Ameriške sestavine

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. okt 2009 17:42

Mal da dopolnim fresh, glede " jestivih " živali pri židih: Jedo se sesalci, morajo pa bit prežvekovalci in morajo bit kopitarji, kopito mora bit razklano.

prašič- ni prežvekovalec, konj- nima razklanih kopit in ni prežvekovalec, zajci nimajo kopit ...........

Drugač, pravila glede prehrane so stroga. V eni židovski kuharski knjigi piše nekako tako: od enega normalno vernega žida se pričakuje, da pozna pravila tolk, da se lahko sam odloči kaj je prav. Če pa ne ve, lahko vpraša rabija. Potem avtor knjige zapiše v oklepaju: sam, če vpraša, je prepovedano.

ežoj

alberto  

član od: 16.6.2008

sporočila: 29

12. okt 2009 18:01

No, ker smo že pri čudnih pravilih. Prijatelj mi je razlagal da je šel neko soboto v v stolpnico kjer živijo (ali delajo, se ne spomnim) židje. Ko se je peljal z dvigalom se je ta ustavil vsako nadstropje, ker menda v soboto ne smejo uporabljati električnih stikal. Več si lahko preberete tukaj- http://en.wikipedia.org/wiki/Sabbath_elevator alberto Sporočilo je spremenil(a) alberto dne 12.okt 2009 18:03

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. okt 2009 18:38

A je kdo bral knjigo, hm, kako že, Portneyeva tožba, tako nekako? Več podatkov je v temi Kaj beremo. Zanimivo branje o Židih. Mamamia mamamia

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. okt 2009 18:57

Portnoyeva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. okt 2009 11:53

Portnoyeva tožba je roman Philipa Rotha. Ki letos SPET ni dobil Nobelove nagrade za literaturo, predvsem zaradi tega, ker je Američan. Ker ta nacija pobira na ostalih področjih, imajo na literaturi manj šans.... Napisana je v obliki pripovedi judovskega (tako se bolj pravilno napiše, so mi razložili moji judovski znanci) pacienta pri terapevtu. Pripoved teče od otroških let, ko judovska mati najeda celo familijo (sva nekoč s proxy rekli, da bi to obvezno morale prebrati vse mame, da bi videle, KAKO najedajo, in da so presunljivo grozljive paralele med slovensko in judovsko materjo),potem se ta pripoved nadaljuje v puberteto, kjer se glavni junak pred najedanjem svoje mame zateka v intenzivno masturbiranje (neverjetno iskreni opis, kam vse lahko kaj špricne), kasneje se temu najedanju pridruži še oče. In ima junak na eni strani najedanje mame in očeta, pred katerim se zateka v silno fantaziranje o seksu z goyin (nejudinjo) in ga potem nejudinje silno vznemirjajo in ves čas fantazira o njih, kvalitetnega odosa pa ne more vzpostaviti z nobeno žensko. Nekje v ozadju pa ves čas teče najedanje z judovskimi pravili, ki so "ta prava" versus goyische (bela, nejudovska) pravila. In je v bistvu logično: judovska diaspora je obstala toliko časa ravno zaradi tega, ker so prakticiral močna pravila, ki so jih ločevala od ostalih etnij (so pač upočasnila asimilacijo), v dvajsetem stoletju pa so ta pravila postala čisti pain in the ass. In je tudi razumljivo, da je v dvajsetem stoletju marsikateri jud ravno z umetnostjo presegel ali pa se oddaljil od sveta dušečih se pravil in je svoj talent podaril množici. Hvala za Hollywood, hvala Woody Allen, hvala Seinfeld, hvala Robert Zimmerman (Bob Dylan)...in še mnogim. In seveda tudi Philipu Rothu. Čeprav, za začetek svetujem branje Človeškega madeža, je nekekako lažje od Portnoya. Pa Ameriška trilogija je tudi super. Totalno sem zašla s teme. Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. okt 2009 12:24

In na kakšen način potem uporabljate sodo za čiščenje. Za čiščenje s sodo sem že slišala, vendar nisem šla nikoli tako daleč, da bi jo začela tudi uporabljati. Se mi je zdelo lažje kupovati eko čistila.... katjushka

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

17. okt 2009 12:36

Jaz bi zdaj tu malo skrenila s teme, vendar ostajam pri all american. Samo tokrat velikosti oblacil. Ce so hlace kupljene v USA velikost 30 v inchih, bi bla pol tu pri nas katera velikost? Ker se namrec sploh ne spoznam na moska oblacila, se manj pa na stevilke. Kolikor sem razbrala na internetu, je to dolzina, ki je pri nas enaka 76 cm. Ampak, ker pri nas takih velikosti ni, so samo 44,46,48....itd. me zanima kateri od teh bi bila enaka zgornji merjeni v inchih. Hvala za pomoč, se mi ni zdelo potrebno odpirati nove teme. Upam,da ni kaj narobe s tem. Tarja83

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. okt 2009 15:27

Moške hlače številka 36 naj bi bile enake 44, ampak večina proizvajalvev variira vsaj malo, tako, da je treba oblačila  pomeriti. Na žalost.

Mislim, da je bila ženska številka 40 za krila prav tistim, ki imajo okrog bokov 100cm, kar izgleda, da je v inčah.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 17.okt 2009 15:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti