Lignji

majčy  

član od: 1.12.2008

sporočila: 8

tema odprta - 9. okt 2009 22:39 | ogledi: 2.781 | odgovori: 6

lep pozdrav!

jaz imam en velik problem rada bi naredila polnjenie lignje z šunko in sirom in nikjer ne najdem recepta! v vseh receptih dodajajo še druge sestavine lovke ,čebulo jaz bi naredila samo z sirom in šunko !lepo prosim če mi lahko kdo pove postopek priprave ker to bom delala prvič in bi pekla v pečici če je možno! lep pozdrav in hvala vam

majčy

majčy  

član od: 1.12.2008

sporočila: 8

9. okt 2009 23:24

hvala za link majčy

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

10. okt 2009 8:04

Tale recept bom pa tudi jaz preizkusila.Hvala. LeINA

neznan uporabnik

10. okt 2009 12:07

Še boljši okus nadevanih ligenj bo, če na mesto šunke uporabite pršut. Pršut narežette na tanjše in manjše koščke, naribate poltrdi sir, dodate dalmatinske začimbice ( timjan, rožmarin), malo sekljanega česna, malo drobrin in napolnite lignje. Zašpilite in pečete v pečici. Če pečete v pečici s krompirjem, je potrebno krompir dati v pečico prej ( cca 15 minut ), in ko boste dodala lignje, jih prelijte z olivnim oljem. Pečete 10 minut, lignje obrnete in pečete še 10 minut. Krompir in lignje prelijete z suhim belim vinom, pecite še 5 minut ( preklopite na - žar + ventilaija ).

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. okt 2009 12:23

Uuuuuuuu, to pa mora biti odlično, nisem pa vedla da je treba tudi  zašpilati!

lp!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 10.okt 2009 12:23

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. okt 2009 15:02

Anamarija, ti, ki si tako malo bolj pri "koritu", kar se tele morske spize tiče, naredi takole: - dajta s tvojim mojstrom za suhe mesnine kakšnega lepega, zelo velikega lignja ujeti ali pa malo pomežikni ribičem, pa ti bodo že kaj dali. Tako, okoli kilo naj ima. - krake in uporabne dele glave nareži, dodaj narezan pršut, nariban parmezan, česen, peteršilj, lahko pa tudi malo rožmarina. Po okusu soli in popraj. Dodaj olivno olje, da dobiš lepo, gladko maso. - Ligenj zašij s kuhinjsko nitjo in ga peci v pomaščenem pekaču. Na začetku pokritega s folijo, potem pa odkritega. Med peko zalivaj z mešanico belega vina in vode. - pečenega gospoda (ligenj, ne moža) lepo nareži na kolute in postrezi s prilogo po želji. - enako pripravljen ligenj lahko tudi počasi dušiš v v paradižnikovi omaki in postrežeš s polento. Noro dobro, sploh, če je ligenj res velik. Da prav poseben okus! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti