Katere gobe v rižoto?

Mira1  

član od: 12.10.2009

sporočila: 1

tema odprta - 12. okt 2009 17:08 | ogledi: 9.539 | odgovori: 11

Pozdravljeni,

zanima me, če imate več izkušenj z gobami v rižoti, katere so poleg jurčkov in (moj zadnji poskus) štorovk, še primerne. Na tem področju sem še precej "zelena" zato se po tej poti obračam po pomoč.

Hvala vnaprej.

Mira1

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

12. okt 2009 17:26

Živijo Sama velikokrat za rižoto uporabljam šampinjone in zelo okusna je iz lisičk ali šitak.Te moraš malo dalj časa dušit,ker so rade žilave.Velikokrat pa naredim rižoto iz mešanice gob,dodajam jih različno,najprej lisičke,šitake,jurčke in nazadnje še šampinjone,ker se najprej raspadejo.S štorovkami pa še nisem probala so dobre ne pridejo preveč sluzaste?lp sensia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. okt 2009 17:46

Dobrodošla med nami Mira1 in veliko užitka na tem kulinaričnem forumu (ni samo kulinarični ampak vsestranski in po zaslugi nekaterih članov ,ki vse vedo , se na vse spoznajo in znajo vse sami narediti ter sploh ne prenesjo drugačnih mnenj, edinstven in neponovljiv). Aja, kaj si že vprašala ? Ja gobe v rižoti ; meni definitivno najbolj sedejo sirovke . Imajo izjemno aromo, ki se čudovito veže in prezentira ravno v kombinaciji riža tako da ,sirovke morajo biti obvezno v moji gobji rižoti. Je pa najbolje, da imaš čim več gobjih vrst na razpolago- to garantira izjemen okus ,ki ga na kocncu tik pre serviranjem obogatiš le še z ščepcem parmezana. In to je to. Čaw. hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. okt 2009 18:56

Užitne. Ostalo je stvar okusa in tega, katere gobe so ti dosegljive.

rimljanka - zasebno mnenje

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

12. okt 2009 20:00

Štorovke spadajo med pogojno užitne gobe, jih je treba prekuhati in vodo zavreči, podobno kot, na primer, žametastega gobana in še mnoge druge. Takšne so bolj za vlaganje, jaz jih ne bi dajal v rižoto, je zdaj dovolj drugih gob. Sirovke zdaj rastejo sto na uro in so dobre tudi v rižoti, kot ugotavlja hedonist (celo surove v solati ali popečena na žaru). Pa golobice, če hočeš kaj bolj konkretnega za pod zob. Vsaka goba da svoj okus, ampak verjemi, najboljša rižota je iz mešanih gob, boljša kot iz samih jurčkov. Pa da ne bi razpravljali o okusih, vnaprej priznam vsako drugačno mnenje. Prijazen dan! Boris booris

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. okt 2009 20:37

booris je napisal/a:
Pa golobice, če hočeš kaj bolj konkretnega za pod zob. booris

Mnoge so še kako strupene, na to le ne gre pozabiti.

rimljanka - zasebno mnenje

kozamurnik

sporočila: 2311

13. okt 2009 5:12

Mislim, da ni tako bistvene razlike med eno ali drugo vrsto gobe. Bolj pomebno, je da znamo skuhati res dobro rižoto. Tu se je pa res treba držati pravil , ker skuhati dobro rižoto sploh ni tako enostavno kot se zdi. Dodane gobe so le pika na i! Dobrodošla med nami Mira1. kozamurnik

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

13. okt 2009 9:15

Jaz dam v rižoto najraje jurčke ali lisičke (te so mi najbolj všeč), uporabljam pa sveže, zamrznjene ali suhe. Redkokdaj uporabim šampinjone, v skrajni sili pa uporabim tudi šampinjone v slanici. Z drugimi gobami pa še nisem delala. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

neznan uporabnik

13. okt 2009 11:32

Če kaj paše rižu so to šampinjoni :) :) :) Breakfast of champions :=) wokman

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

13. okt 2009 12:18

Rimljanka, med golobicami ni nevarno strupenih gob, lahko pa te kakšna močno počrviči po želodcu. Vse neužitne golobice pečejo. Če smo v dilemi, ali je kakšen primerek užiten ali ne, gobo poskusimo. Vendar to velja samo za golobice, bognedaj poskušati kakšne druge neznane gobe! Golobice imajo v splošnem za razliko od drugih gob nekoliko bolj čvrsto meso in v rižoti čutiš, kdaj ugrizneš v košček gobe. LP Boris booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti