Domači prijatelj

lmiran  

član od: 5.6.2005

sporočila: 35

tema odprta - 12. okt 2009 13:17 | ogledi: 5.740 | odgovori: 5

Pravkar pečem domačega prijatelja, po že večkrat preizkušenem receptu s. Felicite - sam mu dodam še kakšno drugo suho domače sadje.

Seveda pa mi vrag ni dal miru in sem šel na Kulinariko pogledat, kaj ponuja na to temo. Našel sem 13 receptov.

Prvo, kar mi je padlo v oči, je bilo, da se veliko receptov in komentarjev sklicuje na staro žlahto (mame, tete, tašče, babice...). Zanimivo, kajne? Zdi se, da je domači prijatelj staro in priljubljeno slovensko pecivo, katerega številne različice se nostalgično prenašajo iz roda v rod. Z mano ni nič drugače: spominjam se stare mame, ki ga je pekla pozimi, ga hranila v škatlah na policah, ki jih otroške roke niso mogle doseči in ga ponujala ob praznikih, suhega in hrustljavega.

Zanima pa me, ali kdo ve, ali je domači prijatelj zares slovensko pecivo ali pa ga pozna še kakšna druga kuhinja?

lp lmiran

lmiran

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

12. okt 2009 13:28

Mislim, da ga imajo italijani. Migla

lmiran  

član od: 5.6.2005

sporočila: 35

12. okt 2009 13:30

Morda veš, kako mu pravijo? lmiran

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. okt 2009 13:40

mislim da biscotti LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

12. okt 2009 14:41

Ali pa "cantuccini". Vanje dajo samo mandlje in tudi v testo nekaj mandljeve esence, jedo pa jih tako, da jih namakajo v "vino santo" (pijača, podobna "našemu" prošeku). teta torta

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. okt 2009 14:54

Naša "teta" v Poggibonsiju jim je rekla cantucci in jih je potem, ko jih je narezala, spekla še enkrat, da so bili trši kot prijatelji in jih je bilo že kar treba namakat v vin santo, da so šli dol. So bili pa dobri.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti