Metin sirup

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

tema odprta - 16. jul 2003 15:03 | ogledi: 21.803 | odgovori: 4

Prebrala sem recept za trpotčev sirup. Rada bi naredila metin sirup. Se ga naredi enako kot trpotčevega ali kako drugače. Lepooo prosim za nasvete

lenca

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

19. nov 2003 20:22

Jaz imam recept za tale metin sirup ki se ga meša lahko kot sok. 20 dag. mete - sveže 7 dag citronke 3 l vode meto daš sa odstoji za 48 ur v prevreto in ohlajeno vodo večkrat premešaš in precediš, dodaš sladkor da se stopi, segreješ in malo preden zavre ugasneš in natočiš v flaše. pa srečno. LP suzana

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

14. jan 2004 13:09

Ali lahko vprašam kako in kje se uporablja metin sirup poleg tega, da ga zmešaš kot sok? S. Sonja

anja3k  

član od: 26.5.2009

sporočila: 5

31. maj 2009 15:22

Metin sirup delam popolnoma enako kot bezgov sirup: 40 vejic!! mete 4kg sladkorja 10l vode 3 jušne žlice citronke Meto namočim v 10l hladne vode,jo pustim stati 24 ur,potem jo precedim,dodam sladkor,citronko in segrevam na 90 stopinj celzija.Vroč sirup natočim v oprane in osušene steklenice in zaprem.Steklenice pokrijem z deko,tako,da se počasi hladi. Namesto belega sladkorja lahko uporabimo rjav sladkor. Sirup je dober,ker je osvežilen in tudi pozimi prija kozarec metinega soka!!! Pa na zdravje Anja anja3k

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. maj 2009 16:30

@sonjaB za mohito ;) ali razredčenega za namočit biskvit... pa malo v kakšno čokoladno kremo za "after eight" efekt... ali pa za sladkanje hladnega (ali toplega) čaja... zmešan z radensko in ledom za poletne dni... moj recept je odvisno koliko mete je odveč: 1 del mete (stlačenih listov) 1 del vode 1 del sladkorja meto, vodo in sladkor preverm, pustim kako minuto, predcedim in imam v steklenici v hladilniku. če je za zimo, potem dodam ustrezno količino citronske kisline (žličko na liter tekočine), in še toplo nalijem v sterilizirano steklenico. cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti