Ameriške sestavine

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 14:43

Fresh, potem pa meni pravijo, da kompliciram ko če rečem, da bi namesto krompirja raje stročji fižol ali brokoli.. Ojoj in Give me a break!!! Tudi tele njhove sobote so ubitačne, ta zaresni še na šalter ne smejo pritisnit, ker je to delo.

 

Vanja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

12. okt 2009 14:48

Vanja, všeč mi je tvoj izraz "zelenjavna" smetana - pri nas jih navadno rečejo rastlinska in je seveda izdelek prehrambene industrije (ne uporabljam je nikoli, razen morda na taborjenju brez hladilnika, kjer je tudi edino, kar imajo v otoški trgovini). teta torta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 14:57

teta torta je napisal/a:
Vanja, všeč mi je tvoj izraz "zelenjavna" smetana - pri nas jih navadno rečejo rastlinska in je seveda izdelek prehrambene industrije (ne uporabljam je nikoli, razen morda na taborjenju brez hladilnika, kjer je tudi edino, kar imajo v otoški trgovini). teta torta

 

Se sploh nisem mogla spomnit izraza "" rastlinska"". Meni je bila ta zadeva totalno neznana, dokler nisem prišla čez lužo. Potem sem pogledala sestavine (moje priljubljeno branje) in jo začela klicat kar "plastična". Pa sojinih tudi ne maram. Ja, pa nemastni Half and Half tudi že imajo.

 

A smo rastlinsko smetano poznali že za časa stare JU ?

Vanja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. okt 2009 15:00

Hehe, Vanja, takle majo, ja! Ampak je treba vedeti, da je veliko teh pravil v resnici nastalo čisto iz higensko zdravstvenih razlogov. Res pa je, da je pravil še ohoho, vendar jih v praksi resnično upošteva bolj malo ljudi. Ja, ker se v soboto nič ne sme, so si zato izmislili nekatere najbolj bizarne izume oz. pripomočke. Imajo celo posebne inštitute, kjer preučujejo skladnost teh pripomočkov z zapovedmi. Prekašajo celo Japonce! fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. okt 2009 15:05

Vanja, a nimate čez lužo tistega famoznega spreja, s katerim se lepo po kuhinji pošprica, da po pečenem piščancu diši? Ali so to samo natolcevanja? fresh

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 15:11

Fresh, vse ob svojem času. Meni so tele, danes brezvezne šege, samo preseravanje. Še posebej, ker so dezinfekcijski materiali (hehe, voda in milo) povsod dostopni. Pa nedelo ob sobotah, pa brithje žensk, pa pokrivanje drugih, pa yada yada yada...., prosto po Seinfeldu. (Sem že jada napisala, pa je izgledalo, kot da se na jade derem )

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. okt 2009 16:19

Smem malo izven teme pobarati, zakaj bi bil izraz "zelenjavna" boljši kot "rastlinska" v povezavi s smetano, seveda. Hvala za odgovor(e).

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 16:34

rimljanka je napisal/a:

Smem malo izven teme pobarati, zakaj bi bil izraz "zelenjavna" boljši kot "rastlinska" v povezavi s smetano, seveda. Hvala za odgovor(e).

 

@ Rimmy, Jaz sem ga samo "zamočila", ker izraza pač nisem navajena in se "rastlinska" nisem in nisem mogla spomnit.

 

 

fresh je napisal/a:
Vanja, a nimate čez lužo tistega famoznega spreja, s katerim se lepo po kuhinji pošprica, da po pečenem piščancu diši? Ali so to samo natolcevanja?fresh

 

@ Fresh, imajo, imajo, kot mnogo drugih neumnosti...za katere me je sram, da jih prodajajo. Očitno se prenašajo in prodajajo tudi v dobri, stari Evropi.

Lahko pa, če ti paše, na žarnico kaneš kapljico kakšnega eteričnega olja (vanilija, cimet ipd) in kuhinja lepo zadiši brez pečenja.

Sicer pa meni nikakršni osvežilci zraka ne "dišijo". Sem ga pa kupila, ker sem ga nujno rabila za v omaro, v kateri so spravljeni čevlji...

Vanja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. okt 2009 17:03

Meni so všeč samo sveži citrusni vonji. Pa sivkino olje s Hvara. Drugače pa poskusi v omaro za čevlje dati sodo bikarbono. Lahko jo tudi natreseš v čevlje, pustiš delovati in potem zelo dobro posesaš z najtanjšim nastavkom. Deluje! Za hladilnik pa je odlična stvar, če daš v vodo neaj rezin limone in sodo bikarbono in to daš v hladilnik. Posrka vse vonjave (čeprav v hladilniku itak naj ne bi smrdelo), pa še skoraj nezaznavna prijetna aroma se širi. fresh

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2009 17:31

Fresh, moja omara za čevlje je lepo v garaži in spray, ki sem ga nabavila je tudi antibakterični in tako je bilo z vonjavami konec za kakih 6 mesecev.

Limona v hladilniku pa po mejom naredi čuden (negraužen) okus maslu in ostalim stvarem, tako da so moje limone v košarici, če jih že kupim. Sicer imam dosti raje kar limonin sok, ker so se mi limone prevelikokrat posušile in tako romale v smeti. Škatlico s sodo v hladilniku pa uporabljam že leta in leta.

Sicer pa ni lepše voljave kot po čistem...

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti