Pekač za rogljičke

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

10. okt 2009 15:56

Jaz sem videla takšen model, s katerim lahko naenkrat izrežeš veliko piškotov, v Sparu, ampak to je bilo tik pred božično-novoletnimi prazniki. Mislim, da ga drugače nimajo v redni ponudbi (govorim o manjših Sparih). Tisti iz Spara me nekako ni navdušil, ker se mi je zdel razmik med piškoti prevelik, in tako odpade veliko testa, ki ga moraš potem ponovno pregnesti. Se mi zdi bolje izrezovati vsak piškot posebej. Tukaj pa je bilo nekaj razprave o peki rogljičkov v tem modelu. http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1612 ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 10.okt 2009 15:59

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

13. okt 2009 16:05

Upam, da to bere kakšna mojstrica delanja rogljičkov: OK, vem da vaja dela mojstra, ampak kakšen praktičen nasvet ni nikoli odveč: vprašanje je za tiste, ki ročno delate rogljičke: kako naredite lep rogljiček? Če naredim najprej svaljek in ga nato okrivim, je na krivini predebel. Kako se tega izognete. Upam, da bo kakšen resen in praktičen ter uporaben nasvet.

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

13. okt 2009 19:42

Ja sam v naših Nkd tega ne bomo videli. Sicer pa modelčkov za več keksov hkrati imajo v Kik-u v Celju še dovolj.Sem si ravno danes kupila kar dva tako ,da je zaloga. kriznana

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

18. nov 2009 9:41

v sparu imajo od danes naprej pečak za rogljičke... za 9,99€. Komaj čakam da končam delat da ga grem iskat. Bom pa nabavila tudi tiste prozorne posode za piškote, ki so pakirane po 10 skupaj. Lp mina20

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

18. nov 2009 10:21

rdkapica je napisal/a:
Upam, da to bere kakšna mojstrica delanja rogljičkov:OK, vem da vaja dela mojstra, ampak kakšen praktičen nasvet ni nikoli odveč: vprašanje je za tiste, ki ročno delate rogljičke: kako naredite lep rogljiček?Če naredim najprej svaljek in ga nato okrivim, je na krivini predebel. Kako se tega izognete.Upam, da bo kakšen resen in praktičen ter uporaben nasvet.

Jaz testo posvaljkam v dolgo "kačo" enakomerne debeline (premer ca 1cm), konce, ki so vedno malo tanjši, odrežem stran in svaljek narežem na ca 8cm kose; odvisno, kako velike rogljičke želim. Če "režem" s topim delom noža, se testo ob koncih že itak malo stisne... nato kos na pladnju ukrivim in sproti na hitro še malo stisnem/oblikujem, da pridejo končki lepši...upam, da je razlaga kolikor toliko jasno napisana. Tako mi gre veliko hitreje kot po starem sistemu, ko sem svaljkala vsakega posebej, pa še vsi so nekako enake oblike (pa še vedno ne preveč šablonski z industrijskim izgledom).

Evo, nasvet sicer ni od mojstrice delanja rogljičkov,  je pa definitivno resen, o praktičnosti in uporabnosti zate boš pa presodila, če ga boš stestirala.

LP, V.

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

18. nov 2009 10:26

No škoda. Sem pa imela pri zadnjem nakupu pekača verjetno srečo.Naročila sem en komad pekača za rogljičke,enega plačala ,dobila pa dva. Sicer se bodo pa tako kmalu pojavili pod kakšnim novim imenom. kriznana

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

20. nov 2009 23:54

Danes sem na TV prvič videla reklamo za modelčke piškotov. Zdi se mi, da so v redu, a rada bi slišala še vaše mnenje o tem. daga

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

21. nov 2009 10:42

mina20,tut jst sem ga šla kupit,še čaka na testno ti si jih že spekla?? tasyka 2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti