Računalniško vprašanje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. apr 2013 10:47

Namesto Worda v takih primerih lahko uporabljaš WordPad (majhen tekst editor, ki ga najdeš med Accessories), ta ti bo "prebavil" samo tekst, ker se na barvne efekte v glavnem ne spozna. Druga možnost pa je, da si nastaviš printer tako, da te vsakič vpraša, ali naj ti tiska črno-belo ali barvno. lp, proxima

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

16. apr 2013 15:46

Jaz osebno priporočam, da vsa besedila, ki jih kopiraš iz neta ali pa iz drugih dokumentov, ki imajo odzadaj kako skrito formulo, v notepad (beležnica), saj le-ta kopira samo besedilo in uniči vse formule, ki jih imajo morda kaki wordi in exceli.

tina711983

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

16. apr 2013 16:21

Jaz ne uporabljam drugih bljižnic (kot so WordPAd ali Notepad), ampak se besedila iz interneta da lepo "copy / paste" na hiter in čist način.

V Wordu se klikne desni gumb (pred tem seveda na internetu kopiraš označeno vsebino) in se med drugimi opcijami pojavijo tudi različne možnosti "prilepi" oz. "paste options" in tam je en gumbek z veliko črko "A" - ta opcija predstavlja "keep text only" oz. ti kopira neoblikovan tekst.

Meni osebno se zdi ta način najhitrejši, ker potem nadaljujem z oblikovanjem v Wordu

vanilia

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

17. apr 2013 11:21

Najlepša hvala za prijazno pomoč. Pa vem zopet eno finto več :). 

magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti