Kužek

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 12. okt 2009 20:49 | ogledi: 2.139 | odgovori: 41

Pozdravljeni,

znanci so si zaželeli novega kužka. Pravzaprav psa. Nekako že imajo izbrane pasme, vendar pa ne poznajo nikogar, ki bi imel legla teh pasem.

Torej: avstralski ovčar, bernski planšar, belgijski ovčar (ostrodlaki), tibetanski mastif, tornjak, nemški volčji špic.

Torej zanima me, ali kdo pozna koga, ki bi imel doma takšne kužke. Si namreč ne želijo psa z rodovnikom, čistokrvnega pa vseeno. Vsak nasvet bo dobrodošel. (pa prosim brez komentarjev o psih iz zatočišč, je njihova želja pač takšna :)

hvala in pozdravček

tamara

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 21:17

Če so res že vse izbrali in preštudirali, če je izbrana pasma res primerena njihovemu življenjskemu stilu, bodo pa tudi psa našli sami!!!

Moja mala Pika je tudi zelo (no, zadnje čase malo manj) redka pasma, ampak preobrnila sem vse spletne strani, da sem se prepičala, da je pasma res tisto, kar hočem in posledično sem tudi tole mojo malo štručko našla. Čisto sama...Dovolj informacij je na internetu, EU je pa tudi ogromna....

Meni je iz tega tvojega posta očitno, da tile tvoji znanci pač niso naredili najpomembnejše domače naloge pred nabavo psa...

 

 

Vanja

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

12. okt 2009 21:23

Uf, a si se mogoče vprašala ali imajo internet?? Namreč knjige so že preštudirali, vse ostalo je pa malo trši oreh in če lahko pomagam, zakaj pa ne??? tamara

Bela01  

član od: 21.6.2007

sporočila: 38

12. okt 2009 21:29

Čistokrvni brez rodovnika ne obstajajo. In rodovnik ni za razkazovanje in zaradi tega, če imaš psa z rodovnikom, še ne pomeni da psa nimaš samo zase. Kar se pa tiče njihove izbire pasem, pa se mi zdi, da so si psa izbirali samo po videzu sodeč, saj so le te pasme strašansko si različne po karakterju med seboj in ne smao po obliki in velikosti. Sama žal ne želim pomagat ljudem, ki iščejo psa brez rodovnika, saj ne želim podpirat nerodovniške vzreje. Ali rodovniškega psa, ali pa čisto naključnega simpatičnega mešančka, ki je zaradi neodgovornosti ljudi pristal v azilu. Bela01

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. okt 2009 21:30

Pa v knjigah res nič ne piše o pasmah in rodovnikih? Če bi to vzeli na znanje, ne bi iskali zgoraj napisanega. Internet je pa v vsaki knjižnici brezplačen, knjižnica pa skoraj v vsaki vasi.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. okt 2009 21:33

No, če so tile pasme kužki, katerih pasem so pa potem psi?

neznan uporabnik

12. okt 2009 21:38

V knjigah najverjetneje niso omenjena imena in telefonske rejcev določenih pasem, a ne. In prisotnost interneta v vsaki vasi še ne pomeni, da vsi znajo delati z njim. Žal ogromno ljudi izbira psa po zunanjem videzu, ne po karakteristikah. In tega ne bomo spremenili s pametovanjem na forumu. Sajovict, več informacij o leglih boš našla na pasjem, ne na kulinaričnem forumu. jancka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 21:41

Čistokrvni psi brez rodovnika vsekakor obstajajo. Jaz ga imam namreč doma!

Rodovnik je samo dokument, poslan in nekako overjen preko kinološke zveze, ki potrjuje, da sta oba starša čistokrvna. Če se ti tega papirja ne ljubi poslati na zvezo (meni to ni bilo čisto nič pomembno), je pes še vedno čistokrven. (ali je mogoče moja zgoraj omenjena spremenila pasmo?)

 

Sem pozabila napisat, da se sicer čisto strinjam z Bela01, kar se seznama  psičkov tiče. Ne bi si mogli biti bolj različni po karakterju.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12.okt 2009 21:43

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. okt 2009 21:42

jancka, pisala sem o pasmah in rodovnikih, ne rejcih. V bistvu je pa že Bela01 vse povedala. Rodovnik pač ni za okras.

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

12. okt 2009 21:47

Joj kako leti perje tukaj! Vem, da bom boljše info našla na kakšnem drugem forumu. Sem pa tukaj odprla temo, ker je tukaj veliko različnih ljudi. Vidim, da ni velike želje po pomoč, tako da bo bolše če se tema zapre. Jaz ne rabim nasvetov in pametovanja, tako da... tamara

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 21:53

Ja, kar se kužkov tiče, nas je kar nekaj, ki smo blaazno passionate, ko se taka tema odpre. Če me spomin ne vara, vsakokrat leti perje. Hkm, dlaka....

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti