

Hvala vam za odgovore in predloge in lep dan vam želim!

Mojca

Emma07

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. okt 2009 12:36

Ma unega pečenega pojejte, če ga ni veliko. sedaj si pa naberite novi kostanj, al ga pa kupite, ga skuhate in nardiš pire. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

13. okt 2009 12:54

Saj ravno zato bi rada tega starega porabila za nadev in novega svežega spekla! Emma07

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. okt 2009 16:39

Ma ne vem, ma nekam dolgo je bil v skrinji, če je ta star. Sama nimam eno leto v skrinji živil, jih prej porabim. Bo še kdo drugi povedal. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

13. okt 2009 17:26

Pred kakšnim tednom sem iz pečenega kostanja naredila filo za potico. Dodala sem le več tekočine, ker kostanj med pečenjem izgubi veliko vode. Res je, da je bil kostanj letošnji, ampak ne vidim razloga, da ne bi porabila tistega iz skrinje. Če je dober tisti iz pločevinke ali kupljen zamrznjen (ki ima precej dolg rok trajanja), bo menda tudi ta ... ... moja potica je imela enak okus, kot potica narejena iz kuhanega kostanja. veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti